İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haksizliga ugramak insanin icini acitiyor

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
38 yasindayim hayatta en haz almadigim sey haksizliga ugramak ve ugratilmak,insanin hakli oldugunu bilerek haksizliga ugramasi gercekten kabul edilebilir bir durum degil benim icin.Bu hakliliginda delillerin var ortaya koyuyorsun sesini cikariyorsun üstünü örtmeye calisiyorlar delilleri kaldiriyorlar haksizi hakli cikarmaya calisiyorlar.
Bu sanal alem gercekten iyi oldugu kadar kötüde günlük yasaminda selam bile verilmeyen insanlara yetki veriyorsun kendini padisah zannediyor yazik gercekten cok yazik.Heleki birde bu insanlarin icinde yöneticilerinde oldugunu görünce hepten deliriyor insan,o kadar doluyumki icimden cok seyleri söylemek geliyor orasi icin ama burada bunlari bile paylasarak bir nebze olsun rahatlamaya calisiyorum.
Umarim yanlis anlasilma gibi bir durum olmaz rahatsizlik verdiysem konuyu silebilirsiniz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Doğruyu söylemek gerekirse, başkasının sahibi olduğu bir forumda yetki alıp, sorumluluk üstlenmek bana boş adam işi geliyor. Kahvede çalışsan beleş çay içersin, cafede çalışsan hatun kovalarsın ok ama kalkıpta forumda neden enerji tüketilir anlamam etmem. Dolayısıylada bu başına gelenleri tahmin edebiliyor ve sonuna kadarda sana hak veriyorum.

Bu forumdada yöneticiler, sorumlular var mutlaka. Kimseyle işim olmadı olmazda, tanımam etmem ama adettendir sözüm meclisten dışarı diyim. Çünkü sadece burası için değil genel olarak fikirlerim bunlar kimsede kalkıp üstüne alınmasın. Alınıyorsada zaten örnek tamda yerine oturmuş demektir :)

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
sanal bu teneke dersin altin cikar altin diyosun teneke cikiyo yapcak bisey yok

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
mevzu bence yöneticilikle alakalı değil. heryerde herşeyde önce insanlık.hamuru sağlam olan daima her koşulda sağlamdır.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Gayet guzel bir konu.

sanal bu teneke dersin altin cikar altin diyosun teneke cikiyo yapcak bisey yok

mevzu bence yöneticilikle alakalı değil. heryerde herşeyde önce insanlık.hamuru sağlam olan daima her koşulda sağlamdır.

Doğruyu söylemek gerekirse, başkasının sahibi olduğu bir forumda yetki alıp, sorumluluk üstlenmek bana boş adam işi geliyor. Kahvede çalışsan beleş çay içersin, cafede çalışsan hatun kovalarsın ok ama kalkıpta forumda neden enerji tüketilir anlamam etmem. Dolayısıylada bu başına gelenleri tahmin edebiliyor ve sonuna kadarda sana hak veriyorum.

Bu forumdada yöneticiler, sorumlular var mutlaka. Kimseyle işim olmadı olmazda, tanımam etmem ama adettendir sözüm meclisten dışarı diyim. Çünkü sadece burası için değil genel olarak fikirlerim bunlar kimsede kalkıp üstüne alınmasın. Alınıyorsada zaten örnek tamda yerine oturmuş demektir :)
Cok tesekkürler arkadaslar demekki iyi anlatabilmisimki beni anlamissiniz,demekki sorun bende degilmis.Insanlar islerine geldikleri gibi anlioyr o zaman,tekrar tesekkürler arkadaslar.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
İnsanların bazı özel zaaflarına şerh düşemezsiniz. Bir kaç kendini bilmez yüzünden herkesi karalayamazsınız.

Misal İngilizce dilinde Turkey hindi demek diye Türkiye hindi memleketimi oluyor şimdi yani?

Ortada bir hata varsa, yaptıysan veya yapıldıysa, ders alacaksın tekrar etmemeye çalışacaksın.

Ayrıca Türkçe dilinde "ok" diye bir kelime yok.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
İnsanların bazı özel zaaflarına şerh düşemezsiniz. Bir kaç kendini bilmez yüzünden herkesi karalayamazsınız.

Misal İngilizce dilinde Turkey hindi demek diye Türkiye hindi memleketimi oluyor şimdi yani?

Ortada bir hata varsa, yaptıysan veya yapıldıysa, ders alacaksın tekrar etmemeye çalışacaksın.

Ayrıca Türkçe dilinde "ok" diye bir kelime yok.
Ama tepedeki insanlarin hata yapma payi cok düsük olmasi gerekiyorki bulundugu yerin hakkini versin.Olaylari adil bir sekilde degerlendirmesi gerekiyor,hatanin gercekten kimde oldugunu arastirmasi gerekiyor öyle hemen tavir alip kisileri yok etmenin cözüm olmadigini bilmesi gerekiyor.Ama hatayi yapanlarin ellerinde yetkiler olunca senin kendini cok fazla savunma gibi bir lüksün olmuyor seni hemen susturuyorlar(benide öyle yaptilar)

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Ama tepedeki insanlarin hata yapma payi cok düsük olmasi gerekiyorki bulundugu yerin hakkini versin.Olaylari adil bir sekilde degerlendirmesi gerekiyor,hatanin gercekten kimde oldugunu arastirmasi gerekiyor öyle hemen tavir alip kisileri yok etmenin cözüm olmadigini bilmesi gerekiyor.Ama hatayi yapanlarin ellerinde yetkiler olunca senin kendini cok fazla savunma gibi bir lüksün olmuyor seni hemen susturuyorlar(benide öyle yaptilar)

Anlıyorum zaten amacım hataya düşenleri savunmak değil idi. Şimdi bu sık rastlanan şey olduğu için, bir şeyleri önceden düşünüp ileriyi gözlemleyerek hareket etme durumunda olmalısınız. Böyle olaylarda her iki tarafın üstün gelmesi an meselesidir. Onlar başka yerden ve elindeki mevcut şeylerden koz alarak hareket ederler siz de, çevrenizde size bağlı, size inancı olanlar ile hareket edersiniz. Kazanan yoktur her iki taraf daima suçludur ama sizi haz etmeyen olursa, onların karşısında da suçlusunuzdur. Bundan dolayı dikkatli olup bilhassa ileriyi düşünmek şart. Ama sistem yetkisi ile ego tatmini için uğraşan çok var her an denk gelebiliyorlar bu yüzden ileriyi biraz olsun düşünmek gerekli. Kaldı ki, geçtiğimiz günlerde benzerinde bir olay yaşadım bir çok insan bilmeden etmeden araştırıp gerçekleri görmeden rencide etti beni. Gerçi bu saatten sonrada umrumda değil kimin ne hali varsa görsün " o konuda" dedim ve elimi ayağımı çektim bir nebze de olsa yani.

X

Xman

Misafir
Forumlarda demokrasi yada adalet aramanın anlamsız olduğunu tecrübe etmiş biri olarak sizede bu tür olayları pek kafanıza takmamanızı tavsiye ediyorum. Vatandaş olarak bir ülkenin Hükümetini, Başbakanını, Valisini vs. protesto edebiliyorsunuz, yeri geldiğinde oylarınızla hükümet bile değiştirebiliyorsunuz ama forumlara gelince bir toplu iğnenin yerini bile değiştiremezsiniz üye olarak. Bu nedenle forumları hayatınızın bir parçası haline getirmek yerine size fayda sağlayan bir araç olarak görürseniz yöneticilerin yada başkalarının yaptıkları umurunuzda bile olmayacaktır.

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sabah bu konu icin bir yorum yazirladim. Sonra savasin cevap verdigini giorunce konuya ilismedim..

cilginsolist vbulletin destek sitesinden taniyorum, Ayni sorunlari zamaninda Savas banlandiginda dile getirmisdim..

Ya arkadas bu vbulletin destek sitelerindeki adminler bir film :) iki cod yazan koder oluyor sonra o adam butun destek sitelerinde admin oluyor yada olmadi yeni bir vbulletin destek sitesi oluveriyor..

Simdi vbulletin.org neden turkce bolumu yok veya ofisal bir turk destek sitesi onaylamiyolar.. Nedeni cok basit bizim icimizdeki birbirimizi hazmedemekden kaynaklanan bir durum herkes diyor ben agayim ee sen aga ben aga bu inegi kim saga :D

biraz birlik olsak vb.org turkce konular acsak kassak biraz orayi bakalim nasil veriyolar ofisal siteyi birlik yokki herkes biribini eziyor,

Kimse elini tasin altina koymuyor saglam kaliteli bir vbulletin destek sitesi yok..

konu acarsiniz soru sorarsiniz ceap alamazsaniz cilginsolist gibi banlanirsiniz olay budur..

2.5 yildir Blackthron taniyorum.. Arkadas zamani geldiginde herkes bu adamin pesinde kosar birseyler yaptirmak ister isi bittikden sonra bir sekilde adami kotulerler Banlarlar :eek:ha:

isin garip kismi smf , Wp,Jomla,mybb, diger scriptlerin destek sitelerinede uyeyim onlarda vbulletindeki kadar cekememezlik yok..

100 un uzerinde vbulletin destek sitesine uyeyim en son duragim burasi nedeni kalite var..

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Ya işte işimize bakalım bundan sonrası önemli :) Geçmiş geçmişte kalsın ellemeyelim yoksa bitmez bu konu.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Sevgili piryolu evet ordan banlandim ama onlari cok kafaya takmadim,ben diger webmaster sitesinden(ismini vermiyeyim) asil orayi kastetmistim.Artik bende burdayim ama öteden banim kalkinca söylecek 2-3 kelimem olacak tabiki onlara.Ondan sonra bende gecmis gecmiste kalsin diycem Blackthron gibi:harika:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5