İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Hit sorunu ve vbseo sorunu

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

sizlere yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum nasıl çözücem bilemiyorum

vBulletini Lisanslı olarak kullanıyorum daha önceden yani üst versiyona geçmeden sorun yoktu vbulletin 38x kullanıyordum ve
zoint seo kullanıyordum günlük 2000 -ile 3000 arası hit alıyordum vbulletini yükselteyim dedim yükselttim üst versiyonda yani 4 serisi versiyonda zoint seo yokmuş 4 serisine uygun seo olmadığı içinde ücretli olarak yani Lisanslı vbseo aldım inanın hitim okadar düştüki siteyi kapat git daha iyi yani 2000 3000 ziyaretçiden günlük 100 150 ziyaretçiye düştü ücretli olarak aldığım vbseoda özel bir ayarmı yapmam gerekiyor acaba tekrar aynı hiti yakalamam için ne yapmalıyım bana bir yol gösterin

Bir diğer sorun siteden konun linkine anasayfadan tıkladığımda
aşağıdaki link oluşuyor

http://siteadi. com /f5/selam-325/index4.html#post4580

Bölüme Girip tıkladığımda html uzantısıyla doğru şekilde açılıyor anasayfadan tıkladığımda'da html olarak açılmasını nasıl yapabilirim ?

http://siteadi. com /sen-yenisin-galiba-uye-tanisma/325-selam.html

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sunlari kontrol etmekte fayda var:
1. WMT'de toplam indeks kontrolu. Indeks sayisinda azalma var mi?
2. WMT'de uyari mesaji var mi?
3. WMT'de bir kac ic sayfa icin Googlebot gibi getir yapmali, bot acisindan crawl sorunu varsa burada belli olacaktir.
4. Google.com.tr'de site:domainname.com ile aratip gelen sayfalara tiklandiginda calisiyor mu ve yonlendirme var mi?
5. Ziyaretci rakamindan bahsediyorsak ortada bir sayac vardir, bu sayac duzgun calisiyor mu?
6. WMT'de arama sorgularini kontrol etmekte fayda var. Arama sayilarinda onemli olcude dusus var mi?

Bunlari kontrol edip cevaplarini yazarsaniz sorunu incelemeye devam edebiliriz. Bahsettiginiz forumun linkleme sorunu ziyaretci kaybiyla alakali olabilir. vBulletin hakkinda deneyimi olan bir arkadas fikrini paylassin.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunlari kontrol etmekte fayda var:
1. WMT'de toplam indeks kontrolu. Indeks sayisinda azalma var mi?
2. WMT'de uyari mesaji var mi?
3. WMT'de bir kac ic sayfa icin Googlebot gibi getir yapmali, bot acisindan crawl sorunu varsa burada belli olacaktir.
4. Google.com.tr'de site:domainname.com ile aratip gelen sayfalara tiklandiginda calisiyor mu ve yonlendirme var mi?
5. Ziyaretci rakamindan bahsediyorsak ortada bir sayac vardir, bu sayac duzgun calisiyor mu?
6. WMT'de arama sorgularini kontrol etmekte fayda var. Arama sayilarinda onemli olcude dusus var mi?

Bunlari kontrol edip cevaplarini yazarsaniz sorunu incelemeye devam edebiliriz. Bahsettiginiz forumun linkleme sorunu ziyaretci kaybiyla alakali olabilir. vBulletin hakkinda deneyimi olan bir arkadas fikrini paylassin.

Google Web Yöneticisi Araçlarından baktığımda baya sorun var indexler aynı duruyor zoint seo index linkleri
90 gündür ziyaret etmiyormuş google

indexte sorun var evet linkler değişmemiş eski zoint seo linkleri duruyor ve ulaşılmıyor bu sayfalara

arama sorgularındada düşüş var kısacası herşeyde sorun var

URL Hataları
18 Sunucu hatası
1 Erişim reddedildi
16.997 Bulunamadı

300 sorgu
12.000 gösterim
900 tıklama

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bence bunun uzerine odaklan: 16.997 Bulunamadı
Belli ki yeni surum eski linkleri degistirmis ve sitene gelmeye calisan organik hit ve botlar 404 aliyorlar.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'nin tekrar sisteyi indexlemesi için ne yapmalıyım

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eger site eski bir siteyse eski linkleri 301 ile yeni linklere yonlendirmek gerekir. Eger site zaten yeniyse (1-2 aylik mesela) ve duzgun bir sitemap saglanirsa Google gerekeni zaten halleder.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger site eski bir siteyse eski linkleri 301 ile yeni linklere yonlendirmek gerekir. Eger site zaten yeniyse (1-2 aylik mesela) ve duzgun bir sitemap saglanirsa Google gerekeni zaten halleder.

3 yıllık site
301 ile yeni linklere nasıl yönlendiricem daha önceden hiç böyle sorunlar başıma gelmediği için nasıl yapılıyor bilmiyorum çünkü

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Belki yonlendirme yapmak yerine makale linklerini eski hale getirmek daha akillica. WP uzerinde bununla ilgili bir ayar olmasi lazim, sanirim makale basligini kalici URL baglantisi yapilandirmak icin kullan gibi. Bir diger tavsiyem forumda WP bolumune de bir konu acin linklerin duzeltilmesi icin, konu hakkinda deneyimi olan arkadaslar yardimci olacaktir.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitem Lisanslı vBulletin forum , vbseoda lisanslı olarak kullanıyorum wordpress değil sitem

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5