İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangisi daha iyi seo açısından

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Öncelikle yeniden merhabaler üniversite yüzünden yaklaşık 2 sene ayrı kaldım web dünyasından

Bir blog açacağımda
diyelim anahtar kelimem -> Ali bugün okula gelmedi

alibugun.blogspot.com mu daha iyi olur
yoksa
alibugunokulagelmedi.blogspot.com mu daha iyi olur? (ilk iki kelimede boşta tüm cümle de boşta)

T

trgy

Misafir
2. yazdığın tabiki de.

1. yazdığını türetebilirsin ama 2 yazdığını türetemezsin direk anahtar kelimeye odaklanırsın domain ile.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Konu çok benzediği için buraya yazayım dedim.

ali-rumuzlari.com mu?
alirumuzlarim.com mu?

anahtar kelime ali rumuzları

Hiç test eden var mı?

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
web tasarım aramasında web tasarımı kelimesi de işaretleniyor. Benzer anlama gelen kelimeleri google anlıyor. Örneğin adresi ile numarası kelimesi benzerdir. (ip numarası için) Gerçi durum kelime öbeğine de bağlı fakat verdiğiniz örnekte, rumuzlari ile rumuzlarim arasından benzer ilişki var. Bu yüzden kullanılabilirlik ve akılda kalıcı olmasından dolayı alirumuzlarim.com tercih sebebiniz olmalı diye düşünüyorum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
2. yazdığın tabiki de.

1. yazdığını türetebilirsin ama 2 yazdığını türetemezsin direk anahtar kelimeye odaklanırsın domain ile.

Ben burada Turgay'a biraz muhalefet olacağım. Şu şekilde.

1. yazdığın ( Tabi kelimenin ne olduğuda aslında önemli ) daha kullanılabilir olabilir.

Turgay'ın dediği gibi 1. kelime ile türetebileceğiniz içerikler daha çok olabileceği için ( ali bugün okula geldi, ali bugün okula gelseydi, ali bugün okulda ) sitenizde asıl kasacağınız kelime olan "Ali bugün okula gelmedi" kelimesi ile benzer içerikte daha çok konu açılabilir. Ve bu şekilde asıl kasmak istediğiniz kelimeye daha çok faydası olabilir.

T

trgy

Misafir
Ben burada Turgay'a biraz muhalefet olacağım. Şu şekilde.

1. yazdığın ( Tabi kelimenin ne olduğuda aslında önemli ) daha kullanılabilir olabilir.

Turgay'ın dediği gibi 1. kelime ile türetebileceğiniz içerikler daha çok olabileceği için ( ali bugün okula geldi, ali bugün okula gelseydi, ali bugün okulda ) sitenizde asıl kasacağınız kelime olan "Ali bugün okula gelmedi" kelimesi ile benzer içerikte daha çok konu açılabilir. Ve bu şekilde asıl kasmak istediğiniz kelimeye daha çok faydası olabilir.

Ben de sana cevap yazayım. Senin yazdığın mantıkla gidersek ali.blogspot.com daha çok işe yarar?

Hedef kelimeye ne kadar yakınsak o kadar avantajlıyızdır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Ben de sana cevap yazayım. Senin yazdığın mantıkla gidersek ali.blogspot.com daha çok işe yarar?

Hedef kelimeye ne kadar yakınsak o kadar avantajlıyızdır.

Tabiki o mantıkla gidersek a.com'da alınabilir. Ama aslında değinmek istediğim vurgulamak istediğim husus ( tabi kelmenin ne olduğuna da bağlı, varsayımdan gidiyorum. Kelimeye göre senin önerdiğin yöntemde seçilebilir. ) kelime yoğunluğunun en güzel sağlanabileceği, benzer veya ziyaretçinin ilgisini çekebilecek konuların en rahat açılabileceği kelimenin seçilmesi yönünde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5