İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hesap Alacaklara Uyarı! r10.net moderatörüne dikkat!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cagriwebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaklaşık 1,5 ay önce Efe isminde MSN adreside [email protected] olan bir şahıstan 50 tane kupon aldık. Çocuktan aldığımız bu son 50 adetlik partideki tüm kuponlar bozuk çıktı. Değiştirmesi için halen bekliyoruz, telefonlarımıza da zaten cevapta alamıyoruz. Neyse, dün akşam bir ilan gördük yine adwords hesabı satışı ile ilgili olarak. Dikkat çekici nokta şu: Bizi dolandıran (çünkü 1,5 aydır telefonumuza bile bakmayan ve geri dönmeyene ne denirse artık) şahsın kişisel ileti mesajı ile r10.net modu Asi nin (ki şu an hesap satmaya çalışıyor) kişisel iletisi birebir aynı olduğunu gördük. Tabii şüphelendik. Ve sonuçta hem Asi ye ve hemde admine mesaj geçtik. Biz mi yanlış görüyoruz diye. :) Tabii ki sonuç direkt ihraç. Açıklama filanda yapılmadı konuya. İlgili konunun linki aşağıdadır.
R10 daki konunun linki
Şimdi r10 acaba açıklama yapmadığı sürece zan altında kalmıyor mu? İkincisi daha önemli: 1175$ lık hesap havale yapılmadan aktif edilmiş. Akıl var mantık var r10 modu diye 1175 dolarlık hesap 700 YTL ye satılır mı? Yarı yarıya hesap satışı var ve kim kredi kartından veya havale yapılmadan oluşturulan bu hesaba para verir veya kim böyle bir hesabı geri iade sözkonusu iken satar???
Şimdide size msn imdeki Efe isimli dolandırıcının kişisel ileti mesajı görüntüsünü vereceğim, arkasındanda r10 modu Asi nin imzasını. Bakın bakalım arasındaki nokta farkı var mı? Siz ne düşünürsünüz fikirlerinizi bekliyorum. İnş. böyle bir durum yoktur da r10 bunun altında ezilmez.
İşte kanıt olan resimler:

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
webde ticaret yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. ilk defa kupon alacağınız birisinden deneme amaçlı en fazla 5 tane kupon almak çok daha sağlıklı, sorun çıkmadığı taktirde sayıyı yükselterek almaya devam ederdiniz.

cagriwebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yok zaten baştan öyle başladık yani 5 er 5 er gibi. Aradan bir miktar süre geçince güven tesis oldu. Sonra zaten yüksek miktarda aldık ve sonuç bu oldu. Burada benim belirtmek istediğim şu; r10 daki mod dan alış veriş yapıp millet kazıklanmasın. Ve en önemlisi olayı r10 nun örtbas etmesi. Açıklama yapmak zorundalar. Konuyu baltalama diyerek değil, verdiğim ekran görüntülerini hesabı sormaları lazım. O zaman r10 un güvenilirliği tartışılır. Bu konu burda kalmaz, büyütmeyede kararlıyım. Onlardanda cevap bekliyorum. Kim bu mod ve havalesiz güvenilir olmayan yollarla satış yapmasına nasıl izin veriliyor. r10 ismi mi kullanılıyor, bunlar sorgulansın istiyorum. Yoksa zaten ben ilgili şahısları Allaha havale ettim. Bazan bu dünyada kazanılır ama tüm çabalara rağmen dünyalığını alamıyorsan o zamanda ahirete yatırım yaptın demektir.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu burda acmanın amacı ne ?
r10 da konuyu yazsana ordakiler anlasın gercekleri...
+ ön ödemeli hesap almak sakattır. icindeki kredi bitmeden hesap durdurulabilir. yada degişik yollarla acılmış hesap olabilir.

cagriwebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bakın ordaki konuya ben mesaj yazdım. İşin sakatlığını dile getirmek için. Ayrıca imageslerdeki dolandırıcının imza benzerliğine dikkat çektim bu gece. Bugün sabah kalktığımda bi baktım 1 ay ceza almışım. Üstelik konu tertemiz bırakılmış mesajımda silinmiş. Ben şunu istiyorum olayın üzerine r10 admini gitsin, nedir diye araştırsın. Ama onlar konunun üzerini örtünce mecburen buradan devam etmek zorunda kaldım. Ki kimsenin canı yanmasın. Olayın özeti budur.

DonnieDarko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birilerini sucluyorsunuz ama elinizdeki kanit bu suclama icin yeterli olmadigi gibi, insanlarin aklina kotu seyler getiriyorsunuz. Asi actigi konuda hesap herhangi bir sekilde calismayi keserse iade yapacagini belirtmis. Asi taninan bir adam ve 700 YTLye tenezzul edip adini batiracak bir adam degil. Bir tesaduf olmus, siz de icinizdeki dolandirilma hirsiyla arkadasi direk dolandirici olarak itham etmissiniz. Boyle bir durumda banlanmaniz gayet dogal. r10 admini gitsin gorsun demissiniz, r10 admini leet ben. Benden haric diger admin Labidu da gordu. Iciniz rahat olsun. Sirf bu mesaj icin uye oldum, bir yonetici bu hesabi siler ya da banlarsa sevinirim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Birilerini sucluyorsunuz ama elinizdeki kanit bu suclama icin yeterli olmadigi gibi, insanlarin aklina kotu seyler getiriyorsunuz. Asi actigi konuda hesap herhangi bir sekilde calismayi keserse iade yapacagini belirtmis. Asi taninan bir adam ve 700 YTLye tenezzul edip adini batiracak bir adam degil. Bir tesaduf olmus, siz de icinizdeki dolandirilma hirsiyla arkadasi direk dolandirici olarak itham etmissiniz. Boyle bir durumda banlanmaniz gayet dogal. r10 admini gitsin gorsun demissiniz, r10 admini leet ben. Benden haric diger admin Labidu da gordu. Iciniz rahat olsun. Sirf bu mesaj icin uye oldum, bir yonetici bu hesabi siler ya da banlarsa sevinirim.

Madem tesadüf olmuş neden insanların açıklama yapmasına izin vermeden hemen uzaklaştırma, hatta 1 aylık gibi abartı bir uzaklaştırma ile insanları kötü düşüncelere yönlendiriyorsunuz. Şayet dediğiniz gibi karşı tarafın herhangi bir suçu veya konuyla bağlantısı yok ise bunu konu altına rahatlıkla dile getirebilir iki tarafta yanlışa veya doğruya karar verebilirdi. Dün R10 da bir başlık okumuştum vmy adlı bir üyenin yaptıklarıyla ilgili. VMY adlı üye içinde daha önceden açlımış konularda yapmaz etmez, yapmamıştır gibisinden yazılar olmasına rağmen göründüki bu kişi sütten çıkmış ak kaşık değildir. Ayrıca bu konu altına gelip mesaj yazacak olan kişinin siz değil sizden önce ilgili yani suçlamalara maruz kalan kişinin olması gerekmektedir.

DonnieDarko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem tesadüf olmuş neden insanların açıklama yapmasına izin vermeden hemen uzaklaştırma, hatta 1 aylık gibi abartı bir uzaklaştırma ile insanları kötü düşüncelere yönlendiriyorsunuz. Şayet dediğiniz gibi karşı tarafın herhangi bir suçu veya konuyla bağlantısı yok ise bunu konu altına rahatlıkla dile getirebilir iki tarafta yanlışa veya doğruya karar verebilirdi. Dün R10 da bir başlık okumuştum vmy adlı bir üyenin yaptıklarıyla ilgili. VMY adlı üye içinde daha önceden açlımış konularda yapmaz etmez, yapmamıştır gibisinden yazılar olmasına rağmen göründüki bu kişi sütten çıkmış ak kaşık değildir. Ayrıca bu konu altına gelip mesaj yazacak olan kişinin siz değil sizden önce ilgili yani suçlamalara maruz kalan kişinin olması gerekmektedir.

Uzaklastirmayi ben yapmadim, gerekirse olay tatliya baglanip ban kaldirilir. iyinet'te kurallar nasil isliyor bilmiyorum ama biz r10'da yeterli kaniti olmadan birilerini dolandirici olarak itham edeni banliyoruz. Kisinin elindeki tek kanit, ona da kanit denirse, MSN'de gordugu bir kisisel ileti. Bu kadar basit bir seye dayanarak bir forumun moderatorunu, hele ki benim admini oldugum forumun moderatorunu dolandiricilikla itham ederse, dogal olarak bana burda cevap verme hakki dogar.

VMY konusuna gelince, kendisi forumda yonetici degildi, orneginiz alakasiz.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Uzaklastirmayi ben yapmadim, gerekirse olay tatliya baglanip ban kaldirilir. iyinet'te kurallar nasil isliyor bilmiyorum ama biz r10'da yeterli kaniti olmadan birilerini dolandirici olarak itham edeni banliyoruz. Kisinin elindeki tek kanit, ona da kanit denirse, MSN'de gordugu bir kisisel ileti. Bu kadar basit bir seye dayanarak bir forumun moderatorunu, hele ki benim admini oldugum forumun moderatorunu dolandiricilikla itham ederse, dogal olarak bana burda cevap verme hakki dogar.

VMY konusuna gelince, kendisi forumda yonetici degildi, orneginiz alakasiz.

Yönetici olmayabilir ama sonuçta her ikiside insan, ve yöneticiler hata yapamaz diye bir kural veya kaide olduğunu sanmıyorum. Her insan hata yapabilir, ben asi suçludur veya suçlu değildir bunun yorumunu yapmıyorum, ne bu arkadaşı tanırım nede asi nickli yönetici arkadaşı. İyinette kurallar şu şekilde işler, bir kişi biri hakkında bir suçlama yapıyorsa şayet gerek özel mesajla gerekse konu altına not düşülerek gerekli delilleri sunması istenir şayet gerekli delilleri sunamıyorsa işte o zaman banlanır.

DonnieDarko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönetici olmayabilir ama sonuçta her ikiside insan, ve yöneticiler hata yapamaz diye bir kural veya kaide olduğunu sanmıyorum. Her insan hata yapabilir, ben asi suçludur veya suçlu değildir bunun yorumunu yapmıyorum, ne bu arkadaşı tanırım nede asi nickli yönetici arkadaşı. İyinette kurallar şu şekilde işler, bir kişi biri hakkında bir suçlama yapıyorsa şayet gerek özel mesajla gerekse konu altına not düşülerek gerekli delilleri sunması istenir şayet gerekli delilleri sunamıyorsa işte o zaman banlanır.

r10'da da farkli bir sey olmamis zaten. Kisi delil sunamamis, desteksiz bir suclamada bulunmus. Forumda boyle bir karalama yapmak yerine Asi'ye PM atmayi deneyebilirdi.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Tabii şüphelendik. Ve sonuçta hem Asi ye ve hemde admine mesaj geçtik. Biz mi yanlış görüyoruz diye.
smile.gif
Tabii ki sonuç direkt ihraç. Açıklama filanda yapılmadı konuya. İlgili konunun linki aşağıdadır.

Ben yukarda yazılan mesaja göre yanıt vermeye çalışıyorum ve yukarıda yazılan mesajı dikkaltice okuduğumuz zaman görüyoruzki hem üyeye hemde admine mesaj geçildiği söyleniyor. Bir başkasının konusuna daha fazla müdahale etmek ve insanları zan altında bırakmak istemiyorum o yüzden bu konuya son mesajımdır.

İyi günler.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sevgili gokhan, imza ile nickin iletisinin birebir diğer harflerin büyük c nin küçük olması bile aynı.
Sendede şüphe uyandırmıyormu. Bir an şüphe duydumda. Modunuza güveniyorsanız sorun yok tabiki.
Kimze bir platformun yöneticisi yüzünden zan altına girmesini istemez neticede.

Kolay gelsin.

Z-A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben r10.net moderatörü Asi bu arkadaş bana pm atmışta birşeymi sormuş pmyi kopyalıyorum

Merhaba,
Bu EFE itiyle ilginiz var mı? Nasıl oluyorda kişisel ileti ile sizin imzanız aynı tutuyor hemde noktasına virgülüne. Kaldı ki şu an mesaj geçtim hesap satışınızın altına. Benimle [email protected] ile iletişim kurun. Yoksa efenin altında felaket ezileceksiniz.

sen kim oluyorsunda beni tehtit ediyorsun? beni tanımıyorsun etmiyorsun tehtit nasıl edebiliyorsun

Benimle [email protected] ile iletişim kurun. Yoksa efenin altında felaket ezileceksiniz.

kelimeye bakın ben seni tanımam sen beni tanımazsın sen benibu şekilde tehtit edemezsin araştırdınmı beni? ismimi ögrendinmi? konu açıyorum konuma atılan mesajı kopyalıyorum

"$eytan'a Ismini Ogrettik Kenara cekildik." bu [email protected] MSN adresine sahip EFE isminde bir şahsa ait ve MSN kişisel iletisindeki ile aynı cümle. Bu çocuktan 50 tane kupon aldım son olarak ve hepsi bozuk çıktı ve ne iade ve ne de telefonlara bakma var. Gerçektende iblise ismini öğrettiniz mi bilmem ama ben insan şeytanlarını iyi öğrendim. Bu imza ile o uyuştuğu için hemde birebir bi sorayım dedim. Bu çocuğa (EFE'ye) ulaşmaya çalışıyorum sürekli. Ve içimdeki ses o sensin diyor. (Eğer bu çocukla ilgili bilgisi olan varsa bana ulaşsın lütfen.)

İkincisi bu kadar büyük hesabı böylesine fiyatla satanlara her zaman dikkat edin derim, bu moderatör olsa bile. Son zamanlarda çok dolandırıcılık vakası oldu çünkü...

MSN KİŞİSEL İLETİ: $eytan'a Ismini Ogrettik Kenara cekildik. <[email protected]>
Ne hikmetse sizin imzanız ile aynı Zaten aşağıyada MSN deki görüntü ile sizin imzanızın görüntüsünü koyuyorum. Eee artık bi açıklama yaparsınız sanırım!!!!!!!!!!

bu 1. suçlama
"İkincisi bu kadar büyük hesabı böylesine fiyatla satanlara her zaman dikkat edin derim, bu moderatör olsa bile. Son zamanlarda çok dolandırıcılık vakası oldu çünkü..."

bu 2. suçlama açtıgım konunun altında üstelik

"Gerçektende iblise ismini öğrettiniz mi bilmem ama ben insan şeytanlarını iyi öğrendim."

burda ben ne oluyorum dolandırıcı!!

konumu ne hakla baltalarsın? bu 1 ikincisi "tehtit" o hesap durdugu anda ödemesi geri yapılıcak demişim sen kim oluyorsunda benim konumu baltalıyorsun? bu sebeplerden dolayı banlandınız başka sorunu olan varsa burdayım cevaplıyacagım hala karalamak peşindesin bana gelsen desen kardeş böyle blye oldu ben sana acıklarım güzel sekilde ama sen gelip pm ile tehtit ediyorsun oda yetmemiş gibi konumu baltalıyorsun yanlış nerde? bana güzelce gelip durumu izah etseydin açıklamasını yapardım ama sen bana tehtitler ile ve suçlamalar ile geliyorsun bu cok yanlış r10 admini araştırsın demişsin onlar zaten tanıyor beni, beni tanımayan sensin sen araştırmayı düşünmedin direk suçlamaya kalktın araştırsan zaten böyle bir sorun ortaya çıkmazdı burda benim hatam oldugunu sanmıyorum bana gelen pm ile konuma atılan mesajı yazdım sizlere

cagriwebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dün gece bu Asi isimli arkadaşa ben pm geçtim aynen pm i zaten yazmış. Bakın bu Efe denilen şahıs beni dolandırdı. Ve efenin MSN imzası ile sizinki noktası virgülüne aynı. Ve yine sizinde hesap sattığınızı ki şüpheli bir satış (1175 dolarlık hesabı 700 YTL ye satınca insan doğal olarak şüpheleniyor) olduğunu görünce sordum. Sorumdada bu Efe itiyle alakanız var mı diye? Ve dikkat buyurun online olduğunuz halde bana 1 SAAT boyunca cevap vermediniz. Bende co-admin e mesaj geçtim. Çünkü cevap verilmeyince doğal olarak admine konuyu araştırılmasının uygun olacağı ve r10 da böyle bir olay varsa r10 ununda bunun altında kalacağını söyledim. Sabah kalktığımda PM yerine banlanmış olduğumu gördüm. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Dün gece bana mesaj geçseydiniz ben mesajımı kaldıracak veya editleyecektim. Lütfen empati kurunuz. Ben size en başta dolandırıcısınız demiyorum. Bir olaya dikkat çekiyorum, siz olsanızda aynısını kesin düşünürsünüz. Şimdi buraya gelip şöyle şöyle itham etti demenizi esefle kınıyorum. Yanlış düşündüysem bunu direk banlayarak değil PM yoluyla söyleseydiniz olay biterdi. Ama şunuda açıklamanızı istirham edeceğim. Bu imza olayı internette dolaşan klişeleşmiş bir sözmüdür yoksa gerçekten sizin midir? Bunu söyleyin ya, ben fazla birşey istemiyorum. MSN im orada alnım açık, gelin konuşalım. R10 dan atılınca haliyle mecburen ilgi çekmek için buradan açtım. Niye r10 da pm yoluyla görüşemedik. Oradan niye cevap vermediniz?
Neyse kardeş ortada yanlış anlama varsa müsebbibi evvela sizsiniz. Baştan çözmek yerine 1 ay banlayarak çözdünüz. Haydi hayırlısı, bu iş bayağı uzadı.

Z-A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün gece bu Asi isimli arkadaşa ben pm geçtim aynen pm i zaten yazmış. Bakın bu Efe denilen şahıs beni dolandırdı. Ve efenin MSN imzası ile sizinki noktası virgülüne aynı. Ve yine sizinde hesap sattığınızı ki şüpheli bir satış (1175 dolarlık hesabı 700 YTL ye satınca insan doğal olarak şüpheleniyor) olduğunu görünce sordum. Sorumdada bu Efe itiyle alakanız var mı diye? Ve dikkat buyurun online olduğunuz halde bana 1 SAAT boyunca cevap vermediniz. Bende co-admin e mesaj geçtim. Çünkü cevap verilmeyince doğal olarak admine konuyu araştırılmasının uygun olacağı ve r10 da böyle bir olay varsa r10 ununda bunun altında kalacağını söyledim. Sabah kalktığımda PM yerine banlanmış olduğumu gördüm. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Dün gece bana mesaj geçseydiniz ben mesajımı kaldıracak veya editleyecektim. Lütfen empati kurunuz. Ben size en başta dolandırıcısınız demiyorum. Bir olaya dikkat çekiyorum, siz olsanızda aynısını kesin düşünürsünüz. Şimdi buraya gelip şöyle şöyle itham etti demenizi esefle kınıyorum. Yanlış düşündüysem bunu direk banlayarak değil PM yoluyla söyleseydiniz olay biterdi. Ama şunuda açıklamanızı istirham edeceğim. Bu imza olayı internette dolaşan klişeleşmiş bir sözmüdür yoksa gerçekten sizin midir? Bunu söyleyin ya, ben fazla birşey istemiyorum. MSN im orada alnım açık, gelin konuşalım. R10 dan atılınca haliyle mecburen ilgi çekmek için buradan açtım. Niye r10 da pm yoluyla görüşemedik. Oradan niye cevap vermediniz?
Neyse kardeş ortada yanlış anlama varsa müsebbibi evvela sizsiniz. Baştan çözmek yerine 1 ay banlayarak çözdünüz. Haydi hayırlısı, bu iş bayağı uzadı.

baştan çözmek demişsiniz bunları yapan sizsiniz tehtit etmeseydiniz saçma sapan postlar atmasaydınız neden banlanasınız? ben online gözüküyordum fakat foruma bakmıyordum o sırada sayfa açık oldugu için online gözüküyor birincisi benim size dönmemi beklemediniz ikincisi sizin attığınız pmye bir bakın yukarıda yazdım siz direk suçluyorsunuz tamam dolandırılmış olabilirsiniz ama bana patlıyamazsınız beni suçlayamazsınız ayrıca ister 5,000$ lık hesap satarım ister 10,000$lık satarım sizi ilgilendirirmi? miktarı yüksek diye dolandırıcımı olucam?adım belli sanım belli imzama gelince imza benimdir bir çok kişi alıp kullanıyor, düşünmeden haraket edip tehtitvari ve suçlayıcı konustunuz insan karalamak hiç hoş birşey degil..

X

Xman

Misafir
Komik olma r10 admini açıklama yapsın diyorsun orda bi fırıldak varsa işin içinde hepsi verdır yoksa seni banlayıp mesajını silerlermi.

Z-A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin derdin belli oldu banlanan hep haklıdır banlayan haksızdır zaten :) çöplügüne derken? seviyeli ol..

Z-A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu benmı açtım? sorun benım sorunummu? iyinet senınmı? seninse banla o zaman ne çene yapıyorsun eger senin degilse haddine düşmeyen işlere karışma ikili tartışmalara çevirme..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi