İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

heklink olayı

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
heklinkin filtreye yada sandboxa soktuğu söyleniyor bu ne kadar doğru? konunun uzmanları açıklarsa sevinirim.

X

Xman

Misafir
Tamamen doğrudur ama hangi siteyi sokar hangi siteyi sokmaz, ne zamn sokar bunları google bilir. Ama size zarar vermek isteyen bir kişi sitenizi bir gecede 100 den fazla siteye heklink ile ekleyerek sizi hem sandboxa sokabilir hemde kapınıza polis dayanabilir, ondan sonra uğraş dur kendini temize çıkaracam diye.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
heklink = hırsızlık
hırsız gider kuyumcuyu soyar 3-5 gün zengin hayatı yaşar polis yakalar içeri atar

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
normalde backlink satışı da yasak googleın gözünde google heklinki anlayıp ceza veriyorsa ücretli backlinkide anlayıp ceza kesebilir. heklinke ceza kesmesi bana biraz saçma geliyor google linkin heklink olduğunu nasıl anlıyor

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
normalde backlink satışı da yasak googleın gözünde google heklinki anlayıp ceza veriyorsa ücretli backlinkide anlayıp ceza kesebilir. heklinke ceza kesmesi bana biraz saçma geliyor google linkin heklink olduğunu nasıl anlıyor

Uygulama biçiminden anlıyordur.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
eğer sen arkaplan renginde ve size=1 yaparsan tabiki google anlar veya sürekli kaldırılıp eklenen linkler veya site yöneticisinin şikayetinden

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki biz rakibimiz olan bir siteye heklink alalım o ceza yesin böyle bir uygulama yapılabilir mi? örnek olarak verdim yapacağımdan değil :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yapan yapıyor zaten

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
peki heklinki gercek bir link alarak eklesek? yani normal bir siteye nasıl ekliyorsak orayada öyle eklense, sorun olur mu yinede?

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
peki heklinki gercek bir link alarak eklesek? yani normal bir siteye nasıl ekliyorsak orayada öyle eklense, sorun olur mu yinede?

Normal olarak eklenilse zaten heklink olarak değerlendirilmiyor. heklink karşı siteye çeşitli kodlarla "izinsiz" site adresinizi ekleme işidir yani normal ekleseniz kimse sizi şikayet etmez.

Volga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bunada adil bir ceza kesiyor zaten. pr'yi 0'lıyor ansızın:)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Fakat senin google gözünde baya sağlam yere sahip bir siten varsa bundan hiçbir şekilde etkilenmez.Örnek vermek gerekirse izlesene nin linkini pr8 bir yere heklink olarak eklenirse google bu siteye bir ceza vermez çünki zaten o sitenin google gözünde geçerli bir yere sahip.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5