heker'lara kapıyı kapatın!

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
20111221050625_closethedoor.jpg


İstenmeyen bağlantıları bu araçla kapatın!

Önemli verilerinin heker'ların eline geçmesini istemeyenler... Tüm ihtiyacınız işte bu basit araç!

Küçük bir zararlı sistemimize girip klavyemizi ve faremizi kilitleyene kadar her şey yolundadır. Ancak hiç beklemediğimiz bir zamanda bir virüs, koruma kalkanınızı geçebilir ve PC'nizi ele geçirebilir.

PC'nizden internete veri gönderen bu zarlıları CloseTheDoor adındaki basit araçla inceleyerek durdurabilirsiniz. Programı ilk çalıştırdığınızda sisteminizde çalışan her işlemin bir listesini ve dinlediği portu göreceksiniz.

Burada "Description" sütununda bir açıklama yazmayan veya şüpheli bir açıklamaya sahip bir işlemi arayın. Bulduğunuzda Selection menüsünden "Locate the executable file" komutunu verin dosyanın konumunu inceleyin. Örneğin Windows Gezgini'nin uygulama dosyası explorer.exe, Program Files'da ismi şüpheli bir klasör altında çıkıyorsa, zararlıyı buldunuz demektir.

Yazılım Tools menüsü altında sorunları gidermeye yönelik birçok kısayol da sunuyor.

CloseTheDoor-1.jpg
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst