İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hemen tıklayın sizde zengin olun!

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba,

Başlık dikkatinizi çektiyse sizde potansiyel tehlikedesinizdir.

İnternetten para kazanmak ile ilgili temel bilgileri paylaşacağım. Şuan için hepsini yazacak zamanım yok, bu nedenle ara, ara bu konuyu düzenleyeceğim.

Kural 1: Emek vermeden oturduğun yerden para kazanamazsın. (Kazanılsaydı, şuan burda bu konuşmayı yapmıyor olurduk)
Kural 2: PTC, Upload, affiliate gibi ağlardan kazandığınız para her zaman komik rakamlardadır. Bu yol ile ev geçindiren kaç kişi tanıyorsunuz?
Kural 3: Online Reklamcılık CPM,CPC,CPS,eCPM v.s. gibi yöntemler ile ancak yüksel volumlu ve kaliteli ziyaretçi kitlesinden para kazanabilirsiniz.
Kural 4: Aylık xxx kadar hitim var ne kadar kazanırım? (Cevabı çok değişkendir. İçerik, kitle, lokasyona göre uçurum fark gösterir)
Kural 5: Hangi reklam firması ile çalışmalıyım? (Burada büyük ve orta seviye yayıncıların çalıştıklarını ve memnun kaldıklarını belirttikleri ile başlayabilirsiniz.)
Kural 6: X firması %90/10 Ads Payment dengesi ile çalışıyormuş. Buna geçiyim mi? Piyasa dengesi; 70'e 30'dur. Daha üst oranlar pek güvenilir gelmezler. Reklam firmalarında her zaman bir kar marjı vardır!
Kural 7: Makale yazarak, link toplayarak, e-mail satarak bir yere varamazsınız. Parada kazanamazsınız.
Kural 8: Bazı gri yöntemler var. Ne iyi, nede kötü denebilecek. Bu tür yöntemlerin seçimi sizin etik değerlerinize kalmıştır. Zaman gösteriyor ki bu tür çalışanların hiç birinin istikrarı olmamıştır.
Kural 9: e-Ticaret yapıyım mı? Yapma. Bu öyle kafanıza estiğinde yapabileceğiniz iş değil. Hazır software ile site açmak ve sanal pos bağlamak ile e-Ticaret olmuyor. e-Ticaret'in yatırım maliyeti yüksek ve operasyonel dengesi zordur. Operasyonel maliyeti düşüremezseniz ve arabada satmıyorsanız büyük ihtimal batarsınız. e-Ticaret üzerine çok danışmanlık verdim. Eğer ciddi bir finansmanınız ve alt yapınız yoksa hiç kalkışmayın. Daha çok zarar eder, elinizdekinden de olursunuz. Özellikle Türkiye piyasası IT anlamında çakal kaynıyor. Her script editleyen e-Ticaret sitesi yaparım diyor. Fakat e-Ticaret projeleri sadece web programlama ile olmaz. Daha önceden tam otomasyonda çalışan bir e-ticaret sitesi geliştirmemiş/yönetmemiş kimse ile çalışmayın!
Kural 10: Hangi firmaya reklam vermek daha mantıklı? (Piyasada Google, Microsoft, Yahoo en çok tercih edilen firmalar. Reklama, bütçeye ve ürünün türüne göre yine değişkenlik gösterir)
Kural 11: Sizi bir takım sitelere üye olmaya teşvik ederek karşılığında para veren kişileri dikkate almayın. Kendisi reklam alıyor, üyelik başı ücret ile ödeme yapan türde. Her kayıt başı kendisi 1TL alıyorsa size 0.20TL ancak verir. Yani sizin sırtınızdan para kazanmaya çalışıyordur.

Emin olamadığınız bir firma veya bir iş varsa, sormaktan çekinmeyin. Hata yapıp, ders almaktansa. Ders alıp, hata yapmayın. daha iyi.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ben potansiyel tehlikeyim...
Başlığa tıkladım zengin olamadım, şikayetçiyim ...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ne hayallerle girdim topiğe :(

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Şu akşama kadar sitelerde sörf yapıp da 0.99 dolar kazanan arkadaşların nasıl insanlar olduklarını çok merak ediyorum. :D

akdenizmustafa

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Tamam umduğumuzu değil bulduğumuzu okuduk ama faydalı bir bilgiydi. Teşekkür ederiz.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Şu akşama kadar sitelerde sörf yapıp da 0.99 dolar kazanan arkadaşların nasıl insanlar olduklarını çok merak ediyorum. :D

Bende merak ediyorum.
Bir arkadaşım tam 1 yıl uğraştı 50 usd yaptı, parayı çekmek için ödeme istedi, site scam çıktı... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5