İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hem sunucu hem live destekli eposta kullanmak?

adeministrator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Daha önce 3 kez yaşadım, şu an çok şükür herhangibir problemim yok. Ancak hizmet aldığım şirket battı, sunucusu çöktü vb. Epostaların kaybolmasını istemiyorum. Bu yüzden windows live destekli eposta kullanmak istiyorum ama kendi sunucum üzerinde depolansa da tam süper olur. Hem de yedek olur. Acaba hem kendi sunucumun hem de windows live domains 'in mx kayıtlarını girsem ikisi de tam çalışır mı? Bir de yine sunucuya ulaşılamadığı durumlarda epostalarımın windows live'a gitmesi için opendns benzeri bir sistemden dns hizmeti alsam ve domainlerime ikincil dns olarak girsem acaba bu sorunu aşabilir miyim? Yoksa çok mu hayal kuruyorum:)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gmaille bunu yapabiliyorsun zaten. ister mx leri ayarlıyosun ister pop3 ten maillerini gmaile çekiyosun. ama livemail de durum nedir bilmiyorum.
hayal kurmadıgını söylemek için örnek verdim :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
2 mx kaydı olsa da mailler ilk cevap verene gidecektir muhtemelen.

Kendi sunucunun posta kutusunu kullanırsın. Gelen her maili yönlendirme yapar hotmail uzantılı alacağın başka mail kutusuna gönderirsin. Gönderdiğin mailler sadece sunucuda olacaktır bunlara da başka bir çözüm bulman gerekir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5