İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hazır yazılımlara üye olan yabancı botlar hakkında bir soru ?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Benim anlamadığım birşey var joomla tarzı sitelere üye olan yabancı saçma mailli botları siteye üye yapıp ne yapıyorlar ??

Yani yaklaşık 5 aydır üye olması için sitedeki captcha yı falan iptal ettim yaklaşık 500 bot siteme üye oldu ama hiç bişi yok ne konu açıyorlar ne spam yapıyorlar ??

EE bunlar ne yapıyor ? Bot saldırısında falan mı kullanılıyor ?

adnankoc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu biraz eski ama benimde bu günlerde böyle bir sorunum var. Açılan hesapların imza ve profil bilgilerinde linkler var galiba buradan reklam yapıyorlar. Ben üye olmalarını engelliyorum ne olur ne olmaz.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Profili kartvizit gibi kullandırıyorlar. Öncelikle binlerce foruma üye oluyorlar. Daha sonra wordpress bloglara bu forum profillerinin urlini girerek yorum atıyorlar. Bu şekilde verdikleri çapraz backlink ile asıl reklam yapacakları sitenin sandbox'a düşme ihtimalini azaltıyorlar.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Profili kartvizit gibi kullandırıyorlar. Öncelikle binlerce foruma üye oluyorlar. Daha sonra wordpress bloglara bu forum profillerinin urlini girerek yorum atıyorlar. Bu şekilde verdikleri çapraz backlink ile asıl reklam yapacakları sitenin sandbox'a düşme ihtimalini azaltıyorlar.

zekice aslında ama zaman alıcı. manuelde olsa otomatikde olsa uğraşılmaz bence...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5