İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hesabı kapanan sitenin domaini değiştirmek

P

PatlakLastik

Misafir
yeni açtığım bi sitede uğraşırken, google dan bann yedim,
hemde haksız yere, ama neyse artık olan oldu. 150 $ gitti.

başka bir isimle yeni hesap açtırdım.

şimdi merak ettiğim şu;

site daha google da indexlenmedi,
bu yeni açtığım sitenin tanıtımı için falan uğraşacağıma yeni bir domain alsam host aynı yerde, aynı ip de, ve aynı NS da kalmak üzere siteyi bu yeni domainden yayınlasam sizce problem çıkarmı?

bilen ve fikri olan arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olacağım.
teşekkürler.

P

PatlakLastik

Misafir
arkadaşlar bir ek daha yapacağım;

sitemin bann landığını söledim ama, bu kesin değil, hesabım kapandı
kısacası durum şundan ibaret;

bir siteden hesabım vardı bu hesap çalışıyordu,
yeni bir site açtım ve ilk site hesabımdaki kodları bu siteye koydum, reklamlar görünüyordu ve ertesi gün hesabım kapandı, ve her 2 site de de reklamlarım doğal olarak gitti.

şimdi aynı şeyin ikinci hesabımda da olmaması için napmalıyım yeni sitenin domaini değiştirmelimiyim,

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayni domaini kullanmak ufakda olsa risk yaratabilir. O yuzden yeni domain alip devam etmeni oneririm. Icerigin eski domain ile ayni olmasi sorun cikarmaz.

P

PatlakLastik

Misafir
tunahan teşekkürler,
ama merak ettiğim birşey daha var,
domain değişti diyelim hesapta problem yok diyelim,
bu sitenin içeriğinde ismimin geçmesi problem yaratırmı acaba.

yani anladığım kadarıyla adsense deki program yada yetkililer ( artık onlar her ne ise) ismi kara listeye alıyolar.

ve kapatma mailinde gelen uyarıda bir daha adsense'e alınmaz diyo.
bu önceden adwords'e alınmaz olarak yazılıyodu.

çünkü ben ilk acemilikte kendim tıklayarak kapattırmıştım itiraz etmiştim ama olmamıştı yalnız tekrar yeni hesap açtırmıştım.

acaba iste içeriğinde yada mesela author contents de ismin geçmesi acaba problem yaratırmıkine?

teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5