• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Hatay'da yeni mahsul soğan tarlada 1.5 TL, pazarda 6 TL

teknosayfam

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
407
Reaksiyon
89
Puanları
0
Şube
Kahramanmaraş
69 Aydır Üye
Hatay'da bulunan Amik Ovası, Türkiye'nin en verimli ovalarından birisidir. Mevsim olarak hasadın en erken başladığı yerlerden biri olan Hatay'da, soğan toplanmaya başlandı. Hasat sonrası üretici ile yapılan söyleşi çok dikkat çekici, üretici tarlada soğanın 1.5 TL'ye satıldığını söylüyor. Çiftçinin kazanamadığından yakınan üretici, kazananların genelde aracılar, tüccarlar olduğunu ısrarla belirtiyor.

Soğan tarlada 1.5 TL, pazarda 6TL

Peki tarlada 1.5 TL olan bu soğan nasıl oluyor da pazarda 6 TL oluyor. Çiftçinin emeğine yazık değil mi ? Kazanan aracılarda hiç insaf yok mu ? Devletin bir an önce bu işe el atması gerekiyor. Millet soğana hasret, tarlada 1.5TL olduğu halde soğan neden marketlerde ve pazarda 6-8 TL bu ne demek, bu nasıl oluyor.

Hatay'da Turfanda Soğan hasadı başladı. Fiyat 1.5 TL ;ilgili videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

 

Filmatinesi

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
20 Eylül 2010
Mesajlar
206
Reaksiyon
22
Puanları
0
154 Aydır Üye
Yazık be çiftçi ne kazanıyor bu fiyata, bütün paralar tüccarlara gidiyor. Millet soğana muhtaç hale geldi
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst