İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hata çok kişi girince çalışan mdb çalışmıyo

D

Dot Net

Misafir
aynı sorun bızde de çok oldu. bu yuzden sql e gectık. access ın klasik dağılma sendromu :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
access belli bir süreden sonra içindne çıkılmaz bi hal alıyor. Arkadaşlar access tan mssql e geçmek o kadar kolayki.. Yanlız mssql 2000 ücretsiz olanında anlık bağlanma sınırı var.. mssql 2005 in ücretsiz olanında bu sorun olmuyor. yani toplamda 30 binlik tekil hitle sorun yaşamıyorum.. bu evrelerin hepsini geçirdim. mssql 2005 e geçin derim çok rahat edersiniz.

olay sadece access ten sql e import etmek... birde bazı tarih değişkenlerinde sorun yaşarsınız onlarda çok kolay halledilebilir.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende lisanslı visual studio 2005 var onun içinde sql 2005 vardır değilmi.Zaten asp net sayfaları yapabiliyor.Bunun haricinde bu sql in access gibi ibr arayüzü varmı.Yani gördüğüm hep kodlarla bu data yönetiliyor yeni alan yeni kayıt ekleniyor vs...
ikinci olarak aspnet yapıp sql kullanıp nete attıktan sonra onnun çalışma sorunu lisans vs durumu host a bağlı değilmi.Yoksa bahsettiğiniz server lisansı değilde sql database lisansı ( access gibi ibr arayüz vs olan bir programsa ) .

cehaletimi de belli ettim bu konuda ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp:)
saygılar..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende lisanslı visual studio 2005 var onun içinde sql 2005 vardır değilmi.Zaten asp net sayfaları yapabiliyor.Bunun haricinde bu sql in access gibi ibr arayüzü varmı.Yani gördüğüm hep kodlarla bu data yönetiliyor yeni alan yeni kayıt ekleniyor vs...
ikinci olarak aspnet yapıp sql kullanıp nete attıktan sonra onnun çalışma sorunu lisans vs durumu host a bağlı değilmi.Yoksa bahsettiğiniz server lisansı değilde sql database lisansı ( access gibi ibr arayüz vs olan bir programsa ) .

cehaletimi de belli ettim bu konuda ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp:)
saygılar..

Maalesef visual studio 2005 içinde Mssql 2005 yok ama visual studio 2005 programı zaten gerekli mssql 2005 kurmak için. 180 gün free kulanabileceğin sql server management studio programını yükleyeceksin. import ve export özeliğini kullanmak için. evet access gibi arayüzü var aynı access gibi tüm işlemleri "sql server management studio 2005" programından yapabiliyorsun. tabloları düzenleyebiliyorsun. yanlız accesstan farkı access dosya halinde servera atılabiliyor. mssql dosyasını "sql server management studio 2005" programıyla import özeliğini kullanarak serverına atabilirsin. başka yollarıda var onlar ileri aşama sunucusu olan kişiler için..

Lisans olayı sınırlandırlmalardan kurtulmak isteyenler için. ücretsiz olarakta kullanabileceğiniz "sql server management studio express 2005" porgramıda var. Bu programları microsoft un sitesinden indirebilirsin..

Ha bu arada sql server 2005 i kurmak için ayrıca framework 2.0 kurulu olması gerekli bilgisayarında..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vay vay vay.Nerdeyse hitimin minnacık olmasına sevindim :) . Ben kaliteli az hit mantığına devam ediyim .Bu sayede siteyi çökertme sevdalılarının şerlerindende kurtulurum.
bu arada
180 gün free kulanabileceğin sql server management studio programını yükleyeceksin
dediğini bende şu var aynımıdır ikisi
SQL Server Configuration Manager

İmport diyorsunuz yani serverimde bu programı açıp oradan import edecem o zaman host buna uygun bir yapı sağlamıştır.

saygılar..

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende mysql tavsiye ederim. access veritabanın kitlendiğini ve bunun yüzünden servere reset attırdığım günler aklıma geldi

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostunuz mssql desteklemesi gerekiyor. Mssql 2005 kurulu olması gerekiyor. BEn bunların var olduğunu varsayarak söylüyorum. Hayır o dediğiniz program başka işler için. "sql server management studio 2005" Microsoftun sitesinden yükleyeceksiniz.. 1 gb a yakın boyutu var.. ben 12-13 saatte indirmiştim 256 hızla :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vay be .Peki bu programıda hostumuzun yüklemiş olması gerekmezmi.Yoksa ben adamın bilgisayarına nasıl program yükleyeyim :p Nasıl olacak valla zor işler her sitesi belli limiti aşan yapıyormu bu işlemleri şimdi yoksa bu asp dertlerimi sadce.Şu mysql bu kadar sorunlu değil sanırım hı?
saygılar..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql kullanmak içinde mysql de desteklemesi lazım serverın hepsinin programı var. artık mdb (access) diye birşey hem güvenli değil hemde belli bir limiti var. mesela mdbde ben sizin mdb uzantınızı bileyim indiririm ama mssqlde bu olay yok. şifresini bilmeden hiçbirşey yapılamaz.. mysql mssql farketmiyor hepsinin sorunu var. mysql kullanırkende bir porgram yardımıyla atacaksınız databaselerinizi.. asp yle tam performans için mssql kullanmanız lazım. mysql dede problem olmaz ama nede olsa ikiside microsoft tabanlı olduğu için mssql daha mantıklı..

hostcunuz eğerki bir şirket ise ve windows paketi ise bunlar zaten yüklü olması lazım ciddi bir şirket için.. her windows serverda mssql 2000 veya 2005 ikisindne biri mutlaka olmalıdır. eğer yoksa o şirket ciddi bir şirket deildir yada şirket deildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi