İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Seocu Olmuş

ADSLTURK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nedir? Bu Seo Uzmanlığı
Acaba Seocular Ne kadar bilgili.
Bu yazıyı okuyan Profesyonel seoculara lafım yok. İnsanları yanlış yönlendiren seocuyum diye geçinenlere sözüm.
Elimden geldiğince formlarda,bologlarda,uzman sitelerde yazılan çizilen her şeyi uzunca zaman ayırarak inceliyor,araştırıyor,gözlemliyorum.. Bizim oraların tabiri ile eniğinden cücüğüne kadar herkes seocu olmuş.

Bu işin mantığına gelelim;
Google insan mantığı ile hareket eder,bu mantık şöyledir.
Aynen makale gibi Giriş,Gelişme,Sonuç

Giriş:

Ziyaretçilerin siteye gelmesidir. Burada google şu mantıkla bakar bu site anahtar kelimesi,title, url ve içerik olarak gelen ziyaretçiye uygun mudur.?

Gelişme:
Gelen ziyaretçinin sitede geçirdiği zaman,sitede dolaştığı sayfa,tıklama oranları,aynen insan gözüyle hareket eder.

Sonuç :

Bu kısım en önemlisidir. Google için sonuç demek ziyaretçinin siteye üye olması,ziyaretçinin siteye yorum yapması,ziyaretçin sitede iletişim formu doldurması,ziyaretçinin sitede konu açması vs gibi gönder,üye ol,takip et,başlat,cevapla,ilet butonları google için sonuçtur. Çünkü bunları kullanan ziyaretçi o siteye tekrar dönüş yapacaktır. Google için bu devamlılık ve güven,ihtiyaç çözen bir site anlamına gelir.

Gelelim dış etkenlere:Backlink dediğimiz olay yani aynı katagoride diğer sitelerin bizim siteyi tavsiye etmesi önemli bir faktördür. Biz doğru yeri nasıl parmağımızla işaret ediyorsak sitelerde doğru yeri backlink ile işaret eder.

Şimdi gelelim işin uyanığı seoculara:

Hocam özgün yaz,durmadan yaz habire yaz nereye kadar  Hocam backlink kas,Harıl harıl yorum atılacak site ara  Hocam paket al,hocam özgün yazı yazdır içine link koy ver parayı ver parayı ohhhh yarasın.. Parası olanlar bilmiyor mu bunu yapıp googlede zirvede olmayı.  Bu önemli etkenleri bir kurtarıcı gibi göztermekteler. Peki oturdunuz backlink kastınız doya doya sitelerin hepsi sizi iyi işaret etti,biyerlere getirdi. Peki aynı siteler kapanınca yada linkler kalkınca ya ban yersin yada o siteler tarafından kötüye işaret edilmiş olursun googleye bu şikayettir. Her seocuyum diyene inanmayın Çöplük olmuş link sitelerini pazarlama amacı ile yok pr 5-yok pr-6 bilmem ne hikaye kardeşim biyerde patladığını kendin görürsün para tuzaklarına düşmeyin. Atalarımız ne demiş ( Başkasının ipi ile kuyuya inilmez) Atalar bilir 

Bunların hepsi hikaye arkadaşlar. Siz giriş gelişme ve dış etkenleri doğruca yavaş yavaş uygulayın kopya içerik olmuş,benzer içerik olmuş,özgün içerik olmuş fark etmez. Bi zaman sonra taşlar yerine oturacaktır. Adımları doğru atın yeter.
Özgünlük okadar etkili bir şey değil, siteniz zaten googlede bir yerlere geldiğinde istediğiniz kelimeyi 1. sayfaya almak artık çok kolaylaşıyor. Biraz zaman her şeyi çözecektir.

Bu yazıda Özgün içeriğin önemsiz olduğu değil,özgünlük olmadan da bu işin başarılacağı vurgulanmaktadır.

Ek Olarak: Bu yazının özü seocuyum diyip insanlara umut veren vaat veren kişilere gidiyor. Profesyonel anlamda bu işi yapanlardan bizde destekler alıyoruz. Ama o seocular 10 lira ver pr5 koyalım, 20 lira ver pr6 koyalım, 10 lira ver 30 backlink verelim vs demez. İş kısa vadeli periyodalarla para kazanmaya vade sonunda verilen zararı düşünmemeye dönmüş Seoculuk bu mudur?
Secoyum diyen adam şunu yapar;Girer,bakar,inceler eksikleri tespit eder yol gösterir. Bu sektörden uzak insanlar yada deneyimsiz,bilmeyen kişiler ise Bir seo uzmanıyla anlaşır tüm işini takip etmesini sağlar. Olması gereken bu değil midir?
Seo için ödemeler yapıyorsunuz.! lnkler alıyorsunuz, peki soruyorum size 10 adet backlink satın aldın. Siteni incelediler mi? linklerinin gittiği makelen yada doğru ürün teşhisi,anahtar kelimelerin yada title kontrol edildi mi? İçerik sitenin ön planı için uygun mu? başarı yüzden verildi mi? HAYIR.! Size verilen cevabı söylim siteniz ve link kontorl edildi site fake,****** yada +18 değil tamam gönderin 10 tl yayına alalım bunu söylediler.

EMEKLERİNİZİ BOŞA HARCAMAYIN DOĞRU SEOCULARLA ÇALIŞIN ONLAR SİZE DOĞRUYU GÖSTERECEKLERDİR.

Kaynak : Adslturk.Net

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Güzelmiş hepsine katılıyorum ve seo için parası olmayanlara veya az olanlara kendi işini kendin gör diyorum günde 5 dk ile seneler içinde nerelere geldinizi siz bile anlayamassınız.

ADSLTURK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzelmiş hepsine katılıyorum ve seo için parası olmayanlara veya az olanlara kendi işini kendin gör diyorum günde 5 dk ile seneler içinde nerelere geldinizi siz bile anlayamassınız.

Teşekkürler

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 21:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Para kazandıracak bişi oldu mu herkesi onun ustası zaten :O

Sen hiççırak gördün mü ? Herkes usta zaten :)

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üç kitap okudum ve uzman marangoz oldum
Üç kitap okudum ve uzman müzisyen oldum.
Üç kitap okudum ve uzman webmaster oldum.
Üç kitap okudum ve uzman seocu oldum.
...
...
...
...
...

Maalesef durum bu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5