İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hakemlikle alakalı sormak istediğiniz şeyler

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Merhaba arkadaşlar,
Aklınıza hakemlikle alakalı gelen her türlü soruyu sorabilirsiniz.:harika:
Amaç üyelerimiz futbol hakkında daha çok bilinçlensin,akıllarında soru kalmasın.
Kulaktan dolma bilgilerle yanlış şeyler hafızanızda kalmasın :)

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
dün bizim ikinci penaltı da kırmızı değil miydi . stadda göremedim ama arkadaşlar öyleydi dedi. sonra izledim karar veremedim. :D

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Diyelimki A takımı B takımına kontra atak yapıyor ama B takımının ceza alanı içinde A takımlı bi oyuncu düşüyor ya da düşürülüyor, sen hakem olarak bu pozisyonda çok kararsızsın, 1 saniye içinde en az 20 defa sorgulamışsındır "çalayım mı çalmıyım mı?" diye. Eğitiminize ve size göre böyle bir durumda bi hakem ne yapmalı? Neye göre değerlendirmeli? Yardımcı hakemlere de danışılacağını biliyorum farzedinki yardımcı hakem yok, sıradan bi turnuvanın final maçı, vereceğiniz karar önemli..
(Yaşadığım için soruyorum :p)

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Takım tutar mısın :D

hiç rüşvet aldın mı :D

samsunluyum bir samsunun maçlarını izlerim,yoksa takım tutmam :) hayır almadım :)

dün bizim ikinci penaltı da kırmızı değil miydi . stadda göremedim ama arkadaşlar öyleydi dedi. sonra izledim karar veremedim. :D

hangi maç,izlemedim maçları.

Diyelimki A takımı B takımına kontra atak yapıyor ama B takımının ceza alanı içinde A takımlı bi oyuncu düşüyor ya da düşürülüyor, sen hakem olarak bu pozisyonda çok kararsızsın, 1 saniye içinde en az 20 defa sorgulamışsındır "çalayım mı çalmıyım mı?" diye. Eğitiminize ve size göre böyle bir durumda bi hakem ne yapmalı? Neye göre değerlendirmeli? Yardımcı hakemlere de danışılacağını biliyorum farzedinki yardımcı hakem yok, sıradan bi turnuvanın final maçı, vereceğiniz karar önemli..
(Yaşadığım için soruyorum :p)

yardımcıya kulaklıktan sorarım ne oldu diye eğer dediğniz gibi tek hakemli bir maç ise, görmediğim pozisyona düdük çalmam böyle bir durumda.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
sarı kart ne anlama geliyor
futbol la hiç aram yokta :D

:) örnek vereyim, hakemin izni olmadan oyun alanı dışına çıkmak bir ihtardır(sarı kart)
ihtar anlamına gelmektedir 2.kez ihtar alırsa bir oyuncu oyundan çıkartılır(ihraç)

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaş, Fenerbahçe-Ankaragücü maçından bahsediyor.

2. ve 3. penaltılarda kalecilere çıkan kartlardan bahsediyor.

izlemedim maçı.

maaşları nasıl

afys sistemiyle paralar yatıyor bankaya

maç paraları az daha arttı belirteyim,
hkmk.png

yol paralarımız;

yoll.png

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sizin işinizde zor. (yüzeysel adam yorumu)

Kararsız kalıp, tam doğru hüküm veremediğinizde, aleyhinde karar verdiğiniz takımı dengelemek için onların bazı şeylerini de mazur görüyor musunuz? Bunu çok görüyoruz 1. ligde. Cesaret edip bir penaltıyı veya kırmızı kartı çalamadığınızda, diğer takımın da başka bir iki şeyi görmezden geliniyor gibi.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sizin işinizde zor. (yüzeysel adam yorumu)

Kararsız kalıp, tam doğru hüküm veremediğinizde, aleyhinde karar verdiğiniz takımı dengelemek için onların bazı şeylerini de mazur görüyor musunuz? Bunu çok görüyoruz 1. ligde. Cesaret edip bir penaltıyı veya kırmızı kartı çalamadığınızda, diğer takımın da başka bir iki şeyi görmezden geliniyor gibi.

hayır :) eğer hatam varsa gözlemcim notumda belirtir,böyle birşey kurallarda da yok zaten :hmmm:

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Yukarda verdiğiniz ücretlendirmelerden hangisi sizin için geçerli Hangi ligte hakemlik yapıyosunuz.Sadece sehir icindeki yerel maclarda mı yoksa sehirdısındada görev alıyormusunuz. Bunları merak ettim.

yusufu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhangi bir maçta küfür yedinimiz ki yemicenizi zannetmiyorum kulağınıza geldiğinde ne yapıyorsunuz oyuncuya kırmızı kart gösterme imkanınız var peki seyirciler maçı tatil etme gibi bir imkanınız varmı

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
herhangi bir maçta küfür yedinimiz ki yemicenizi zannetmiyorum kulağınıza geldiğinde ne yapıyorsunuz oyuncuya kırmızı kart gösterme imkanınız var peki seyirciler maçı tatil etme gibi bir imkanınız varmı

yedim,zaten belirli bir süreden sonra o sesler uğultu gibi geliyor insana.;)
Eğer baktık durum kötüye gidiyor anons yaptırıyoruz,taşkınlık olursa tatil;maçın temsilcisi de raporuna yazıyor ve PFDK toplandığında ilgili kulube ceza veriyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hakemlikten ziyade futbol antrenörlüğüyle ilgili bir sorum olacak. Eğer tabi bu konularda bir bilgin varsa ?

Bu arada başarılar hakemlikte, bir sorum yok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5