İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hiti 3k ya Çıkardım. Bundan Sonra Ne Yapacağım Bilmiyorum.

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba.

4 ay gibi bir sürede sitemin hitini 3k ya çıkarttım. %90 özgün yazılar girdim. Her gün en az iki konu girdim. Girdiğim konular anında index alıyor. Ayrıca girdiğim konularım büyük çoğunluğu aramalarında ilk sayfaya giriyor.

Artık ufak ufak olsada gelir elde etmek istiyorum. Ama açıkcası ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum.

Xticaret üyeliğim var. Onun ürünlerini konu yada reklam olarak koyuyorum ama pek hareket yok.

Google adsense düşündüm ama sitemde Ünlü bayanların iç çamaşırlı falan resimleride var. Katalog çekimleri falan var mankenlerin. Bildiğim kadarı ile bu tarz resimler Adsense de ban sebebi. O yüzden ona da giremiyorum.

Konuda bilgili arkadaşların desteğini bekliyorum. Neler yapabilirim.

Sitemin adı

www.bilginipasla.com

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
hit 3k iyiymiş alexa belli etmiyor hiti.
adsense kulan çıkart o konuları ya da konular kalsın içeriklerini sil

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hit 3k iyiymiş alexa belli etmiyor hiti.
adsense kulan çıkart o konuları ya da konular kalsın içeriklerini sil

Konuları silmek aklıma gelmişti. Fakat iyi de hit alanlar var içinde.

Ama konu kalıp içeriği silmek aklıma gelmemişti :)

En güzeli öyle yapayım ben.

Sitemde Alexa yok. Faydası var mı yok mu bilmiyorum. Faydası var ise koyabilirimde aslında.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Konuları silmek aklıma gelmişti. Fakat iyi de hit alanlar var içinde.

Ama konu kalıp içeriği silmek aklıma gelmemişti :)

En güzeli öyle yapayım ben.

Sitemde Alexa yok. Faydası var mı yok mu bilmiyorum. Faydası var ise koyabilirimde aslında.

alexa site eklentisi değildir zaten senden bağımsız çalışır ama widgetini koymanın faydası olacaktır.Ancak hite dikkat et google botları da organik hit gibi görünebilir :) Normalde hiti 4k olan bi site alexa da 500k'ya hiçbir çalışma olmadan girer.

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelen ziyaretçi görsel aramadan mı geliyor?
Görselden gelende var. Normal konu başlığından gelende var.

Ama geçen bir konu yakaladım görselden günlük 1 k hit getirdi.

Brezilya bayan voleybol takımında bir bayan var. Onu koydum. Görselde ilk sırada çıkınca çoştu konu :)

- - - -Güncellendi - - - - - -

alexa site eklentisi değildir zaten senden bağımsız çalışır ama widgetini koymanın faydası olacaktır.Ancak hite dikkat et google botları da organik hit gibi görünebilir :) Normalde hiti 4k olan bi site alexa da 500k'ya hiçbir çalışma olmadan girer.

Alexa yı ekleyeceğim bu gün.

Hiti 2 ayrı sayaçtan izliyorum. Google Analitik den ve bir de wordpres bir eklentiden. Ayrı ayrı veriyor ikiside. Ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Görselden gelende var. Normal konu başlığından gelende var.

Ama geçen bir konu yakaladım görselden günlük 1 k hit getirdi.

Brezilya bayan voleybol takımında bir bayan var. Onu koydum. Görselde ilk sırada çıkınca çoştu konu :)

- - - -Güncellendi - - - - - -

Alexa yı ekleyeceğim bu gün.

Hiti 2 ayrı sayaçtan izliyorum. Google Analitik den ve bir de wordpres bir eklentiden. Ayrı ayrı veriyor ikiside. Ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Google analytics bi nebze daha iyidir ; statpress gibi wordpress eklentileri hem çok çok fazla sayıyor hem de cpu sorunu çıkartıyor

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Adhood kullanılabilir fakat tabi belki adhood'da da manken resimleri ile ilgi bir politika ihlali olabilir. Araştırırsan, adhood adsense in en iyi alternate'i.

kfy2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonunda Adsense aldım ve siteme ekledim.

3 günde 10 dolar birikti. Aslında güzel para. Ama malsef reklam politikaları gereği sitemde reklam gösterimi durduruldu. Bol miktarda manken konusu vardı. Hepsini kaldırdım. URL leri falan sildim genede uygun bulunmadı.

Başka yollar denemeye devam :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5