İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haber Portalı için en iyi ve garantili hazır sistem hangisi

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Selam Arkadaşlar.Haber portalı için en iyi ve garantili hazır sistem hangisi? Fikirlerinizi bilmek isterdik. Önceden teşekkürler.

darkshaman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu iş için ayıracağınız paranız var ise; PHP ile yapılmış ve Google'a "php Haber sistemi vb " yazdığınızda görececeğiniz 3-4 farklı sistem var... dediğim gibi bunlar biraz daha bu iş için özel yapılmış işler... Bildiğim kadarıyla da en ucuz olan 250 Tl den başlıyor... bir diğeri ise 2500 TL...

Ayıracak paranız yok ise;
geriye iki seçenek kalıyor Wordpress ve Joomla... Wordpress de bu iş biraz daha kolay olur. Portal gibi olsun dersin Joomla tercih et... basit olsun, haber sitesi havası versin dersen Wp....

Hem WP hem Joomla için Türk tema yapımcılarınca yapılmış, çok güzel ve uygun fiyatlı temalar var.
Benim de günlük 1500-2000 tekil hiti olan Wordpress ile hazırlanmış haber ağırlıklı bir sitem var, yaklaşık 1.5 yıldır yayında... Şimdi ikinci bir site için ise joomla ile hazırlıyorum... bu kez biraz daha portal havasında olmasın istediğim için Joomla tercih ettim. onun için satın almayı düşündüğüm temanın fiyatı da 30 TL....

Kısacası;
bu iş ayıracağınız para ile alakalı...
ama WP ya da Joomla ile kuracaksanız, Türkçe ücretli temaları tercih edin derim... bir şekle sokmak için çok fazla uğraştırmaz sizi...

gemius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
WP ya da Joomla sistemler sizi bir yere kadar idare edecek fakat daha sonrasında zorluklarla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Eğer yatırımınız ciddi ise bu konuda uzmanlaşmış şirketlerden biri olan CM Bilişim'le iletişime geçebilirsiniz.

Fakat o kadar bütçeniz yoksa aynı sistemi bir yazılımcı ile anlaşarak hazırlayabilirsiniz.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
WP ya da Joomla sistemler sizi bir yere kadar idare edecek fakat daha sonrasında zorluklarla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Eğer yatırımınız ciddi ise bu konuda uzmanlaşmış şirketlerden biri olan CM Bilişim'le iletişime geçebilirsiniz.

Fakat o kadar bütçeniz yoksa aynı sistemi bir yazılımcı ile anlaşarak hazırlayabilirsiniz.

"WP ya da Joomla sistemler sizi bir yere kadar idare edecek fakat daha sonrasında zorluklarla karşılaşmanıza sebep olacaktır." - derken tam olarak neyi kasd ediyorsunuz? Mesela, bloggerde hit sorunu oluyor, bunu biliyorum. Ama Joomla, WP hiç denemedim.

gemius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. 2003 yılından bu yana web tasarım / yazılım sektörü içerisindeyim. Bir çok haber sitesinde editör, reklam / pazarlama ve teknik departmanlarında çalıştım. 1-2 haber sitesinin tasarımını ve yöneticiliğini yaptım.

Bunu söyleme sebebim bizzat yaşayıp gördüğüm şeyler olması. Haber sitelerinin amacı sizin de bildiğiniz üzere haberlerin en kısa zamanda sitede yayınlanması. Dolayısıyla elinizin altında pratik bir sistem olması gerekiyor. Çünkü ciddi bir projede haberlerin girişleri diğer sitelere oranla saniye bazında bile fark edebiliyor.

İşte burada şu sorun çıkıyor. Wordpress ya da benzeri herhangi bir içerik yönetim sistemi ne kadar başarılı olabilecek? Site üzerinde yapılan eklemeler (Örn. Galeri, Video vb.) Wordpress size ne kadar yardımcı olabilecek?

Günde 10-20 haber girerek yolunuza devam etmek istiyorsanız WP ya da türevleri uygundur. Fakat ciddi bir yatırımla ciddi bir proje içerisine girme düşünceniz varsa temeli sağlam atmak adına bir haber sitesi yazılımı edinmeniz ya da hazırlatmanızda fayda var.

Konu ile ilgili düşünceleriniz sorularınız var ise elimden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışırım. PM yoluyla iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. 2003 yılından bu yana web tasarım / yazılım sektörü içerisindeyim. Bir çok haber sitesinde editör, reklam / pazarlama ve teknik departmanlarında çalıştım. 1-2 haber sitesinin tasarımını ve yöneticiliğini yaptım.

Bunu söyleme sebebim bizzat yaşayıp gördüğüm şeyler olması. Haber sitelerinin amacı sizin de bildiğiniz üzere haberlerin en kısa zamanda sitede yayınlanması. Dolayısıyla elinizin altında pratik bir sistem olması gerekiyor. Çünkü ciddi bir projede haberlerin girişleri diğer sitelere oranla saniye bazında bile fark edebiliyor.

İşte burada şu sorun çıkıyor. Wordpress ya da benzeri herhangi bir içerik yönetim sistemi ne kadar başarılı olabilecek? Site üzerinde yapılan eklemeler (Örn. Galeri, Video vb.) Wordpress size ne kadar yardımcı olabilecek?

Günde 10-20 haber girerek yolunuza devam etmek istiyorsanız WP ya da türevleri uygundur. Fakat ciddi bir yatırımla ciddi bir proje içerisine girme düşünceniz varsa temeli sağlam atmak adına bir haber sitesi yazılımı edinmeniz ya da hazırlatmanızda fayda var.

Konu ile ilgili düşünceleriniz sorularınız var ise elimden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışırım. PM yoluyla iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Önce detaylı yorumunuz için teşekkürler. Şimdilik esas olanı hitde sorun olmaması. Ama, bloggerde deneyimler yaptıq ve hitde ciddi sorunlar yaşandı.Yani, bloggerle ciddi bir iş yapa bilemeyeceyimizi fark etdik. Konuyu açmakda amac diğer hazır sistemlerin hangisinin daha kullanışlı ve günlük 5-10 bin tekil hiti sağlaya bilmesini oğrenmek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5