İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HABERTURK.COM - Ergenekon e-maili DİKKAT!

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aşağıdaki e-mail [email protected] adresinden gönderilmiş gibi görünmektedir bu e-mailin haberturk ile bir ilişkisi bulunmamakla beraber mailin ekinde verilen dosya video değil VİRÜSTÜR BÖYLE BİR VİDEO SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. (mail headerlarına aldanmayın sakın)

KONU: ERGENEKON DAVASINDA GÖZALTI SIRASI DENIZ BAYKAL'DA

HABER TÜRK OLARAK YILIN MUTHİŞ HABERİNİ ERGENEKON DAVASINDAKİ YAYIM YASAĞI NEDENİ İLE İNTERNET ÜZERİNDEN YAYIMLIYORUZ.

SAVCILAR TARAFINDAN SON DERECE TİTİZLİKLE KORUNAN, DENİZ BAYKAL'IN ABDULAH ÇATLI İLE YÜZ YÜZE YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİN , YEŞİL 'İ CHP GENEL MERKEZİNDE AĞIRLAMASININ GÖRÜNTÜLERİNİ,HURŞİT TOLON VE VELİ KÜÇÜK İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİN GÖRÜNTÜLERİNİ ELE GEÇİRDİK,

GÖRÜŞMELERDE KULAKLARINZA İNANAMAYACAĞINIZ DİYALOGLAR VE YAPILMASI PLANLANAN DARBENİN DETAYLI GÖRÜŞMELERİ BULUNUYOR ,İZLEYİN KULAKLARINIZA VE GÖZLERİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ.

HABER TÜRK TARTIŞMASIZ TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İNTERNET GAZETESİ

EK: video.haberturk.rar

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
:D Bana da geldi, tabi ek'i açmadım.

Bu vesile ile birşey sormak istiyorum. Outlook Express ile maillerimi okurum. Bu ekleri açmadıkça sorun olmaz dimi...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:D Bana da geldi, tabi ek'i açmadım.

Bu vesile ile birşey sormak istiyorum. Outlook Express ile maillerimi okurum. Bu ekleri açmadıkça sorun olmaz dimi...

bazı kişiler maili html ile hazırlayıp sen maili acar acmaz 3 sn sonra dosya yüklüyor belirleidği ipden.. sen gene dikkat et tanımadıgın maili sil geçç

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
bazı kişiler maili html ile hazırlayıp sen maili acar acmaz 3 sn sonra dosya yüklüyor belirleidği ipden.. sen gene dikkat et tanımadıgın maili sil geçç

Bilgisayarda firewall ile birlikte 3 antivirus programı var...

Bunlara rağmen geçebilir mi ki ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

virüs programları sonuçta yeni cıkan virüst tespit edilir (ne zararı var nereleri etkiliyor şeklinde araştırması yapılır ondan sonra yaması yapılır.)

Virüs yazan kişi virüs programlarının neye göre tespit ettiğini bildiği için farklı yöntemlerle her türlü yazılımdan gecebilirler.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
firewall kurup, bilgisayarınızdan internete erişmek isteyen her uygulamaya manuel olarak izin verdikten sonra, başınıza dolandırıcılık tarzı hiçbirşey gelmez.

fakat permission'ında dediği gibi virüs programlarına pek güvenmeyin. özellikle belli bir kitle için üretilmiş, amacı üç-beş kişinin bilgilerini çalmak olan virüsleri, antivirüs programları bulup inceleyemeyecekleri için veritabanlarına bu virüsü ekleyemezler. bu tarz durumlarda en güvenli yöntem firewall kullanmak. firewall olarak zone alarm'ı araştırabilirsiniz 4 yıldır kullanıyorum gayet sağlıklıdır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Permission ve atay her ikinize de teşekkür ederim.

Zaten şuan kullanmakta olduğum ve tüm şifrelerim için giriş yaptığım bu bilgisayar ile her türlü siteye girmekten sakınırım. Lakin hazır konu açılmışken de bir sorayım dedim.

Dediğiniz gibi antivirus programlarını kullanıyor olsamda onlarada pek güvendiğim söylenemez.

Aldığım tüm önlemler ararsında zaten ençok firewall'a güveniyorum. firewall olarak COMODO'yu kullanıyorum. Pek anlamam belki bu işlerden ama bana oldukça kullanışlı geldi.. Her ne kadar sürekli onay vermek biraz insanı zorlasa ve gıcık etsede...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben Kaspersky kullanıyorum "Koruma Önlemleri" Bölümünden "Kayıt Defteri Korumasını" acıyorum bu şekilde bir sayfa actıgında hemen izin istiyor süekli kulalndıgım işlemlerde güvenli liste ekle diyorum..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Örneğin bu mailde ekli olan .rar dosyası içerisindeki komut dosyasını nod32 virüs olarak görmedi belki komut dosyası çalıştırıldığında müdahale edip durdurur ancak .rar içerisinde bunu virüs olarak görmediğine göre bu bir risk yani özel yazılmış bir virüs bazı antivirüslerin tanımaması doğal.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5