İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hayatta bir iz bırakmak için...

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

İyinetin eskilerinden sayılırım uzun zamandır pek seyrek girerim. Bunda zaman içinde iyinetin çeşitli nedenlerle yaşadığı sorunlar baş rol oynuyor. Ara ara girdiğimde de hep yeni yüzler görünce insan bir türlü kendini ait hissedemiyor.

Herneyse açıkcası oldukça duygusal bir dönemden geçiyorum. Yaklaşık 1 ay once bir trafik kazasında 7 kardeşden öte canımı kaybettim. Hepsi çok değerli insanlardı. Hepsi insanlık için var olan, onların hayatına artı değer katan,onlar için yaşayabilen insanlardı.Ben bunları biliyordum ama cenaze ve sonrasındaki insanları görünce bunu daha iyi anladım. Dünyaya geldik belli bir şekilde yaşıyoruz. Ama varlığımız arkada bıraktıklarımızla bir anlam kazanıyor.

Herkes bir yerde iz bırakıyor.Kimi anne babada kimi sevgilide kimi arkadaşlarda kimi dostta kimi sadece onu ismen tanımış birilerinde...

Açıkcası bende insanlara daha duyarlı onların sorunlarına daha ilgili olmak ve çözüm geliştirmek istiyorum.

Bu noktada odaklanmak isteğim alan engelli insanlar. Çünkü bende onlardan biriyim. Üniversitedeyken bir kalp krizi geçirdim ve kalp pili takıldı. Daha sonra iş görüşmelerinde bu durumun sıkıntılı olmasından dolayı hep tercih edilmeyen oldum.Ve devlet bana engelli raporu verdi.Bu durumdan kesinlikle gocunmuyorum burada bir durumu kafanızda net bir şekilde canlana bilmesi için anlatmaya çalışıyorum. Engelli insanları o zaman daha yakından tanıdım normalde pek 'farketmediğimiz'.Burda ki kastım otobuste kalkıp yer vermek değil.Bu insanların bundan daha önemli sorunları varmış. Bunu bende o kalıbın içine girince anladım.Her insan potansiyel bir engellidir diye boşuna denmiyor. Ben ki iş bulmada yaşadığım sorunda istanbulda iyi bir üniversite eğitimi almama rağmen. Öyle engelli kardeşlerimiz var ki ilkokula gidemiyor. Ben şahsen bu insanlar için birşeyler yapmak isteyen insanlarla birşeylerler yapmak istiyorum. Aslında engelliler için topluluklar olsa da bu insanları organize eden onlara kendi haklarını aramaya onculuk eden bir yapı maalesef yok.

Mesela devletin kanunlarda belli yuzdelerde çalıştırma zorunlulugu olmasına ragmen kanunu uygulamayan bir sürü kurum var.

Mesela seçim için oy kullanmaya okula gittiğinde kayıtlı sandığın 3. katta oldugunu öğrenip ailesinin sırtında oy kullanmaya gidenler var.

Açıkcası son bir yılda sosyal medyanın diktatorler devirdiği bir zamanda iyi bir yapılanmanın birkaç belki birkaç yüz belki birkaç bin insanın hayatına pozitif yansıyacağını düşünüyorum.

Lafı çok uzattım öncelikle haklarınızı helal edin.

Bu konuyu buraya açmamda ki sebep burada olduğumuz donemler burası bizim ailemiz gibiydi herşeyimizi burada konuşurduk.Bundan dolayı ve artık internetteki son gelişmeleri sizler kadar yakından takip edemediğim için sizlerin ufkundan yararlanabilme isteğidir.

Belli bir sosyal ağ oluşturulmalı basit ama işlevsel olmalı. Yani mesela istihdam sorununa el atılması karar verildiğinde dokundugu yerden ses getirebilmeli.

Sizlerin her türlü görüş düşünce ve desteğinize yardımı olan yüzbinlerce insan adına ben ilk satırları karalamak istedim.

Neler yapabiliriz?

Saygı ve hürmetlerimle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5