İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hali.net - hali.eu

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,

Online halı satışı gerçekleştiriyoruz. Firma adı yerine jenerik bir isim kullanmayı düşünüyorum.

İlk etapta sadece yerele (Türkiye) hitap edecek site için iki isim aklımda var: hali.net ve hali.eu (Gurbetçi vatandaşlarımıza yönelik).

Hali.net'in değeri "yaklaşık" xx.bin TL

Siz benim yerimde olsanız jenerik isimle hareket eder miydiniz?

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xxhali veya halixx gibi bişey alıp o parayı reklamda harcarsan daha karlı çıkarsın.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Farklı marka halılar satabilirsiniz. Yalnız şiddetli tavsiyem size ; Kendi markanızın altında satış yapmalısınız. Yani jenerik isimden uzak durmanı ve kendi markanı oluşturmanı tavsiye ederim.Kendi markan altında her türlü reklamı yapabilirsin. Google adwords , görsel medya , yazılı medya vb.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
bencede marka isminle hareket etmelisin
örnegin: pakhali gibi o jenerik için para verceğine reklama yatırmalısın

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Kesinlikle kendi marka değerinizi oluşturmanız gereksinimine inanıyorum. Jenerik domaine o kadar para vermek bana pek mantıklı gelmedi hiç bir zaman.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Birde kendine marka oluşturmak için fikir vereyim, internet için işimiz biraz kolay halı firmalarının daha önce büyük reklam şirketlerine yaptırttıkları reklamların sloganlarını inceleyip güzel fikirler çıkarabilirsin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
internet üzerinden halı satmak zor iş. sadece desen ve renk konusu bile tüketici tarafında büyük problem oluyor. Ki birde dokuyu hissetme olayı var.
Bence bu zorluklarla uğraşırken birde bir sürü parayı jeneriğe ayırma, adım adım hareket ederek bütçeyi reklama ayırmak sanırım daha mantıklı olacaktır.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tavsiyeniz için teşekkürler arkadaşlar.

Halı, gerçek alışveriş mağazamızda ( ki yakında AVM olacak inşallah, dua edin :D ), mağazamıza göre küçük bir bütçeye sahip ve biz bunu sadece kâr amaçlı satıyoruz, üzerine hiçbir gider yükü bindirmedik. Satsın da isterse %15 ile satsın, kendini döndürsün, sirkülasyon yapsın.

Ben bu avantajı internette kullanmak istiyorum. Hatırı sayılır bir bütçe de ayırdım buna. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Herbirinize tekrardan ayrı teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5