İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hayatta her istediğimiz olsaydı ne olurdu?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
Yine ne yazacağımı bilmeden başlıyorum yazmaya. Satırlar dökülürken belki aklıma bi konu gelir de yazarım. Belki de gelmez bu yazıyı burada sonlandırırım. Acilen konu bulmam lazım. Bakalım ne çıkacak. Gerçi tek bir konu olmaz bu ama neyse yazmaya başlayayım ben en iyisi.

Blogcum. Hayat adamı rezilde eder vezirde. Bu söz genellikle kızlar için söylenmiş bir deyim ama kızların hayattan hiç bir farkı yok. Günü zehirde ediyorlar seni kin(q) te ediyorlar. Karmaşık bir yapıları var. Anlamıyorum. Kendi iç dünyamda olup biten o kadar çok şey var ki, hepsini düşünmeye başladığımda işin içinden çıkamıyorum. Saplanıyorum kalıyorum. Kimseyede anlatamıyorum. Mal mal bakıyorlar derdimi anlayan yok. Bunları neden yazıyorum? Nedeni geçmiş cümlelerde saklı. Hep onun için bu haykırışlar. Unutulmuyor sürekli göz göze isen, aynı yerde çalışıyor isen.

İnsanın hayatta her istediği olsaydı dünya daha bir yaşanabilecek hal alır mıydı sayın okurlar? İşin heyecanı kaçardı gibi geliyor bana. Mesela çok istediğin o arabayı şuan gidip alıyorsun hiç bir paran olmamasına karşın. Televizyonda gördüğün ama bir daha hiç göremeyeceğin bir kız ile sırf kendi isteğin diye beraber olmak... Ya da almaya çalıştığın o güzel bisikleti hemen gidip almak? Hayaller ne kadar ulaşılmaz olursa daha bi ilgi çekici, insanı daha bi hayata bağlayıcı oluyor. İstenilen şeyin hayaliyle yaşamak insanı daha güçlü yapıyor gibi. Çünkü ulaşmak istediğin hedefi biliyorsun ve ona göre hayatında atılımlar yapıyorsun. Zaten ne demişler? "Allah, nasip etmeyeceği bir şeyi hayal ettirmez" Ne kadar derin bir söz dimi sayın okur? Belki bu hayatta hayallerimizi gerçekleştirmeye ömrümüz yetmeyecek ama biz yine de hayallerimizin peşinden koşmalıyız. Çok inanırsak belki hayallerimiz gerçek olabilir.

Olağan 534. depresyonumu yaşarken bazı olayların üst üste gelmesi ve hayattan istediklerimi elde edememem beni daha çok bunalıma sokuyor sayın okur. Yani öyle bir dünya da yaşıyoruz ki herşey çıkara bağlanmış durumda. Etliğe sütlüğe karışmayan ben bir bakmışım değişik değişik olaylar silsilesinin içindeyim. Hayat çok garip demiş büyük üstat Cem Karaca. O'na da buradan Alah'tan rahmet diliyorum gani gani...

Benim hiç uzun yıllar boyunca kullandığım bir bisikletim olmadı sayın okur. Diş fırçama reklamlarda gösterildiği gibi düzenli bir şekil ile diş macunu sıkmışlığım yoktur. Ekmeğime, yine o reklamlardaki gibi nutellayı sürmeyi hala becerebilmiş değilim. Kola reklamlarındaki gibi o buz gibi kolayı kafaya dikip bitirebilme özelliğimde yok. Yumurtanın fırçalanmayan tarafı gibiyim anlayacağınız. Çürüğüm anlayacağınız. Hayat bana çürük raporu verse iyi olabilir. Hayatımda köklü bir değişiklik için elimi taşın altına koymak istiyorum ama bundan korkuyorum. Tek başıma ölüme kadar yaşasam ne olur acaba? Yine de birilerinin özlemi içerisinde yaşabilirmiyim? Ughh çok sert.
Regards.

bir blog yazısı

sade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer her istediğimiz olsaydı, her istediğimizin olmamasını dileyerek bu tuhaflığa son verebilirdik bence.

kararanay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her istediğimiz olsaydı hedeflerimiz olmazdı, yavan bir hayat yaşamaktan sıkılan insanlar bu umutsuzluğu intiharla sonlandırırlardı... Hayatı hayat yapan ümitvar oluşumuzdur azizim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5