İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hırsızlığın ve yüzsüzlüğün bu kadarI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Savcılıga şikayet edebilirsiniz. Veritabanınızdan izinsiz veri çektiği bilirkişi tarafından ispat ettirip şikayetci olunuz.

Fazlasıyla rıcanızı uygulamak için uğraşacaktır ama kamu davası olduğu için yaptırımı olacaktır.

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne yazık ki Türkiye'de birçok kişi ve kurum çalmaya devam ediyor. Bende yakın bir zaman içerisinde Türkiye'nin bir kurumu tarafından çalınan bir projemi burada paylaşağım. Şu anda konu ile ilgili araştırmalarım ve çalışmalarım devam ettiğinden dolayı olayı açıklamıyorum. Umarım bu kurum beni bunları açıklamaya zorlamaz. Bu arada bahsettiğim kurum ciddi ve büyük bir kurum. Ama şimdilik konu hakkında hiçbir şey bahsetmeyeceğim. Çünkü kurumdan da konu ile ilgili bir açıklama beklemekteyim. Umarım yakın zaman içerisinde bana mantıklı bir açıklama yapar ve bende ne neden olmuş anlarım. Böylece taraflar da gerilmemiş olur ve ikili saygı çerçevesinde olay çözülür.

Size de tavsiyem bu tarz durumlarda eğer karşı taraf sizin haklarınıza saygı duymuyorsa elinizden gelen her türlü önlemi alınız.

Saygılarımla,
.::Rio::.

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
sitemden çektiği konuların ve sitemin çeyreği illegal şu şekilde illegal yani yabancı mp3 paylaşımı yapılıyor bu sebebten dolayı nasıl yasal bir işlem talep edebilirmki adamlar diyecek sen neyin savunuculuğunu yapıyorsun siten yabancı mp3 yayınlıyor falan filan tabiki kendi yazdığım açtığım eklediğim makalelerde var ama bilmiyorum bu konuda kafam karışık bir yandanda adam diyor sen yazarsın ben çalarım birde ne kadar verilmi olabilirki adli merciilere gitsem yaptırım ne olur karşı taraf sadece çektiği konuları kaldırması için uyarımı alır yoksa maddi yöndende şikayette bulunabilirmiyim çünkü sitemin hitinin yarısını çekmiş durumda dogal olarak gelirlerimde düştü

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Peki senin sitendeki içeriklerin hepsi tamamen sanamı ait? Bot kullanmamış ama copy-paste yapmışsındır ve bu durumdada hak legalparan olmaz o yüzden soruyorum.

EDİT: Hocam üstteki son mesajını şimdi okudum da o zaman müstahak sana abi diyecek bir şey yok. Sen milletin hakkını gasp edip illegal yollardan mp3 dağıtıyosun sonra senden veri çekenin başına çökmeye çalışıyosun :D Nasıl bir mantık bu böyle? İyide olmuş gerçi mp3 lerini dağıttığın adamların ne düşündüğünü daha iyi anlarsın böylece

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
içerik bana ve sitedeki arkadaşlarıma ait örneğin söyle düşünün photoshop cs4 konusu bunu siz sitenize açıyorsunuz aynı başlıktan bende kendi siteme açıyorum sonuçta başlık aynı oluyor ama içerik farklı oluyor bizim çeyreklik bölümde bu şekilde içerikler yazılanlar farklı ama başlık aynı çünkü yabancı müziğin başlığı geçiyor ama çalan kişi olduğu gibi çalmış hatta kimi başlıklarda site ismimiz bile geçiyor silmemiş değiştirmemiş bizim arkadaşların düzenli olarak açtıkları konular var kendi isimlerini yazdıkları kendi isimleri bile duruyor adli makamlar ile uğrasamam her halde su durumda avukattır adliyedir savcılıktır vs. bir sürü gider olcak bu giderleri sanırım karşı taraf ödüyecek ama adli makamlar gördüğüm kadarı ile pek ilgili değil bu konulara biraz araştırma yaptım herkes gittiklerine pişman olur derecedeymiş google a ve diğer bazı yerlere bildirimde bulundum bakalım olumlu sonuç alamazsam sanırım en son adli duruma başvurcak gibiyim

Edit: evette türkçe mp3 değil yabancı mp3 ve bu mp3ler sadece kredi kartı ile satın alınabiliyor ve demoları yayınlanıyor yasal olarak bizde bunu veriyoruz yine çalıp çırptığımız bir şey yok yanlış anlaşılma olmuş galiba
http://www.junodownload.com/drumandbass/feeds/rss/releases/

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Siz zaten ürünü calmis oluyorsunuz oda sizden caliyor.

Sizde o siteyi kotuleyen konular acin bot otomatik cektigi icin kendi sitesinde kendini kotuluyor olacak gerekirse kufur yazin hepsini silmek ile ugrasamayacak ve kendisi botu iptal edecektir.

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Siz zaten ürünü calmis oluyorsunuz oda sizden caliyor.

Sizde o siteyi kotuleyen konular acin bot otomatik cektigi icin kendi sitesinde kendini kotuluyor olacak gerekirse kufur yazin hepsini silmek ile ugrasamayacak ve kendisi botu iptal edecektir.

hocam anlatamıyorum sanırım ben neyin ürününü çalıyorum onu bana söylermisin?
bahsettiğim mp3 demo tanıtım anlatabiliyormuyum? öyle full veripte tanıtım diyenler gibi tanıtım değil yani yukarıda verdiğim adrese giripte bir bakarsan anlarsın, indir bakalım full halini indirebilecekmisin 3$ ödemeden ancak yasal olarak verdikleri demoyu indirirsin oda normal bir yabancı sarkı 5 dakika sürüyor o demo ise en fazla 30 saniye ile 1 dakika arası

ayrıca söylediğiniz hiç mantıklı gelmedi bana küfür etcek olsam adama msndeyken ağzıma ne gelirse sayardım kaldıki hala gidipte küfür etmiyorum, ne kadar mantıklıki kendi sitemde başka sitenin tanıtımını yapayım ve küfürler edeyim yine kaldıki sitede üyelere argo bile ( lan lun ) dedirtmezken ben edeyim, ayrıca yukarıdaki resimleri okursan botu kullanmıyorum elimlede açarım gerekirse diyor

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
"Tencere dibin kara, seninki benden kara" olmuş sanki biraz. :)

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
"Tencere dibin kara, seninki benden kara" olmuş sanki biraz. :)

http://www.junodownload.com/products/1475377-02.htm

2. "Far From Here" (Anthony Ash remix) 06:19 £1.73
köşedeki kulaklık resmine tıklarsan tencerenin dibinin rengini görebilirsin
(toplam sürenin 06:19 olupta dinlediğinin 2 dakikalık yasal demo olduğunuda unutma)

size burda anlatamıyorumki düşüncelerimde haklı olduğum ortaya çıkıyor gelde savcıya anlat durumu

konu kilitlenirse sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi