İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hırsızlık ve cahillik : İkisi bir arada...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence boşa üzülüyorsun.Çalınmak istenecek tarzda güzel bir şey yapmışsın.Kendindle övün.Ona cezayı google amca keser.

S

Senbul

Misafir
Turuncu renk dısında bir benzerlik yokki ;
logolar zaten sende olmasa her tv nin sitesinden alınabilir.
Google için denecek birsey yok , yaptıgı hata ortada.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google konusunda yaptığı hatayı anlamış ve ortadan kaldırmış.
İçerik olarakta senin sitenden bir hayli büyük, ayrıca tv logolarıda her yerde olan şeyler, sen çizmedin herhalde değil mi?

-----
Hem internet nedir bunu çoğumuz bilmiyoruz sanırım, burda yayınladığımız şeylerin hiç bir hakkını saklayamayız, isteyen istediği gibi alır istediği gibi kullanır, eğer yayınladığımız şeylerin her hakkını saklamak istiyorsak bunun tek çaresi o şeyi yayınlamamaktır.
-----

Son olarak söylemek istediğim şeyse; uzaktan bakınca reklam gibi geldi bana bu olay.Niyetin reklam değilsede bana o sitenin çok güzel reklamını yaptın, bilmeden yaptıysanda...

O

optimizer

Misafir
kesmekes' Alıntı:
-----
Hem internet nedir bunu çoğumuz bilmiyoruz sanırım, burda yayınladığımız şeylerin hiç bir hakkını saklayamayız, isteyen istediği gibi alır istediği gibi kullanır, eğer yayınladığımız şeylerin her hakkını saklamak istiyorsak bunun tek çaresi o şeyi yayınlamamaktır.
-----

Eger yayimladiginiz seyi noterde onaylatirsaniz telif hakkindan dolayi calana neler yaptirabileceginizi bir düsünün. Ha mahkeme ne kadar sürer o ayri. Ama yasalarimiz bunlara müsait.

H

HyperMan

Misafir
kesmekes' Alıntı:
-----
-----

Haklısın çoğumuz bilmiyoruz internetin ne olduğunu, mesela şu yazdıkların muz cumhuriyetinde geçerli olabilir! Hakkaten bilmediğimize net bir örnek.

Senbul' Alıntı:
-----
logolar zaten sende olmasa her tv nin sitesinden alınabilir.
-----

Ben de onu diyorum, gidip kanalların sitesinden alsaydı, oradaki bazı logolar internette yok bile, ben çizdim 52 X 39 px, hem de seneler önce çizdim. Adam 1-2 alır bişey demezsin, fikri çalıyorsun, bari logoları aynen alma. Tek değil ki bu, hergün 1-2 yeni kopya ile karşılaşıyorum.

buyur burdan yak: http://www.izliyorum.net

Bu kopyacıların bilmediği ama benim bildiğim bir kaç şey var. Çok sıkıntılarla karşılaşabilirler...

Ben bu başlığa başka bir şey yazmayı düşünmüyorum. Polemiğe girme niyetim yok. Bana cevap vermek isteyen, sadece yaptığı içerik ve fikrin çalınmasının nasıl bir şey olacağını düşünsün...

D

dejafu

Misafir
ne sıkıntısıyla karşılaşacaklar. davamı acacaksın. kopyacılık ? kopyacılık felam degil bu. adam fikri begenmiş yapmış. ha logoyu alması kopyacılıktır. diğer tarafı kopyacılık değildir.

düz mantık olarak -biri bakkal açtı ben bakkal açarsam koyacılık olur-

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
HyperMan' Alıntı:
Bizim http://www.tvizle.net i kopyala, logoları aynen al, rengi bile değiştirme, sonra bi de böyle yazılar yaz, aferin sana okyanus (!)

http://www.okyanustv.net/

değişiklikler yapmazsan haberin olsun, okyanusta boğulabilirsin...
1)Senin sitende hicbisi yok.Okyanustv senin sitene 10 basar.Gerek içerik gerek tasarım olarak.
2)Sen diyosunki bu iöerikli yapılan her site bende calıntı diye.Bede diyorumki git kardesim yaaaaa.
Bana gore okyanus tvnin reklamı in tvizle out

orcunyucel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi reklam yaptin. bravo!
okyanustv senden ney calmis anlamis degilim. zaten logolar heryerden bulunabilir. icerik acisindan da okyanustv senin sitene 5 basar. saygilar.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HyperMan' Alıntı:
Haklısın çoğumuz bilmiyoruz internetin ne olduğunu, mesela şu yazdıkların muz cumhuriyetinde geçerli olabilir! Hakkaten bilmediğimize net bir örnek.
Yazdıklarım tüm dünyada geçerli, en basitinden vbulletin var, 1000 lerce kaçak vbulletin var ve çoğu kapatılamıyor.

optimizer' Alıntı:
Eger yayimladiginiz seyi noterde onaylatirsaniz telif hakkindan dolayi calana neler yaptirabileceginizi bir düsünün. Ha mahkeme ne kadar sürer o ayri. Ama yasalarimiz bunlara müsait.
Noterden onaylıda olsa örneğin sunucuları rusyada bulunan bir web sitesine ne gibi bir yaptırım uygulanabilir ki ?

P

PatlakLastik

Misafir
internette paylaşıma açtığınız herşey alınabilir çalınabilir heç bişey yapamayız.

biz internete bir şey koyduğumuzda bunu sadece ziyaretçilerin inisiyatifine bırakıyoruz.

içeriğiniz metin içerikli bir içerik ise, birebir kopyalandıysa google indexlemede sorun çıkartıyor.

google bu anlamda işi ilerletir ve tek arama motoru liderliğini korursa kısmen de olsa bunların önüne geçer belkide.

ama burada alınan eğer resim vb şeylerse ve tasarımsa bi çözüm yok gibi görünüyor.

alınmasını istemiyorsanız ste yapmayın, yada tasarımdan çok içeriğe önem verin, bu sayede sitenizdeki içerik çalınsa da arama motorlarında sizin kadar ön plana çıkamaz. (SEO iyiyse tabi)

Saygılar.

T

TrueReAL

Misafir
HyperMan' Alıntı:
Bizim http://www.tvizle.net i kopyala, logoları aynen al, rengi bile değiştirme, sonra bi de böyle yazılar yaz, aferin sana okyanus (!)

http://www.okyanustv.net/

değişiklikler yapmazsan haberin olsun, okyanusta boğulabilirsin...

Şimdi benim anlamadığım; tvizle.net den 10 kat daha fazla tv yayını yapan ve gerek tasarım ve gerek içerik olarak tvizle.net i 20 ye katlayan siteye;

-Sitenin herşeyini benden çaldı- mı diyorsun? yoksa
-Sitenin fikrini benden çaldı- mı diyorsun?

birincisine inanmak biraz tuhaf geliyor bana

Ha Sitenin fikrini benden çaldı diyorsan o zaman;

Mynet kaldırılsın Çünkü; Yahoo'nun Fikrini çaldı. Mynet hırsızdır. Cahildir.
MSN search kaldırılsın Çünkü; Google'ın Fikrini çaldı. Google hırsızdır. Cahildir.
Gittigidiyor kaldırılsın Çünkü; ebay'ın Fikrini çaldı. Gittigidiyor hırsızdır. Cahildir.
E-kolay kaldırılsın Çünkü; Superonline'ın Fikrini çaldı. E-kolay hırsızdır. Cahildir.
Bütün forum siteleri kaldırılsın Çünkü; Birisinin Fikrini çaldılar. Bütün forum siteleri hırsızdır. Cahildir.
Bütün toplist hitlist siteleri kaldırılsın Çünkü; Birisinin Fikrini çaldılar. Bütün toplist hitlist siteleri hırsızdır. Cahildir.

Ha amacın reklamsa okyanustv nin reklamını yaptın kendi sitenin değil :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişisel tartışmaları engellemek için konuyu kilitliyorum. Anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyorum.

Kolay gelsin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5