İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

her şey o kadar planlı işleniyorki..

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nereden başlasam bilmiyorum..

geçen hafta cumartesi günü saat gece 1-2 gibi bir adam geldi msn'e

yaklaşık 1-2 saat konuştuk,7 tane nakliye sitesi açacakmış,tasarım istiyormuş,host domain dahil her şeyi kurup bana teslim et dedi.

ücret olarak 3 milyar başlarken + 3 milyar iş bitimi konuştuk.

telefonumu istedi oradan da konuştuk 1-2dk..

sonra tamam dedi ücreti yolladım dedi garanti bankasından da dekont attı.

her şey o kadar iyi işliyorduki..

bende saf saf yeni bir iş ayarladım diye seviniyorum tabi :(

ss almıştım kayıt etmiştim dekontu ama silmişim şimdi!

sonra bi logo attı bunu sitenin en üstüne koyman şart dedi şimdiden bak falan dedi

2-3 tane attı resimleri ama zip dosyası içinde .exe uzantılı bir şey geldi bana,resmi açtım baktım vs.

ertesi gün adam msnde yoktu,ödeme falan gelmemişti..

mesaj çektim,mail attım aradım telefonu kapalıydı

önemli bir şey oldu sanırım dedim 5-6 gün bekledim

bugün kontör yükledim aradım adamı yüzüme kapattı birinde küfür etti arkadan çocuk sesleri geliyordu falan.

sonra nedir bu iş diyerek aldığım logoları sorgulattım ve ne göreyim

bilgisayarım o 3 resimden gelen virüslerle dolmuş

normal virüsler olsa neyse lamer diyeceğim ama bu yöntemle

adam webmaster msn'lerini ekleyip böyle konuşuyor

ücreti attım falan diyor yalandan dekontu atıyor sonra virüslü logolar tabi..

bilgisayarı kontrol altına almış olabileceğini söyledi bir arkadaşım.

çünkü toplamda trjodan'dan shell'e kadar en zararlı virüslerle doldurmuştu bilgisayarımı

bu sayede banka hesaplarıma bile girebilirmiş.

webmaster adam,site açılımı için ödeme de bekliyor,girecek tabi hesabına diyerek herhalde böyle bir şey yaptılar..

virüslerden temizlenemeyenler..

32d5b_b7886_ff.jpg

bu da adamın msn adresi [email protected]

ben bunlara nasıl ulaşabilirim,ne yapabilirim,bunu tanıyan var mı,böyle bir şey başına gelen var mı ?

ace34_c8d81_hh.jpg

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
banka hesabın onun elndemi suan hesabından para vs caldımı

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hemen format attım,bilgilerimi değiştim vs alalhtan önlemlerimi aldım..

o 5 gün içinde bir şey yapmamışlar.

M

MiNiKCaDi

Misafir
banka hesabından artık para calmak kolay degil. eft yada havale yaparken sms onayı sifresi geliyor. gecmiş olsun bu arada

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
banka hesaplarından para calınması artık imkansız sms onayı var

Ntie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun ama bir suçda sende var tabi neden bilgisayarına antivirüs atmiyorsunki.

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun , ftp şifrelerini de değiştir ntos ordan virus dağıtıyor diye biliyorum sitelere de bulaşıyor yani

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
banka hesabınızdan para çalmak imkansız değil. buğün gazetede çökertilen internet hırsızı çetenin haberi vardı eğr hesapta iyidenecek meblağda para varsa sahte kimlikle telefon hattının iptalini gerçekleştiriyorlarmış ve eminim pek çok yöntemde mümkündür.

ilgili haber
http://takvim.com.tr/gnc115.html

------------
İnteraktif soygun

İstanbul'da interaktif bankacılık sisteminden 1 milyon YTL'lik vurgun yapan çete yakalandı Hırsızların, kurbanın telefonunu bloke ettirip bankanın uyarı mesajını engellediği ortaya çıktı.

------------

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adamla telefonda da konuşunca ben ikna oldum.

kabül ettim hemen resimleri..

ne insanlar var ya..

hala aklım almıyor

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
imkansız diye bişi yok sadece zaman meselesi. bilişim hırsızları genelde aşırı zeki insanlardan oluştuğu için bu durum devam eder. nede olsa bize kazanmayı öğrettiler. helal kazanmayı değil.
iyi hatırlıyom öğretmenim "inek olursanız sağılırsınız. siz sağan olun derdi" :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
imkansız diye bişi yok sadece zaman meselesi. bilişim hırsızları genelde aşırı zeki insanlardan oluştuğu için bu durum devam eder. nede olsa bize kazanmayı öğrettiler. helal kazanmayı değil.
iyi hatırlıyom öğretmenim "inek olursanız sağılırsınız. siz sağan olun derdi" :)

sen öyle anlamışsın öğretmeninin dediğini yoksa çok ala bu memlekette helal kazanç için çalışan insan sayısı %90 dan fazla ... Düşünüyorumda bazı zeki insanlar dolandırcı olsaydı ülke batmıştı yoksa böyle normal zekanın altında kişiler virüs yollayıp bilgi çalmaya çalıştıktan sonra hiç bi sorun olmaz

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
geçmiş olsun ancak executable bir dosyayı resim diye nasıl açabildiniz ki. Adslde portlar modem kontrolünde olduğu için eğer reverse-connection yaptıramazsa giremezdi pcnize ancak klavye ve mail-msn-ftp loglarını almış olabilir. Bana düşmez elbetteki ancak tavsiyem Kaspersky'ı bilgisayarınızdan eksik etmemeniz. Artık sosyal mühendislik dediğimiz olayın suyunu çıkartıyorlar.

Ek olarak

banka hesaplarından para calınması artık imkansız sms onayı var

malesef dediğiniz gibi imkansız değil.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mail adresi ve telefon bilgilerini bulunduğunuz ilin adliye sarayına giderek cumhuriyet savcısına durumu izah ederek gerekli işlemleri başlatınız. Bir kişinin veya kurumun bilgisayarına bu denli girmek edep dışı olmakla beraber bilişim suçları altında kayda değer cezalar alabilmektedirler. Geçmiş olsun.

Virüs programlarının faydası olmaya bilir bu tür durumlarda - exe - formatlı dosyalardan uzak durunuz mümkünse MSN'de ticaret yapmayınız veya bu tür büyük işlerde kişinin dekontuna değilde karşılıklı oturup konuşmaya dönüştürünüz.

Bu tür olayların sıklaştığını ve bu kişilere yaptırım uygulamadan bu işlerden zevk alarak devam edeceğini bilmemizde fayda var o yüzden avukatınızla veya kendiniz durumu acıklayıcı bir şekilde gerekli yerlere başvurmanızda fayda görmekteyim.

Tekraren geçmiş olsun.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insan kime güveneceğini de bilemiyorki.

2 saat içinde oldu ne olduya. :(

S

SoftEng

Misafir
ankara cumhuriyet başsavcılığına yeterli kanıtın varsa başvurabilirsin

(ankara olması şart değil)

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu şarkıyı " banka hesaplarından para çalınması artık imkansız, sms onayı gerekli " diyenler için besteledim;
" Stain - Zor problem değil ama imkansız vakit alır.mp3 "

Şaka maka bi yana arkadaşlar asla imkansız diye birşey yoktur. Dünya devi Microsoft'un bile açıkları varken siz böyle birşeye nasıl güvenebiliyorsunuz sabit görüşlülerin diyebileceği bir laf olarak görüyorum bunu. SMS Onay'lı sisteme geçildi diye artık hesap boşaltmak tarih oldumu sanıyorsunuz :) tam aksi işin ehlilerine kaldığının göstergesi bu. Hesabınız boşaltığında anlarsınız ne demek istediğimi. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, en yakın dostumun başına geldi, kimse sms onaylı sisteme geçildi diye sevinmesin hemen şimdi önlemlerini almaya başlasın.

Herkeze iyi çalışmalar dilerim..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yaklaşık 9 yıldır tasarımcıyım, onlarca ajansta çalıştıktan sonra en sonunda kendi ajansımı kurdum, çevrem çok iyi sağolsunlar...hem müşteri hemde tedarikçi adına...Ancak bu 9 yıl içinde, kimse 1-2 saat msn sohbetinden sonra yüklü bir parayı hesabıma para yatırmadı. Yatırdım desede inanmazdım...
Hangi mantıkla 6000 ytl parayı cebine koyup site yaptırmak için msn de gezen bir adam olabileceğini düşündünüz oda garip tabi...Neyse geçmiş olsun, ucuz atlatılmış bir ders olmuş size...

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başkalarının tecrübelerini yaşayarak görmek kadar aptal bir eylem daha yoktur derler ya.. :(

PcQoPaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala bişey olmadıysa şanslısın. Birgün eve geldim bi baktım ne mail hesabı kalmış ne domain kalmış nede başka bişey :D Adam neyim var neyim yok uçurmuştu. Yani işin garip tarafı tckimlik numarama kadar öğrenmiş. Bilgisayarınızda sürekli anti-keylogger bulundurun bence. Sadece antivirüs yetmiyo hek sitelerini takip edin orda bilgisayarda bulunan açıkların nasıl kapatıldığını felan anlatıyorlar. Benim aklım başıma yeni geldi. Bir musibet bin nasihatten iyiymiş ama halen nasıl yaptı anlamıyorum. Yapan kişi şu anda benim domaini kullanıyo. www.sohbetnaz.net girip bakabilirsiniz motd'a S3ytaN nickli şahıs tanıyan biri Tr'nin en iyi hekerlerinden biri olduğunu söyledi. Savcılığa başvurdum şimdi bekliyorum daha bi sonuç çıkmadı... İşte böyle acı tecrübelerden ders almaya bakın arkadaşlar bizim başımıza geldi sizin başınıza gelmesin. Asla sazan olmayın.

Hayırlı geceler dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi