İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Help me

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aspindirde ilan kategorileri arasında RC31 adlı ingilizce hazır bir ilan sitesi var. Bu siteyi nasıl kuracağımı anlayamadım. Bunla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim. Editlemeyi Ben halledebilirim sanırım. Herkeze Teşekkürler.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dosya rc31.zip diye iniyor.
RC31 = Rapid Classified Board v3.1 :D

Localde sorunsuz kuruldu. Nerede takıldığınızı söylerseniz...

Eğer access veritabanı kullanacaksanız hiç bir ayar yapmanıza gerek yok.
RC Klasörü altındakileri sunucuya gönderin.

Sunucuda şu bileşenler yüklü olması gerekiyor.

CDONTS
CDOSYS
ASPMail
ASPEmail
Jmail

"db", "cl_upload" ve "banners" klasörlerine yazma/silme izni vermeniz gerekiyor.

config/config.asp 'den dosya yollarını değiştirebilirsiniz.

İleri,

Kullanıcı bilgileri, mail server'ınızın MX adresini yazmanız gerekiyor. Öğrenin veya site ismini söylerseniz ben buluyım.
Şifreler vs.

İleri,

Bitti.

Admin kullanıcı adı ve şifre boş olarak giriş yapın, Admin Preferences bölümüne gidin ve kullanıcı adı, şifre oluşturun.

!access_setup.asp, !mssql_setup.asp, !mysql_setup.asp, !setup.asp dosyalarını silin.

Eğer mssql veya mysql kullanacaksanız, db klasörü boş olmalı ve config/config.asp 'den vertibanı seçilmelidir.

Kullanacağınız veritabanı satırının başındaki ' (Tek tırnak) işaretini kaldırın, diğerlerinin başına koyun.
Tabi ki panelinizden veritabanı oluşturmanız gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5