• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

İpucu haber sitesi nasıl açılır?

Moldovali

investor
Moderatör
Bilgiler
Katılım
30 Ekim 2007
Mesajlar
145
Reaksiyon
18
Puanları
21
Şube
Moldova
190 Aydır Üye
Bir haber sitesi açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Konsept belirleyin: Hangi tür haberleri yayınlamak istediğinize karar verin ve hedef kitlenizi tanımlayın.
  2. Domain ve hosting satın alın: Bir alan adı (örneğin, www.habersitenizinadi.com) satın alın ve bir web hosting hizmeti seçin.
  3. Web sitesi oluşturun: Kendi web sitenizi tasarlamak için profesyonel bir web tasarım aracı veya hazır bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) kullanabilirsiniz.
  4. Haberlerinizi yayınlayın: Siteye düzenli olarak güncel haberler ekleyin. Bu işlem için bir editör kadrosu oluşturmanız gerekebilir.
  5. Trafik oluşturun: Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması ve diğer yöntemlerle web sitenizi tanıtın.
  6. Gelir kaynakları oluşturun: Reklam, sponsorluk, abonelik veya diğer gelir yöntemlerini kullanarak web sitenizden gelir elde edin.
Bu adımları takip ederek kendi haber sitesinizi açabilirsiniz.
 

RevivaL

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
6 Şubat 2011
Mesajlar
286
Reaksiyon
17
Puanları
21
Şube
Kocaeli/Gebze
150 Aydır Üye
@Moldovali hiçte o kadar kolay değil hocam ! haber sitesi açmak için editörlük satın alınması gerekiyor yoksa ceza evine girer site sahibi. Haber ajanslarının aylık olarak sunmuş olduğu editörlük paketleri bulunmakta.

Örnek olarak
bu adresteki paketleri yasal olarak kullanmak için yerel veya bölgesel olarak her hangi bir haber ajansına üye olunması gerekiyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst