İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes webmaster mi?

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhaba..

Konu başlığını görenler ilk olarak şu cümleyi geçirmiş olabilirler akıllarından. "kim lan bu armut?" :p veya "Bu nasıl soru?" filan.. :)

Ama merak ettim.. Hepimiz iyi güzel, webmaster sitelerine takılıyoruz ama hepimizin mesleği bu mu? Yani bu işi hobi olarak yapıp, asıl mesleği farklı olanlar var mı? Varsa bu ikisini birbirinden nasıl ayırıyorlar bizimle paylaşabilirler mi?

Mesela ben, bir mağaza da süpervizör :p adı altında çalışıyorum. Bu çok yalama bir kelime, bunu söylemekten bazen çekiniyorum. Biraz fazla havalı diye. Yönetici anlamında. Takım kaptanı gibi. Personellerin daha verimli olabilmelerini, pazarlık ve ikna güçlerini arttırmalarını, müşteriye tatlı dille yaklaşmalarını vs. öğretiyor/denetliyorum.

Sizlerin mesleğini de merak ettim...

Teşekkürler,
Saygılar.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Asıl mesleğim işsizlik :p Eleman arıyor musunuz :)

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Öğrenciyim."Webmaster" geniş bir alana hitap eden bir sözcük.Bunu direk meslek kategorisine koymak yanlış olur.IT sektörü daha müsait olur meslek için.

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Asıl mesleğim işsizlik :p Eleman arıyor musunuz :)

Güzelmiş :p

Mersin'de Hastane Caddesini bilenler bilir. Alışveriş mağazasında çalışıyorum. Şuan da bayan çanta ve bayan ayakkabı bölümünde personele ihtiyacımız var. İstiyorsanız görüşebiliriz :) Mersin'deyseniz tabii..

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Öğrenciyim."Webmaster" geniş bir alana hitap eden bir sözcük.Bunu direk meslek kategorisine koymak yanlış olur.IT sektörü daha müsait olur meslek için.

Onu da anlamayacak adamın iyinet'te işi yoktur sanırım hocam :)

Webmaster kelimesini seçme nedenim, gelirini sadece net üzerinden kazanıp/kazanmadığını belirtiyor zaten. Bu da internet hizmetlerine giriyor.

Ama yinede 1 kişi daha bu konu hakkında öneri de bulunursa, değiştiririz.. No problem.. Size birşey olmasın. :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İnternetten para kazananda kazanmayanda, hiç bir şey bilmeyende bilende, wp, joomla veya vbulletin kurduktan sonra adına webmaster der.
Webmaster lık iş kolu değil bir hobinin adıdır :p

T

trgy

Misafir
Bilgisayar Mühendisi öğrencisiyim okul harçlığını çıkartıyoruz. :) Bırakmaya hiç niyetim yok ama neti mezun olunca. :)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Benimde asıl mesleğim dekorasyon. Bilenleriniz vardır altın varak.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hacettepe ünv. uluslararası ilişkiler son sınıfım,staj yapıyorum şuan bir yerde.bir şirketle görüşüyorum şuanda ayrıca.5 ay askerliği bitirince seneye bu zamanlar bir şirketde yönetim ekibinde olucağım inşaallah.

web'i bırakmam,gelirleri artırmaya devam ederim.siz siz olun dil öğrenmeye bakın.türkçe dışında 2 dil biliyorum ingilizce + almanca çok işime yarıyor ve yarıyacaktır, iş hayatında ++ olarak önünüze ışık tutuyor ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
diplomada tekniker ünvanı ile bu diplomayı almaya hak kazanmıştır yazıyor sanırım benim gerçek mesleğim bilgisayar teknikeri. :) Hobi olarak öğretmenlik yapıyorum, evin kirası faturalar vs. içinde internet siteleri ile uğraşıyorum buna da webmaster denmez her halde olsa olsa webmoney yada webstingy gibi bir şey çıkar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu konuyu daha önce iyinet' in açıkladığını hatırlıyorum, ama şu var. Bir webmaster gerçekten neredeyse yaptığı siteler ile ilgili olan tüm konularda mecburen bilgi sahibi oluyor. Webmaster olmak bir yaşam biçimi sanırım :p

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Webmaster'dan kastımız, gelirini sadece internet üzerinden kazanıp kazanmadığını öğrenmekti. Ama ben ForumTR'ye konu açsaydım onu belirtirdim. Burada bu kadar tepki alacağını beklemiyordum doğrusu :D

Benimde asıl işim bu değil. Gerçi hiç işim de değil aslında. Sadece hobi olarak ama ileriye dönük gerçek yatırımlar için ilgileniyorum, o kadar.. Mesela şimdi daha yeni geldim iş yerine. Az sonra öyle bir dolaşacağım, müdürler filan görsün diye :D Sonra geri gelip oturacağım, öyle işte.. :)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla ben ne yaptığımı bilmiyorum.

- bilgisayar mühendisliği okuyorum dördüncü dönemdeyim
- arapça - ingilizce karışık okuyorum
- türkiye'de açıköğretim okuyorum
- yurtdışındayım
- babamın işlettiği fabrikanın işlerine bakıyorum arada
- php diliyle fırsat buldukça script yazıyorum müşterilere
- online oyun yazdım fırsat bulursam üstüne eğilip işletmeye başlayacam siteyi.

günüm saatim belli değil kurulu robotum

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
valla ben ne yaptığımı bilmiyorum.

- bilgisayar mühendisliği okuyorum dördüncü dönemdeyim
- arapça - ingilizce karışık okuyorum
- türkiye'de açıköğretim okuyorum
- yurtdışındayım
- babamın işlettiği fabrikanın işlerine bakıyorum arada
- php diliyle fırsat buldukça script yazıyorum müşterilere
- online oyun yazdım fırsat bulursam üstüne eğilip işletmeye başlayacam siteyi.

günüm saatim belli değil kurulu robotum
iyi işte boş kalmazsın :D
bu arada webmaster bence: Bir yaşam biçimidir web'i sevmek ugraşmak hobi edinmektir..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hobi olarak uğraşıyorum. İnternet'te boş boş takılmaktansa vakit buldukça sitelerimle severek uğraşıyorum, eh birazda getirisi oluyor.

Onun dışında kendi işyerimiz var. Özel sektörde iş bulamadığım için kendi işyerimizde takılıyorum. Liseden elektronik, üniden mekatronik mezunuyum ve elektronik teknikerliği yapıyorum şu an için. Yani her türlü elektronik cihaza bakılır :D Askerlik sonrası yine aynı alanda ama özel sektörde çalışmayı planlıyorum.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bilg. Öğr. öğrencisiyim 1. sınıf. 2004 den beri aktif olarak webin içindeyim az çok harçlığımız çıkıyor. idare ediyoruz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi