İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Heello

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Bilindiği üzere Twitter‘da kullanıcılar resim yüklemeleri için TwitPic sitesini kulanıyorlardı. Twitter ise kendi bünyesine resim yükleme butonu koyunca TwitPic‘de bi nevi işten atılmış gibi oldu. TwitPic kurucusu Noah Everett ise buna karşılık olarak kendi sosyal ağını kurdu.

Bu sosyal ağ da Twitter‘e benzeyen unsurlar çok fazla ama sadece isimleri değiştirilmiş. Mesela “Tweet” yerine “Ping”, “Retweet” yerine “Echo”, “Takip et” ise “Listen”, Türkçe’si ile “Dinle” olarak isimlendirilmiş. Yapılan her ping, Twitter‘daki karakter sayısı ile aynı olan 140 karakteri geçmiyor. @ işareti ile birini referans olarak gösterebildiğiniz Heello.com sosyal ağındaki ping’lerinizi Facebook ve Twitter‘da paylaşabiliyorsunuz. Şimdi adım adım Heello.com sosyal ağını tanıyalım.

Kayıt sayfasına gitmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Kayıt sırasında otomatik olarak Heello‘yu dinlemek istiyorsanız formun altındaki “Listen to @Heello on Heello” kısmına tik koymalısınız. Formu doldurunuz ve sisteme giriş yapınız.

2eok4mr.png

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada isterseniz Twitter veya Facebook üzerinden de giriş yapılabileceğini görebilirsiniz.

o72bzr.png

Next Step butonuna bastıktan sonra açılan sayfada isterseniz Twitter arkadaşlarınızı Facebook arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz.

2ue68td.png

Go to Profile butonu ile kendi profil alanınıza gidebilirsiniz. Sistem yeni yeni oturmaya başladığı için sistemsel hatalar olabilir. İlk gördüğüm hata, profilinize girdiğinizde avatara tıklanıldığında gittiği url. Normalde avatara tıklanıldığında ayar sayfasına ya da profiline gitmesi gerekli. Profil alanları çok sade düzenlenmiş. Şimdi de biraz içeriyi dolaşalım.

Ayarlar sayfasında dikkatimi çeken nokta cinsiyet seçeneği. Kayıt olurken cinsiyetimizi seçmiştik ama yine bizden seçmemizi istiyor. Ayarlar sayfasında seçtiğimiz Turkey seçenekleri ile anasayfada sadece Türkiye‘den gelen pingleri görebiliyorsunuz. Sistem henüz Türkçe olarak yayın yapmıyor.
Ayarlar alanını gezmeye devam ediyorum. Üst bar’da bulunan Customize butonu ile sayfanın renkleri ile oynayabiliyorsunuz. Kendi arka plan resminizi de ekleyebiliyorsunuz. Link rengi, yan bölüm gibi alanlarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

25t0h.png

2vjufmh.png

Genel olarak Heello.com sitesi bu şekilde. Resimlerle de elimden geldiğince bişeyler anlatmaya çalıştım. Sistemi daha fazla tanımak ve bir an önce pinglemek için Heello.com‘a üye olunuz. İyi ping’lemeler.
Kaynak: ben

Fear

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neolursa olsun twitter - facebook tarzı siteler oturmuş siteler onları kesinlikle geçmesi mümkün değil artık.

Facebook gibi Google'de Google plus oluşturdu gördük sonucu Ki Google geçemedi. Heello mu geçecek Twitteri çok Zor.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Heello işinin pek tutacağını sanmıyorum.İnsanların Twitter alışkanlığını kolayca yenebileceğini zannetmiyorum ama yeni bir şeyler yaparsa bir şeyler de olabilir yani umut var yine de

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
pek başarılı olamıcak gibi duruyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Aynı Özelliklerle Fb Veya Twit'i Asla Geçemez...

Bi Farklılık Yaratması Lazım Ki Geçebilsin....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5