İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hangisi daha iyi olur bir bakarmısınız xml-sql

serdarozkan41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi bu soruyu xml mi sql mi diye düşünmeyin tabiki sql fakat şu kısımda kararsız kaldım web sitesi yapıyorum bu sefer biraz daha büyük bir proje performanslı olmasını istiyorum şimdi logourlsi,sitebaşlığı ,açıklama,kelimeler mesela bunlar sitede 1 defa değişecek veya siteyi ilerde değiştirmek isterlerse şimdi ben bunları xml e bir defa doldursam hep pageload ta xml den okusa mı yoksa bunları sqlden storeprocedure / sp ile mi okusam daha iyi olur ? Sorgularım zaten sp hepsi ordan büyük bir performans oluyor ben değişmeyecek şeyleri işte title , menü isimleri vs vs bunları xml ile okumak mı yoksa sql e baglanıp almak mı performanslı olur ÖZELLİKLE BELİRTİYORUM KARIŞTIRANLAR OLACAKTIR veri tabanım sql ondan sorun yoks adece bu tarz kolay kolay değişmeyecek şeyleri xml ile okusam performans sql den iyi olurmu ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5