İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bugün filmi dvd izledim.İzlediğim kadarıyla biraz anlatayım izlemek isteyen arkadaşlara yardımcı olurum belki.Film 14.yy geçiyor ve gerçekten sıcaklığıyla sizi kasıp kavuracak bir film Haluk Bilginerin usta oyunculuğu ile Karagöz'e kimi yerde gülüp kimi yerde üzüleceksiniz.Beyazıt Öztürk te doğru olarak seçilmiş bir karakter.

Filmi izlemeden önce ön yargıyla iyi olmadığını düşündüğüm halde izledikten sonra filmin sonuna gerçekten üzülüyorsunuz.Filmin adında anlaşılacağı gibi kahramanlarımız öldürülüyor.Ama film boyunca onları o kadar benimseyeceksiniz filmin sonu sizi gerçekten üzecek.

Filmde komedi kısmı biraz argo kelimeler üstüne dönüyor.Ancak gerçeği yansıtması açısından pekte yadırganacak bir durum görmedim ben kendi adıma.

Filmin atmosferi iyi hazırlanmış.Grafik kullanılarak yapılan cin fazla sırıtmıyor.Bazı manzara resimleri biraz göze batsada genel olarak iyi tasarlanmış.

Kısacası size zevkle izleyebileceğiniz bir film olarak önerebilirim.Gerçekten farklı bir film olmuş ve filmde verilen farklı mesajlar var.Umarım Türk Sineması daha da iyi yerlere gelir ve bizi yabancı sinemadan bir nebze olsada kurtarır.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende seyrettim dvd'de 2 hafta önce falan, sanki din'e bir çok yerden giydirilmiş gibi geldi.. Hocanın cin çağırması, camii tuğlalarını bölüşmeler falan.. Bir de cin'in adı gerçekten güzel: Osuruklu Cin :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kralliste yazını okuyordum ki film hakkında çok bilgi vermişsin. Yazının gerisini okumadım o sebeple.

Filmi izlemek isteyenlere o kadar bilgi vermesen daha iyi olur bence :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizm' Alıntı:
Kralliste yazını okuyordum ki film hakkında çok bilgi vermişsin. Yazının gerisini okumadım o sebeple.

Filmi izlemek isteyenlere o kadar bilgi vermesen daha iyi olur bence :)

Yok okuyabilirsin adında anlaşılabileceği gibi Hacivat ve Karagözün neden öldürüldüğünden bahsediyor.Bu yüzden bilinen birşeyi söyledim bilenmeyen daha birçok şey var filmde.

@blink

Evet din ile ilgili biraz mübalağlar var ancak o zamanki dinlerin çokluğu ve sık din değiştirme üzerine iyi değinilmiş gibi geldi bana.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5