İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hitlerde düşüş varmı ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu ara benim hitler acayip düştü. sitem 4-5 gun kapalı kalmıstı. anasayfa indexi bile silinmişti ama suan geri gelmis durumda.
Fakat hala hit yarı seviyede. 50 % düşüş var.
Sizlerde de bu aralar boyle bir durum mevcut mu ?

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin kapalı kalması buna etken olabilir. Alan adınızın Google cache tarihi nedir? Belki de eğer mevcut değilse, ilgili sitenize sitemap eklemeniz faydalı olacaktır.
Ayrıca konunuzla ilintili yerlerde 1-2 karşılıksız (çapraz) link almayı deneyiniz.Bir de http://validator.w3.org/ adresinizin html deklarasyon ve tag hatalarına karşı imtahan edip, düzeltmeleri yapmayı deneyiniz. Hazır el atmışken http://www.widexl.com/remote/search-engines/metatag-analyzer.html ile bir tarama yapıp ilgili uyarıların sınırlarını aşmamayı deneyiniz.

Çünkü bu aralar tam tersi, hitin düşmesi değil PR'lerin güncellenmesi yüzünden hitinizin artması gerekiyor diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.
Zagor.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çünkü bu aralar tam tersi, hitin düşmesi değil PR'lerin güncellenmesi yüzünden hitinizin artması gerekiyor diye düşünüyorum.

Bende PR guncellemesinde düştügünü biliyordum :) ama acaba PR guncelleme etkisi bu zamana kadar surermi ? yoksa 4-5 gun kapalı kalması yarı yarıya düşürürmü - yaklasık 5000 tekil hit ?
Site map suan eklenmis vaziyette sitede sayfa - seo - yapı değişikliği olmadı. Ama host değiştirdim :) belki de bu buyuk etken olabilir.

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elbetde güncelleme öncesi sıralamaların değişimi yüzünden hit kayıpları veya ani yükselmeler yaşanabiliniyor. Ama artık güncelleme tamamlandı. Güncelleme sonrası mevcut sayfalarınızın PR değerleri artmış olduğunu hesap edersek, sitenizin mevcut konumunun yükselmiş olmasından dolayı hitleriniz artmalıdır.

Host değişimi yüzünden DNS'lerin güncellenmesi, sitenin kapalı kalması bunlar hep negatif etkilerdir.

Umarım siteniz tekrar hak ettiğe konumuna kavuşur.

Bol hitli günler dilerim.
Zagor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5