İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HepsiBurada.com ve şimdiki Genel Müdüründen Başarı Hikayesi (Video)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamlar işlerini ciddi yapıyorlar iflas etmeleri imkansız.
Bir kere ürün kategorileme ve filtreleme olayını en iyi yapan site, başka bir yer bilmiyorum.
Bu bile onları bu sektörde en iyi yapıyor.

X

Xman

Misafir
Hiçde abartmıyorum, 4 sene önce dışbankı krize sokup satanlarda bu adamlardı, hangi işi doğru yapıyolarki, sabahleyin hürriyet.com da flash başlık fenerde deprem diyo, nooldu dedim bi tıkladım selçuğun sakatlığı 2-3 gün daha sürecekmiş depreme bak, her işleri katakulle bunların.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hiçde abartmıyorum, 4 sene önce dışbankı krize sokup satanlarda bu adamlardı, hangi işi doğru yapıyolarki, sabahleyin hürriyet.com da flash başlık fenerde deprem diyo, nooldu dedim bi tıkladım selçuğun sakatlığı 2-3 gün daha sürecekmiş depreme bak, her işleri katakulle bunların.

Bu yazı taraflı gibi :rolleyes:

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20

dışbankın satışı sırasında kriz içinde olduğunun bir kanıtı var mı? hepsiburada senelik 60 milyon dolar üzeri ciro yapan bir firma. öyle kolay kolay batması mümkün değil.

X

Xman

Misafir
Bu yazı taraflı gibi :rolleyes:

Evet yazı taraflı canım yandığı için tepkiliyim bu firmaya ;)

tr.st

dışbankın satışı sırasında kriz içinde olduğunun bir kanıtı var mı? hepsiburada senelik 60 milyon dolar üzeri ciro yapan bir firma. öyle kolay kolay batması mümkün değil.

Dönemin dışbanka ait verilerini incelersen özellikle sermaye rasyosu gibi rakamları, bu piyasadan neden apar topar çekildiklerini çözersin.

Ayrıca önemli olan ciro değil karlılıktır, kaldıki 60 milyon dolar ciroda çok bi rakam değil ;)

X

Xman

Misafir
banka karlı olmasa 880 milyon avro ödemezdi fortis. gelişmekte olan bir pazar için 60 milyon dolar ciro ve eniyiler içinde yer almak çok önemli.

Ters açıdan bakalım karlı olmasa fortis almazdı, karlı olsaydıda aydın doğan satmazdı ;) bende bankacıyım dışbankdan çok büyük bir banka olmamıza rağmen biz bile ciddi uyarılar aldık Tmsf den o dönemde, biz güçlüydük atlattık, güçsüzlerin bazıları battı ( isimleri malum ) bazıları birleşti bazılarıda devretti, bu tablo çok net ve açıktır dışbankı bunların dışında değerlendiremeyiz, bi şekilde devam edemediler ve devrettiler.

Hepsiburadaya gelince bizim ankara bahçelide dublex daireler 1 milyon dolara falan gidiyor yani 60 tane lüx daire fiyatı kadar ciro yapıyorsan ve bunun tüm maliyetleri düştükten sonra aydın doğan gibi bi adama %8-9 yani 5 milyon dolar gibi bi para kalıyorsa Aydın doğan burayı her an kapatabilir benden söylemesi ;)

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben 1kez album aldım. Oda On Siparisliydi album piyasaya cıktıktan 1 gun sonra Cd elimdeydi :)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kapanmasından bahseden arkadaşlara sanal ticaretin geçmişine, günümüze ve gelecek hedeflerine bakmalarını tavsiye ederim, eskiden herkes internete çekinerek bakardı şuan bu biraz değişti, internetten birşeyler alanların sayısı güngeçtikçe artıyor ki hepsiburada'nın 2011 yılı için hedefi 1 milyar $ üzeri. Sizce geleceği olan bir söktörün en büyüğü bu sektörden çekilirmi, bence daha fazla üzerine düşer ki hepsiburada yenilediği sitesiyle bunu kanıtlar nitelikte. Aksaklıklar oluyor olabilir neticede gidip mağazadan da bir ürün alsanız yine bazı sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz var.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yok canım geri çekilme gibi bir durumun olacağını ben hiç sanmıyorum. hatta son bir kaç yıldır, reelde 4-5 şubesi olan firmalar bile bu işe girmeye başladılar. bir nevi asıl kaymak dönemleri yeni başlıyor.
Fakat tüketici açısından bakılınca internet alışverişi sadece güvensizlikten dolayı değil, alışveriş kültürümüzle alakalı olarakta yavaş ilerliyor. Alacağımız üreüne dokunmak hissetmek bizim altyapımızda var ki buda sanal ortam ticaretine yansıyor haliyle. Birde üstüne koymamız gereken başka bir engelde tüketici bilinci...
Tüketici bilinci henüz tam anlamıyla gelişmedi ve ne yazıkki yukarıda belirttiğim dokunmak hissetmek arzusuda bundan kaynaklı aslında. Alacağı ürünle ilgili teknik bilgi eksikliği şu an çok fazla oldugu için dolyısıylada hala tezgahtar tavsiyesine ihtiyaç duyuyoruz. Şu an aramızda bile kaç kişi teztil alışverişini, ayakkabı alışverişini alibaba üzerinden gerçekleştiriyorki ? İnternete hakim, kurallarını bilen bu forumdaki binlerce kişi arasından bile üstüne başına alışveriş yapan sayısı çok azdır.
Kısacası henüz hala emekleyen bir sektörün içinden kimsenin çekileceğini sanmıyorum. Batar, parası kalmaz vs. olur ama son ana kadar ayakta kalarak gelişmelere ortak olacaklarına inanıyorum.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benimde arkadamda doğan holding olsa bende yaptığım siteleri büyütürüm sanki saçma sapan bir video yapmışlar birde. işleri iyi hoş güzel ama bu yaptıkları çok saçma olmuş.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
benimde arkadamda doğan holding olsa bende yaptığım siteleri büyütürüm sanki saçma sapan bir video yapmışlar birde. işleri iyi hoş güzel ama bu yaptıkları çok saçma olmuş.

video hepsiburadanın yayınladığı bir video değil. bir işletme dersinin olay incelemesi (case study) olarak konuk ettikleri kişilerin kaydı. ders arşivi olsun diye amatör çekim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi