İpucu Hergün Yeni İnternet Sitesi Fikirleri

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
27 Ağustos 2010
Mesajlar
3,114
Reaction score
99
Konum
Kocaeli
nostaljik-fotograf-com.pngMerhaba Arkadaşlar,

Yeni yazı dizimizle isimyakala.com adresimize her gün yeni internet sitesi fikirleri ekleyeceğiz.


KAYNAK:
https://www.isimyakala.com/webmaster/yeni-internet-sitesi-fikirleri/


Fikirler 3 ayrı başlıkta listelenmektedir;
1) Boşta olan ve hemen alabileceğiniz alan adları ile yapabileceğiniz projeler.

2) Düşecek olan alan adları ile yapabileceğiniz projeler.
3) Satışta olan alan adları ile yapabileceğiniz projeler.


Tabiki alan adına göre proje değil projeye göre alan adıda seçebilirsiniz. Aynı proje farklı alan adları ile de yapılabilinir. Lakin biz baktığımızda gözümüzde canlanan projeler ile ilgili fikirlerimizi paylaştığımız için alan adları ile birlikte fikirlerimizi sizlere sunmaktayız.

Boştaki Alan Adları İle Projeler

Bu bölümdeki alan adları halihazırda boştadır ve kayıt edilmeye müsaittir. Başkası almadan hemen siz alarak beğendiğiniz projeleri hayata geçirebilirsiniz.

nostaljikfotograf.com

Başta eski İstanbul fotoğrafları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından tarihi önemi olan siyah beyaz fotografları paylaşacağınız bir proje geliştirebilirsiniz. Alan adı bizim kült domain diye tabir ettiğimiz (alkislarlayasiyorum sitesi tarzında) bir alan adıdır ve bu alanda marka olmanızı sağlayacaktır. Site altyapısı olarak blogger tercih ederseniz resimleri barındıracağınız host masrafından kurtulabilirsiniz.
Eğer wordpress tarzı altyapılar ile bu projeyi hayata geçirirseniz yüksek çözünürlüklü resimleri kendi hostunuzda barındırmakta sorun yaşayabilirsiniz. Lakin resimlerinizi paylaşan sitelerden görsel backlink elde edeceğiniz için ücretli hostlu bir site sizin otoritenizi arttırmada çok daha faydalı ve profesyonel bir seçim olacaktır.

Düşecek Alan Adları İle Projeler

Sahibi tarafından süresi uzatılmayan alan adları yıl sonunda boşa düşerek tekrar alınabilir hale gelmektedir. Aşağıda boşa düşecek alan adı fırsatları ve bu adresler ile yapabileceğiniz projeleri paylaşacağız. Yazılan tarihte akşam saatlerinde bu adresler yeniden kayıt edilebilir hale gelecektir.

egitmenara.com

İlk etapta il ve ilçe bazlı bir ilan sistemi kurulur ve eğitmen arayanlar ile özel ders verenleri buluşturan bir platform haline getirilir. Akabinde bu projede ücretli ders veren eğitmenleri ve eğitmen arayanları Letgo tarzı bir mobil uygulama ile buluşturabilirsiniz.
Bu alan adı 26.03.2019 tarihinde boşa düşerek tekrar alınabilir hale gelecektir.

imzalikitap.com

26 Mart 2019 tarihinde düşecek olan imzalikitap.com alan adı ile sadece yazarları tarafından imzalanmış kitaplara ait bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Yayınevleri ve yazarlar ile anlaşarak imzalı baskılardan satın alabilir ve gerçek fiyatının üzerinde rakamlara bu kitapların satışını sağlayabilirsiniz.

Satılık Alan Adı Olan Projeler

Bu bölümde kendi portföyümüzde satılık olan alan adları ile yapabileceğiniz projeler paylaşacağız. Eğer projeyi beğenip alan adını satın almak isterseniz bize linkteki iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz: "iyinet özel mesaj"

aranmahacmi.com

Eğer daha önce hiç internet siteniz olmadıysa bu tabir size yabancı gelebilir. İnternet yayıncıları için aranma hacmi herşey demektir. Kimse Google ve benzer arama motorlarında aratılmayan anahtar kelimeler için yazı yazmak istemez. Çünkü yazsanızda kimse merak etmediği ve aranması olmadığı için siteniz ziyaretçi almayacaktır ve başarısız bir proje olarak yok olmaya mahkum olacaktır. Tamamen rastgele alanlarda içerik üretseniz dahi yazınızın etiketlerini en azından aranma hacmi olan kelimelerden seçmelisiniz. Bunun içinde kelimelerin aranma hacmini doğru olarak gösteren bir siteye ihtiyacınız vardır.
Kwfinder adresi son yıllarda oldukça popülerdi ve belli bir ziyaretçi kitlesine ulaşınca ücretsiz hizmetlerini sonlandırarak tamamen ücretli versiyona kullanıcıları mahkum bıraktılar.
Ücretsiz aranma hacmi sorgulama sitesi arayan oldukça büyük bir kitle var ve bu alanda yapacağınız projeler ile güzel reklam (adsense ve benzer) gelirler elde edebilirsiniz. Bu alan adı isimyakala’ya aittir ve 750 TL hemen al fiyatı ile satıştadır.
 
Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst