chat ege.net

Hangi kontrol paneli ?

Hangi sistem üzerinde hangi kontrol paneli ?

 • Windows - Plesk

  Kullanılan: 41 16.7%
 • Windows - Entrenix

  Kullanılan: 3 1.2%
 • Windows - HELM

  Kullanılan: 4 1.6%
 • Linux - cPanel

  Kullanılan: 152 61.8%
 • Linux - Plesk

  Kullanılan: 17 6.9%
 • Linux - DirectAdmin

  Kullanılan: 29 11.8%

 • Kullanılan toplam oy
  246

wesc

1
Katılım
1 Haz 2008
Mesajlar
2,223
Bu arada ben Directadmin'i yaklaşık 1 sene kullandım, çok hoşuma gitti.
Gayet basit ve hızlı.
 

runner353

Pratik Üye
Katılım
31 Ara 2010
Mesajlar
20
Yaş
41
Plesk kullanmayın almayın hiç tavsiye etmem..Cpanel kat be kat daha iyi...
 

limitlerikaldir

Profesyonel
Katılım
4 Şub 2011
Mesajlar
327
Yaş
32
Benim şahsen ilk öncelikli olarak seçeceğim panel Direct-Admin dir. Ondan sonra Cpanel, Plesk ise 3. seçenek bile olamaz.
Cpanel daha kullanışlı bir paneldir.Sistemdeki herşeyin uyumlu çalışmasını sağlar.Webmail desteği için Roundcube,Squirrel,Horde,Afterlogic , webmail server olarak Postfix vb. yazılımlar kullanılabilir ve mail kusursuz çalışır.Directadminde mail çalıştırmak için ve mail yazılımınızı entegre etmek için 10 sene uğraşırsınız :p

Cpanel daha kullanışlı , daha yaygın , daha güvenli bir panel.Directadmin lisansı ucuz olmasından dolayı güzel bence :şekil:
 

limitlerikaldir

Profesyonel
Katılım
4 Şub 2011
Mesajlar
327
Yaş
32
Plesk kullanmayın almayın hiç tavsiye etmem..Cpanel kat be kat daha iyi...
Linux'ta Plesk kullanmak yerine Cpanel kullanılabilir.Ama Plesk 10 sürümünü kullanacaksanız Linux üzerinde gayet iyi.HSCP otomasyonunu çok seviyorum.Ama Türkiyede ben sadece doruknet ve turhostta gördüm o otomasyonu kullanan firma olarak.Plesk ' in Virtuozzo otomasyonu gayet güzel.Cloud sunucular oluşturabiliyoruz ve bütün müşterilerim memnun.

Cpanel ile Plesk arasında kaldım.Ama host yönetimi isteniliyorsa Cpanel.Eğer VPN,Sanal Sunucu,Webmail gibi servisleri kullanacaksanız Plesk.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst