İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haydi Türkiye Afrika İçin İyilik Kandillerini Yakalım !

Mustafa Maşa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Afrika Boynuzu denilen coğrafi bölgede bulunan Somali, Cibuti, Etiyopya ve Kenya’da 11 milyon insan kuraklık nedeniyle ölümün kıyısında. 20 yıldır iç savaş yüzünden açlık ve yoksullukla yaşam mücadelesi veren Somali halkı, şimdi de kuraklığın getirdiği kıtlıkta ölümle pençeleşiyor. Birleşmiş Milletler 20 Temmuz 2011’de Somali’nin güney bölgesinde yer alan, Kuzey Bakool ve Aşağı Shabelle bölgelerinde kıtlık ilan etti. BM’ye göre gerekli müdahalenin yapılmaması halinde birkaç ay içinde ülkenin kuzeyindeki diğer bölgelerde de kıtlık ilan edilecek. Açlıktan Somali nüfusunun yarısı yani 3.7 milyon kişi etkilendi. Kuraklıktan Somali’nin en çok aşağı Shabelle, orta ve aşağı Juba, Bay, Bakool, Benadir, Gedo ve Hiraan bölgeleri etkileniyor. Bu bölgelerde yaklaşık 310 bin çocukta akut beslenme bozukluğu tespit edildi. Dengesiz beslenmeye bağlı beş yaş altı çocuk ölümlerinin oranı her geçen gün artıyor. Öte yandan Somali gibi komşuları Kenya, Etiyopya ve Cibuti’de de alarm zilleri çalıyor.

Yardımlarınız için ;

AFRİKA yaz 2868 - (Kızılay)
AFRİKA yaz 5601 - (Diyanet)
AFRİKA yaz 3072 - (İHH)
ACLIK yaz 5777 - (Kimse Yok Mu ?) gönder.
(Tüm operatörler için geçerlidir.)

Ücret bedeli : 5 TL.

Arkadaşlar facebookdan daha fazla insana sayfa kurdum.
Sayfanın reklamını kendi uygulamalarımda, sayfalarımda sitelerimde yaptım.
Önemli Not : Bu sayfa herhangi bir maddi çıkar amacıyla kurulmamıştır. Böyle bir amaçla kullanıldıgını görürseniz beni burdan banlayabilirsiniz. Gerekli yardım toplandıgında sayfa üyeleri isterse sayfa kalıcı olarak silinecekdir. Eger istemezlersede boşta bekletilecekdir. Başka bir zaman böyle bir durumda kullanılmak üzere saklanacakdır. Sayfadan kesinlikle hiçbirtürlü reklam yapılmayacakdır. Tek kuruluş amacımız hayırlara vesile olmakdır. Allah rızası için yapıyorum bu işi 2-3 kuruş reklam parası için degil.

Facebook'dan destek olmak için için ;

Sayfalarınızın durumunu şöyle güncelleyebilirsiniz.

Afrika açlık çekiyor. Yardımlarınızı esirgemeyin !
AFRİKA yaz 2868 - (Kızılay)
AFRİKA yaz 5601 - (Diyanet)
AFRİKA yaz 3072 - (İHH)
ACLIK yaz 5777 - (Kimse Yok Mu ?) gönder.
(Tüm operatörler için geçerlidir.)

Ücret bedeli : 5 TL.

Sayfamıza destek olmak için ;
Bu videoyu sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.
Video linki : http://www.facebook.com/video/video.php?v=2203832609544

Sayfamızı sayfanızda paylaşabilirsiniz.
Sayfa linki : http://www.facebook.com/insanlik.hareketi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5