İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HiveSpeed

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
25GB Reseller = 1cent/yıl konusundan siteye ulaştım. Öncelikelr fiyatlar sudan ucuz.

Reseller Hosting @ $2.99/m
Virtual Private Servers @ $8.99/m

1 saat içinde cevaplanmayan her ticket için de 1$ verdikelrini. Destek işi bizim işimiz sloganıyla vurgulamışlar. 30 gün içinde para iade garantisi %99,9 uptime garantisi vs bir sürü özellik sıralanmış.

Sitenin sağ alt köşesindeki Chat modülü sürekli Offline.
Ticketımın birine 5 diğerine 19 saat sonra yanıt verdiler. Bir tanesi hala cevap bekliyor. Cevap veirlenelrden birinde 1 saat içinde cevap verilmezse 1 $ vereceğiz dedikleri ticketların müşterilerinin teknik destek departmanına sorukları sorular olduğundan bahsetmişler. Ben SAles yani satış departmanı ile görüştüğüm için bir güne kadar cevap veririz vermezsek de para vermiyoruz dedielr zaten.

Neyse http://www.hivespeed.com/billing/serverstatus.php buraya baktığımda Orange isimli serverın online Reseller isimli serverın ise dünden beri offline olduğunu gördüm.

Olaki siteye yolu düşen olursa sadece fiyatlara ve vaatlere bakmasınlar..

Zaten admaalrla anlaşmak için İngilizce bilemnin anısıra bu işten de anlamk gerekiyor. Hele acemilerin siteyi görünce yolunu değiştirip görmemezlikten gelmeleri menfaatleri icabınadır.

Ben yerli firmalardan illallah ettiğim için. 3.sünü de göndermek üzereyim. Böyle yabancı hostingleri dolaşıyorum. Teknik desteklerini biraz bunaltıp az çok ciddiyetlerini ölçmeye çalışıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İşin doğrusu abuk sabuk vaatler veren yere ben hiç bakmıyorum çıkıyorum hemen. Çünkü benim bildiğim hızlı tciket cevaplamak, yüksek uptime, sorunsuz hizmet vs. dedikleri şeyler zaten olması gerekenler. Bunlarıda "yapıyoruz" diye sunan adam, demek eskiden yapmıyormuş artık yapıyor diye düşünüp kapıyorum siteyi :D

Olması gerekenleri vaat olarak yayınlayanlara kanmayın. En zehirli hayvanlar genelde renkli olanlarıdır :p

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
36 saat aradan sonra hesap açıldı. Ücretsiz domain kaydı yapıldı. ana hesap hostgatorda duruyor bunu yedekleme amaçlı kullanacağım. Yerlilerde her ne hikmetse kötü hostingleri (kb ile başladım o kadar yani) seçme beceresini gösterebildiğim için yabancıalrda bunu yaşmama uamrım.

Datacenterı orman yangınında yanana kadar ivhosting.com kullandım. Tek sorun yaşamadım. Ardından hostgator.com a geçtim canım sıkıldıkça live chatteki elemanlarla muahbbet ederim. Çıt demezler. Para möhim deel diyorsanız hostgator.com yeterli bence.

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 saat içinde destek talebi geri bildirimi garantisi veriyorlar. Siteden ticket bıraktığınızda ortalama bir iki gün içinde cevap veriyorlar. Hayırdır nerede kaldınız diyince de bu vaat ticket sistemi için geçerli değil diyorlar. Bundan faydalanmak için yani bir saat içinde yanıt alabilmek için [email protected] adresine mail atmanız gerekiyor. 10-15 dk içinde cevap geliyor ve "Hello, we will update you on this soon." diyorlar. Ondan sonra sizi update etmeleri duruma göre zaman alıyor.

Bunu da sorunca "Reseller müşterileri için ortalama cevap süremiz 12 saattir" diye cevap veriyorlar. Yani ansayfada belirtilen 1 saatlik sürenin aöıklmasına yazılammış bir 12 saatlik süreden bahsediliyor.

%99,9 uptime garantisi var ki ben bir gün sorunsuz kulalnamdım. Anca bir haftadır düzegün giiyor gibi. Geçenlerde harddiskler "read onlşy" hatası oluşmuş onalrı yedeklemişler vs bir iki gün kapalı idi site.

İşin ilginç yanı site kapalı olunca kendi siteleri de kapalı oluyor. Ne ticket ne mail çalışıyor. MSN zaten yok. Canlı Sohbet desteği de sürekli offline.

Dün servera resim dosyası yükledim. Sayfaya da ekledim resmi. Siteyi açıyorum tak ip engelleniyor. İki üç defa başıma geldi. Sonradan öğrendim ki resim dosyasının isminde "bank" kelimesi geçtiğinden mod_security tarafından sayfayı görüntüleyenelrin ipleri banlanıyormuş. Modemi resetleyip resim dosyasının adını değiştirerek çözdüm. Bana sakıncalı isimlerin listesini gönderin dedim daha cevap bekliyorum ama geleceğini de zannetmiyorum.

Hani hazır parası ödenmiş boşta da duruyor isteyene hesap açayım ücretsiz diye düşünüyordum ama açtığım hesaplar kesinti oldukça sövmesin diye vazgeçtim.

Yabancı hosting firmalarında denediğim üçüncü ve fos çıkan tek firma.
5 üzerinden 1 alarak kara listeme girmiştir. Bakalım ilerleyen dönemlerde üst sıralara çıkabilecek mi?

ivhosting ve hostgator da en az 2 yllık kullanım süresince sorun yaşamadım. Benim gözümde 5 yıldızlıdır ikisi de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5