İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hesap Dalgalanmaları

M

Metalirik

Misafir
Hesaplardaki gelir artışı - düşüşünü herkes biliyordur bu normaldir. Aynı reklam bir gün 2 dolar verirken ertesi gün 1, 2. günde 40 cent verdi 3. gün gene 2 dolar civarlarına çıktı. Reklamveren nasıl reklam vermiş ki ne oynak reklam bu ya :D

+ Sayfa gösterimi (CTR)'e bağlı olabilir mi sayfa gösterimi arttıkca reklamın geliri azalıyor yada bir rastlantı ? CTR ile reklam tıklama arasında bağlantı olabilirmi, ama az gösterimde 2 dolara kadar verirken cok gösterimin olduğu gün azalıyor tuhaf ama öyle, aynı reklam uyuz oldum da aldım izlemeye:)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazanç tablosundaki her veri,birbiriyle bağlantılıdır..

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakaten ya. Kanallardan bakıyorum aynı reklam bannerında bir gun 10 tıklamaya 2-3 dolar veriyor bi gun 0.2 oluyor. Hakkaten cok oynak :D

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oynak olmasinin diger bir nedeni ise tiklamanin gerceklesmis oldugu ISP x reklamina turk ISP lerden gerceklesen tiklamalar 30 cent veriyorsa yabanci ISP den gerceklesen tiklamalar 1 usd veriyor.

Saygilar.

W

webbil

Misafir
Ben de gösterim arttıkça gelirin düştüğüne inanıyorum .. Kanallara baktığımda bu sonuca vardım ..

M

Metalirik

Misafir
webbil katılıyorum,
çünkü farklı ISP'den aldığım bir tık yok, hepsi Adsl siteye giren hepsi dsl zaten istatistiklerden kontrol ediyorum. 2 kez sadece IS net gördüm :)
Bakıyorum günlük mesala 200 gösterimim var o reklama girilmiş verdiği para 2 dolar ise 600'lere çıkılan gösterimde düşüyor 80 cent'e..
Test edilmiş ve onaylanmıştır :D

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim farkettiğim bir konu.

Domain isminize göre reklamlara daha çok para veriyor.

Örneğin www.hotel-bilmemne.com 'da çıkan hotel reklamları tık başına 1$ veriyorsa.
www.sananebananebilgisi.com/hoteller.html diyelim sayfa başlığında da hotel kelimelerini dolduruyoruz ama burada tık başına 0,5$ veriyor. bilmem anlatabildim mi?
İçeriğe göre diyor ama domaini esas alarak çıkardığı reklama değer veriyor google.
Bunu çok gördüm ben. Anlaşılan bana her içeriğim için domain açtıracak bu google :D

Gördüğüm küçük bir ayrıntı ama belki de büyük bir ayrıntı.

M

Metalirik

Misafir
Haklısın dijital Sanat, benimde başıma bu geldi :)
Adsense'ye ilk üyelik zamanları üye olmuştum. İlk önce domain ismimle alakasız bir konu açmıştım. Bende çıkan bir reklam arkadaşımda da çıkıyordu. Ama onda o reklam 3 dolar verirken bana 1 dolar bile vermiyordu. Tıklamalarda ADSL'den di, yurtdışı tr tıkı gibi bir durumda söz konusu olamazdı. Ayrıca sayfa gösterim sayısı arttıkca reklam geliri düşüyordu :)
+ sı domaine uygun içerik nedeni ile çıkan uygun reklamlar, alakasız bir domainle aynı işi yapan başka birisine aynı para vermiyor bazen yarısı hatta 3/1'ini bile veriyor.

Buda demek oluyor ki gugil diyor ki, kardeşim domainin içeriğine uygun olsun. Adsense için değil, içeriğin için site yap ben seni mükafatlandırırım merak etme sen :D

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
size garip gelecek ama bi kaç gündür
adsensede sayfa gösterimi 21 çıkarken php nuke 2500 gösterim oldugunu söylüyor. Diyeceksiniz reklam çıkmıyodur diye, ama iki grup reklamda full çıkıyor. Bu işi anlamadım gitti...

M

Metalirik

Misafir
Oda birşeymi ben kazanılan ücretleri topluyorum adsenseden fazla cıkıyo :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5