İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

harddisk hakkında yardım

M

mehmet2121

Misafir
bilgisayarımda xp işletim sistemi kuruluyken harddiskimi nasıl ikiye bölebilirim
fdisk atmadan ama?

S

sevdik

Misafir
slm

bu imkansızdır ben bilgisayarcıda stajerim böyle birşey mumkun değil o zaman kimse harddiski bölmezdi başta kurulduktan sonra bölerdi mantık olarak zaten düşürsen olamaz bence sen şöyle yap al birtane flash disk 256mb lık yedeklerini at onemlileri sonra bas formatı 2ye böl harddiski en temizi

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows XP'de çalışan Partition Magic diye bir program vardı. O diski bölmene yardımcı olacaktır.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
partition magic ile disklerinizi fat veya ntfs olarak 2 den fazlaya bölebilir, ayrıca diğer bölümleri gizleyebilirsiniz. 5,6 sene önce dos altında çalışan freeware bir prog. idi şimdi sanırım ücretli.

M

mehmet2121

Misafir
sağolun arkadaşlar ama dört yıldır hardiski iki parça olarak kullandığım için alışık değilim
partition magic bende bu programı duydum ama henüz kullanmadım bende de var ama korkuyorum kullanmaya yinede tşk ederim ilgilendiğiniz için çok saolun

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
bu imkansızdır ben bilgisayarcıda stajerim böyle birşey mumkun değil o zaman kimse harddiski bölmezdi başta kurulduktan sonra bölerdi mantık olarak zaten düşürsen olamaz bence sen şöyle yap al birtane flash disk 256mb lık yedeklerini at onemlileri sonra bas formatı 2ye böl harddiski en temizi

Sevdik iyi stajyer likler diliyorum sana. Daha öğreneceğin çok şey var sanırım..

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
partition magic ile diski istediğiniz kadar bölüp birleştirebilirsiniz.

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sistem var ama oradan yaparsan bir sakatlık çıkarmı çıkmaz mı bilgmiyorum...

Bilgisayarım'a sağ tıkla

Yönet'i tıkla

Disk Yönetimini Tıkla

Bölmek istediğin HDD'nin üzerine sağ tıkla veyeni birim oluştur de..

ama dediğim gibi belki HDD'ne zarar verebilir... Yani sistemin güme gidebilir..

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sistemin yüklü olduğunu partition u bölmez, diğerlerini böler formatlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5