İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkese O'nu Okutarak Cemaat Ne Yapmaya Çalışıyor? - Ahmet Alp Han

ahze21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkes O’nu okuyor. Bu cümle size nasıl geliyor bilmem ama bana içtimai bir birlikteliğin, çoktan toprak altına atılmış olan tohumunun endamını yedi düvele göstermek istercesine sürgün vermesi gibi geliyor. Tam muhabbetin orta yerinden sürgün veriyor, tam muhabbetin çevrelediği kişiden; ALLAH Resulü’nden (s.a.v.)

Kim ne derse desin üstünde yaşadığımız bu toprak Yunus Emre’nin, Mevlana’nın ve Hacı Bayram-ı Veli’nin ve onlar gibi yüzlerce essiz gönül insanının, ilahi sevgiden getirdiği muhabbet mayasıyla yoğrulmuş.

Bundan yaklaşık 1500 yıl önce yeryüzüne, lutfen gönderilen bu maya ki toprağın üstündekilerle altındakilerinin kopma bilmez bağını oluşturuyor.

Evet, herkesin bir köşede Efendiler Efendisi’nin(s.a.v.) hayatını okuyarak hazırlandığı bir sınavdan bahsediyorum; kaybedeni olmayacak olan bir sınavdan. Projenin sitesi olan “herkesonuokuyor.com” da gayelerini şöyle anlatıyorlar:

“Efendiler Efendisi Hz. Muhammed'in (s.a.s) örnek hayatını öğrenmek ve öğretmek gayesiyle, Efendimiz (s.a.s) ile ilgili kitapların okunmasını teşvik etmek ve bu kitaplar üzerinden yapılacak sınavlarda kazananları ödüllendirmek… Peygamber Yolu Derneği bu projeyi; sınavların sağlıklı yapılabilmesi ve projenin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi adına Türkiye genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşuyla birlikte organize etmektedir.”

Kimsenin kimseyi dinlemediği ve suçlamalarla vakit harcayarak, gönüllerin kırılıp tarümar edildiği bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şey de bu herhalde; Bir hüsn-ü misal “Örnek bir hayat”.

Bu fakir kardeşiniz, Müslümanın müslümanı fişlediği, alimlerin karalandığı, binbir fedakarlık gösteren insanların örgüt ve terörist diye karalandığı bir dünyada yaşam kaynağımızdan uzaklaşmış müslümanlar olarak, asıl vazifemiz olan “emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker” e dönmemizi ummak ve dilemekle meşgul kavli bir duadan başka, eyleme dönüştürülmüş bir dua gibi görüyorum “Herkes O’nu Okuyor” projesini.

Düşünenlerden ve projeyi hayata geçirmek için gayret gösterip bizim önümüze getirenlerden ve de katılıp bu programa destek olanlardan ALLAH razı olsun.

Herkesin Gündemi Ne?

Haber sitemizdeki gariban köşemin arşivindeki yazılarıma bir göz attım geçenlerde. Siyaset, politika, şantaj, kaset, tehdit, ihanet, yasaklar vs… gibi hepsi birbirinden fena meseleler üzerine kalem oynatmışım. İnsanımızın gündemi bunlar olunca elbet konumuz da kaçınılmaz olarak bu meseleler oluyor.

Belki kırmışımdır, üzmüşümdür hatta küstürmüşümdür de yanlışlıkla. Bilerek ve isteyerek işlediğim fiilleri veya sarfettiğim kelamları “hakikat” kabul ettiğim için köşeme taşımışımdır. Eğer bir sürç-i lisan eylemişsem, bir kalp kırmışsam affola.

Malumunuz gündem çok yoğun. Bir tarafta Ak-Pak saraylar ve Ak-Pak Hırsızlar ve diğer yanda komplo iddialarıyla karışmış beyinlerimiz. Bazı akıllar, tamamen gelecek seçimler için tuzaklar ve iftiralar hazırlayıp seri üretime geçmiş gibi piyasaya sürmekte.

Çok şükür ki bu milletin içerisinde, gerçek gündemin üzerinde kümelenmiş, kapkara yapay gündemleri silip süpürecek ve bizi tekrar nura garkedecek insanlar var.

İki dünya saadetini kaybettirebilecek gündemlerin bizi meşgul etmesi ne kadar da acı.

Beni derin derin düşündüren asıl meseleye gelecek olursam, haşhaşilik, örgütçülük ve rantçılıkla suçlanmış bir camianın derdi nedir ki gündemine “Herkes O’nu (sav) Okuyor” projesini alıyor?

Bir takım kelli felli, güçlü ve iktidar sahibi adamların ayaklarını kaydırmak için çalıştığı bir dönemde “camianın bu yaptığı da iş mi” diyebilir misiniz? Böyle diyorsanız size söyleyebileceğim bir şey yok ama eğer “neden?” diye kendinize soruyorsanız işte o zaman onları anlamaya başlamışsınız diyebilirim.

“Himmeti millet olanın kendisi tek başına bir millettir.” sözünü hatırlatarak, sözümü kısa keseceğim. İfade-i meramım anlaşılmıştır herhalde. Keşke gündemimizde her daim böyle güzel ve ulvi projeler olsa da birbirimize kucak açıp hoşgörüyle sarılsak.

Nihayi Sözüm

Mevlânâ'nın ifadesiyle, «neyi arıyorsan, neyin arkasından koşuyorsan sen o'sun, o şeysin !

Ahmet Alp HAN

Twitter: @ahze22

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5