İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

haber portal teması

HeroTürk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
25865346.png

geç oldu ama güç olmadı
smile.gif
hıbır temasını paylaşıyorum

header.php footer.php dosyasınındaki bağlantıları kendi sitenize göre düzenleyin düzenleme için notepad++ kullanmanızı öneririm

ana sayfadaki tab menü şeklindeki ilk bölüm kategoriler.php hemen altındaki ise kategoriler2.php bu iki dosyaya kategori ID numaralarını girceksiniz

örnek tab butunlarında görünen kategori başlığı

include=ID

PHP- Kodu:
<li id="acat1" onmouseover="setTab('acat',1,4)" class="current"><span><?php wp_list_categories('include=12&title_li=&style=none'); ?></span></li>
<li id="acat2" onmouseover="setTab('acat',2,4)"><span><?php wp_list_categories('include=9&title_li=&style=none'); ?></span></li>
<li id="acat3" onmouseover="setTab('acat',3,4)"><span><?php wp_list_categories('include=68&title_li=&style=none'); ?></span></li>
<li id="acat4" onmouseover="setTab('acat',4,4)"><span><?php wp_list_categories('include=7&title_li=&style=none'); ?></span></li>

array(12,9,68,7)

sonra satır 11 de bulunan koda aynı kategori ID larını gireceksiniz

PHP- Kodu:
<?php $display_categories = array(12,9,68,7); $i = 1; foreach ($display_categories as $category) { ?>

home.php dosyasında

<h1>Aydın İlçelerinden Haberler</h1> bölümünün altında

<?php $my_query = new WP_Query('category_name=Aydın İlçeleri&showposts=12'); var bu kodu kategorinize göre değiştirin (Aydın İlçeleri kısmını)

<h2>Aydında 24 Saat</h2> , <h2>Aydın Resimleri</h2> bölümleride aynı

reklamlar header.php, archive.php, home.php, page.php, search.php, single.php dosyalarında bulunuyor kendi kodlarınıza göre değiştitirsiniz

küçük resimler için özel alan ismi resim değer ise resmin linki manşet haberlerinde özel alan ismi manset değer resmin linki

bu temada manuel seo kullandım
smile.gif
all in seo kullanmak isterseniz tema klasöründeki header.php dosyasını silin yerine Kopyası-header.php kullanın "Kopyası-" bölümünü silmeyi unutmayın

Temada kullanılan eklentiler wp page navi - wp print - wp polls

notlar: ana sayfada yazıların eni sayfada açılmasını istemiyorsanız home.php - kategoriler.php ve kategoriler2.php dosyalarındaki tüm target="_blank" kodlarını silin temanın sola yatık olmasını istemiyorsanız styele.css dosyasında #katman bölümündeki float:left; kodunu silin

footer.php dosyasında """<li><a href="http://www.320volt.com" title="gevv">Tema - gevv</a></li>
""" bölümünü silmezseniz sevinirim
smile.gif

Temanın cpu kullanımı çok az küçük resimler ve başka işler için script kullanılmadı resimler az ve boyutları küçük sade bir tema

---------------Ekleme 14/07/2010------------------------

nedendir bilmiyorum ama bazı sitelerde en üst kategori bölümü görüntülenemiyor temayı kullanan bir çok sitede sorun yok ama özelden bir kaç sorun bildirilince biraz uğraştım sorunu çözdüm

eğer en üst kategori menüsü görünmez ise

header.php dosyasında

Kod:
<div id="haber-kategorileri"> <ul class="haber-kategorileri">
kodlarını

Kod:
<div id="menuler"> <ul class="menuler">
olarak değiştirin sorun çözülüyor

iyi çalışmalar
buyrun buradan indirebilirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5