İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haber Siteleri

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fikirler için tşk arkadaşlar. newsturk.com ile başlıcam bu işe, ayrıca benzer düşüncesi olan arkadaşlara bilgi olması açısından İHA aylık 250 USD + KDV fiyat teklifi vermiş.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fikirler için tşk arkadaşlar. newsturk.com ile başlıcam bu işe, ayrıca benzer düşüncesi olan arkadaşlara bilgi olması açısından İHA aylık 250 USD + KDV fiyat teklifi vermiş.
peki bu teklifin içeriği nedir?tüm haberler mi?videoları haberler oluyor onlar dahil mi?birde haber ajansları içindeki en makul teklif mi?

teşekkürler

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diğer arkadaşların yazdıkarını okumadım uzun olduğu için.
Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim..

Tüm yerel gazeteler belli bir ücret karşılığı İhlas Haber Ajansı ve benzeri ajanslardan haber alıyorlar.. Direk internet sitelerinden tabiki.

Benden sana küçük bir tavsiye daha...
Tek bir haber sitesinden bilgi alma.. Farklı kategorilerde onlarca farklı alanında iyi olan sitelerden bilgi al. Özellikle "Yerel Haberler" e ağırlık ver.

EDİT : Haber konusunda en güzel ve tatlı bilgi RSS lerden gelir.. Bunu kesinlikle gözardı etme.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki bu teklifin içeriği nedir?tüm haberler mi?videoları haberler oluyor onlar dahil mi?birde haber ajansları içindeki en makul teklif mi?

teşekkürler

diğer haber ajanslarının teklifini bekliyorum, yarın gelir muhtemelen, gelmezse de ben arayacam. ama hepsinin ortalama aynı fiyattır. bir de buna video haberler dahil değil sanırım. yarın akşam detaylı bilgi veririm

Diğer arkadaşların yazdıkarını okumadım uzun olduğu için.
Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim..

Tüm yerel gazeteler belli bir ücret karşılığı İhlas Haber Ajansı ve benzeri ajanslardan haber alıyorlar.. Direk internet sitelerinden tabiki.

Benden sana küçük bir tavsiye daha...
Tek bir haber sitesinden bilgi alma.. Farklı kategorilerde onlarca farklı alanında iyi olan sitelerden bilgi al. Özellikle "Yerel Haberler" e ağırlık ver.

EDİT : Haber konusunda en güzel ve tatlı bilgi RSS lerden gelir.. Bunu kesinlikle gözardı etme.

RSS dışında tüm sölediklerine katılıyorum :) benim de aklımda birden fazla ajansla çalışmak var, ayrıca yerel haberlerde dediğin gibi gerçekten önemli. fakat rss falan kullanmıcam, çünkü yarım yamalak ve altında asıl siteye link olan haberler işime gelmez, onun tam tersi olarak ben haberleri full bi şekilde linki ile beraber, bi üyelik sistemi çercevesinde en azından belli bir süre free dağıtmayı düşünüyorum. (ajanslar buna itiraz etmezse tabii)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şimdi faturalara baktım da 2005 de aylık 100$+KDV imiş, şu anda 250$ ise epey zamlanmış

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
diğer haber ajanslarının teklifini bekliyorum, yarın gelir muhtemelen, gelmezse de ben arayacam. ama hepsinin ortalama aynı fiyattır. bir de buna video haberler dahil değil sanırım. yarın akşam detaylı bilgi veririm

RSS dışında tüm sölediklerine katılıyorum :) benim de aklımda birden fazla ajansla çalışmak var, ayrıca yerel haberlerde dediğin gibi gerçekten önemli. fakat rss falan kullanmıcam, çünkü yarım yamalak ve altında asıl siteye link olan haberler işime gelmez, onun tam tersi olarak ben haberleri full bi şekilde linki ile beraber, bi üyelik sistemi çercevesinde en azından belli bir süre free dağıtmayı düşünüyorum. (ajanslar buna itiraz etmezse tabii)

RSS kullanırken sitene giren insanları başka sitelere göndermek zorunda değilsin. RSS bilgisini nasıl aldığına bağlı.. Ama dediğin gibi.. Sadece kısa haberler alabilirsin RSS ile...

O zaman RSS yerine başka sitelerden otomatik bilgi alma yoluna git..

Örneğin çoğu büyük site tasarımlarını değiştirmiyor..

Bilmemne TAG i ile bilmem ne TAG leri arasındaki bütün bilgileri al falan diyebilirsin kodunda. Ama bu işi otomatik hale getirmek için biraz kasman gerekiyor. servertransfer tarzı birşey kullanarak ve birkaç eklenti yaparak bile başka sitelerin içeriğini kendi sitenin içerisinden gezdirebilirsin ziyaretçilerine.. Biraz ucuk ama güzel bi fiki bence :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RSS kullanırken sitene giren insanları başka sitelere göndermek zorunda değilsin. RSS bilgisini nasıl aldığına bağlı.. Ama dediğin gibi.. Sadece kısa haberler alabilirsin RSS ile...

O zaman RSS yerine başka sitelerden otomatik bilgi alma yoluna git..

Örneğin çoğu büyük site tasarımlarını değiştirmiyor..

Bilmemne TAG i ile bilmem ne TAG leri arasındaki bütün bilgileri al falan diyebilirsin kodunda. Ama bu işi otomatik hale getirmek için biraz kasman gerekiyor. servertransfer tarzı birşey kullanarak ve birkaç eklenti yaparak bile başka sitelerin içeriğini kendi sitenin içerisinden gezdirebilirsin ziyaretçilerine.. Biraz ucuk ama güzel bi fiki bence :)

peki bu sorun oluşturmaz mı?yanlış anlamdıysam diyelim haber7 den çekiyoruz ziyaretçi haber7 değilde xxxx de okuduğunu zannedicek kaynakta olmayacak ?! nasıl olacak:D

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bahsettiğim şey adamın sitesine girip tek tek bilgiyi almaktan veya "araklamaktan"sa otomatik olarak almak... Legal mi diye soruyorsan normal aldığın zaman da legal olmuyor zaten.

İstersen adamın sitesinde sadece belli bir bölgeyi alırsın.. İstersen adamın sitesinin tamamını çekersin...Çekerken de replace ile bazı linkleri ve resimlerinin adlarını değiştirirsin.. vs.vs.

arsivtek.com da caesar ın sanırım.. Neyi nasıl yaptığını bilmiyorum.İncelemedim de.

master65

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google News Kategorisinde Yer Almadıkça ve özgün içerikle çıkmadıkça arkadaşım hiç bir yere gelemesin... Biz 10 dolar ile başladık şuan ciddi bir haber sitesini yönetiyoruz ofisimiz var aylık 10 bin dolar civarı adsense ve başka reklam firmalarınıda ekliyince aylık 15 bin tl kazanıyoruz ama gerçekten yorucu emek harcaman lazım ayrıca alan adı hiç hoş değil kombinasyon yaparak daha güzel bir isim oluşturabilirsin..alan adıda o kadar önemli değil yani önemli olması demek kısa öz kulağa hoş gelmesi demektir herşey içerik özgünlük ve gündemi yakalamak..!

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Bende okudum okudum, bi baktım 5 yada 6. mesajda YTL yazıyor, dedim ne oluyoruz, 2006 haberiymiş meğer :S

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5