İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

homoseksüellerin son günlerdeki çabaları???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizinde dikkati çektimi bilmem ama bir yabancı ülkede homolara evlilik hakkı tanındıktan sonra.

Türkiyede de bir çok kendini büyük sanan gazetede homoların mesajları ve homolarla ilgili haberler yapılarak sempati yaratılmaya çalışılıyor.

iddalarına göre kendilerinin bir suçu yokmuş Allah onları öyle yaratmış ve onların başka seçeneği yokmuş gibi mesajlar vererek.kendilerinin toplumda dışlanmasını istemediklerini vede evlilik yaparak evlatlık almak istiyoruz falan gibi şeyler söylüyorlar.

bana göre herşeyi düşünen yüce Rabbimiz bu sapkınlık doğal bir şey olsa yasaklamazdı.önceki kavimlerde oğlancılığın sonu o toplumun helakıyla sonuçlanmıştır.

son olarak gazetelerin bu gibi sapıkların mesajlarına yer vererek onları toplumun ezilen kesimi olduğunu öne sürmesini esefle kınıyorum ve asıl ezilen kesimlerin görmezden gelinerek ben çalarım ben oynarım havasında yayınlarına hiç bi anlam veremiyorum.

medeniyet diyerek insanlara özgürlük çığlıkları ile yakında bu sapıklara imtiyaz sağlanırsa hiç şaşırmayın.siz anne babanızın veya sizi yetiştiren kişilerin bu zümreden olmasını hiç düşündünüzmü?

bu konuda görüşleriniz nelerdir.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bazı konular vardır tartışmanın anlamı yoktur. çünkü bişey vardır ve onun üstüne tartışılır ya da bişey yoktur yine onun üstüne tartışılır bu böyle uzar gider ve hatta yüzyıllarca da sürer. çünkü şahsi fikirler bakış açısı vizyona bağlı olduğu için tamamen görecelidir. şu şudur diye ancak "bence şu şudur" diye sölenmelidir.

homoseksüellere "homo onlar insan değil apayrı bi türler" diye bakılırsa bu yara daha da büyür gider. gazeteler neden sempati toplamaya çalışsın ? onların başka seçeneği yokmuş gibi cümlesine katılmıyorum. gerçek homoseksüelliğin genetik olduğu çoğu yerde anlatıldı gösterildi. ama tersi gibi düşünceler de çok normal çünkü bu tamamen toplumumuzdan ve yaşam koşullarımızdan kaynaklanıyo.

burda asıl ezilen kesim denilen kim?

anne baba ya da bizi yetiştiren kişilerin bu zümreden olması neden çok yabancı ya da ürkünç?

dün gözüme çarptı bi kanalda gay bi şarkıcı sanırım taşıyıcı anne ile birlikte yaşayıp çocuk sahibi olmak istediğini anlatıyodu. aynı evde bile yaşayabilirim odalarımız ayrı olursa sorun değil diyodu mesela bu da çok ilginç.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sempati toplama hareketinin başarılı olduğu belli.

bu konunun beni ilgilendiren tarafı kendi seçimlerini yaratılıştan olduğunu legalpara edip kendilerinin mazlum olarak lanse etmeleri.

madem yaratılıştan olan bir şey Allah niye yasaklıyor.

toplumun yozlaşarak medeniyet ve ileri görüş gibi şeylerin arkasına sığınarak bu insanlara sempati duyması bu gün olmasada ilerde çok daha büyük sorunlar yaratacağına eminim.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siz homoseksüelliğin neden genetik olmadığını düşünüyosunuz? bi yerde okuyup araştırdınız mı? yoksa allah yasaklamış diye mi öyle olduğunu düşünüyosunuz?

yasak pek çok şey var yasalar kurallar günahlar kanunlar. bunlar hep hep insanlar daha sağlıklı daha mutlu ve huzurlu yaşasınlar diye koyulmuş. ama şöyle bişeyin kuralı olabilir mi? gözleriniz açık kahverengi. bu sülalenizden gelen bişey ve genetik. belki de 4 nesildir hep koyu kahverengiydi sizinki sonunda yine açık kahverengi oldu. bunu değiştirebilir misiniz? ama açık kahverengi gözlü kişiler yaşadığınız toplumda hor görülürse, aşağlık yaratıklar olarak görülürse, iş imkanından mahrum bırakılırsa bunu değiştiremiyo olmanın yükünü ne kadar ağır hale getirirsiniz. biraz karşı kıyıdan da bakmak lazım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bunun medeniyetle bir alakası olamaz çünkü dinler yayılmadan önce bu çook yaygın olan bir yaşam şekliydi. bu sadece sapkınlıktır.
isteyen istediğini yapsın ya da sempati arasın bu da onların sorunu..

tabii hormonel bozukluklardan bahsetmiyorum ben. elton john da hormonel bozukluk yoktu bunu da ortaya koymak gerekir.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
siz homoseksüelliğin neden genetik olmadığını düşünüyosunuz? bi yerde okuyup araştırdınız mı? yoksa allah yasaklamış diye mi öyle olduğunu düşünüyosunuz?

yasak pek çok şey var yasalar kurallar günahlar kanunlar. bunlar hep hep insanlar daha sağlıklı daha mutlu ve huzurlu yaşasınlar diye koyulmuş. ama şöyle bişeyin kuralı olabilir mi? gözleriniz açık kahverengi. bu sülalenizden gelen bişey ve genetik. belki de 4 nesildir hep koyu kahverengiydi sizinki sonunda yine açık kahverengi oldu. bunu değiştirebilir misiniz? ama açık kahverengi gözlü kişiler yaşadığınız toplumda hor görülürse, aşağlık yaratıklar olarak görülürse, iş imkanından mahrum bırakılırsa bunu değiştiremiyo olmanın yükünü ne kadar ağır hale getirirsiniz. biraz karşı kıyıdan da bakmak lazım.

1-niye Allah ın yasaklaması yeterli sebep değilmi .

2-genetik bir şey olduğunu legalpara ediyorsun peki bunu kaynağı kimdir bunu legalpara eden kişi haşa Allah tan dahamı güvenilir.

3-eğerki bu insanların kendi seçimi olmasa idi benimde hoş görüyle yaklaşacağıma emin olabilirsin.

4-sence insan her içinden geleni yapmalımı ne yapıyım Allah beni böyle yaratmış diyip herşeyi yapmak ne kadar doğru? insan kendi iradesine sahip olmayıp evllik dışı bir ilişkiyi geçtin kendi cinsiyle çiftleşmesinin neresi doğal olabilir.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kendinizle çakışıyosunuz. hem napiyim allah böyle yaratmış beni diyip böyle olmak normal mi diyosunuz hem de napiyim allah yasaklamış bunu diyosunuz o yüzden böyle düşünmem çok normal diyosunuz.

özellikle eşcinsellik üzerine kurulmuş sitelere bakabilirsiniz hem yerli hem yabancı ve bu konudaki haber arşivlerine bakabilirsiniz. 1993 yılında homoseksüellik patolojik bozukluk grubundan çıkartıldı ve bir fenomen olarak kabul edildi. bilimadamları bebeğin henüz anne karnındayken androjen yani kadınlık hormonunu (erkekler için) daha fazla sahip olduğunu açıklandı. başka bi neden olarak ödipus kompleksi gösterildi. çocuk bi sebepten dolayı karşı cinse korku duyduğunda ortaya çıkan mekanizma sonucu homoseksüelliğin oluştuğu görüldü.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çakışan bir şey görmedim benim bahsettiğim insanın kendi sapıklığına kılıf uydurması.

sitelerden felan yazdıklarını doğruluk derecesi araştırmaya gerek görmüyüyorum.

çünkü benim bildiğim ilişki evlilik dahilinde kadın ve erkek olmak üzere olup. Allah kadına dahi arkadan yaklaşmayı yasaklamıştır.

kim evreni yaratandan iyi bilebilirki?

M

Metalirik

Misafir
Homoseksüellik bir hastalıktır. Bunuda benim okuduğum tıp kitapları yazıyor?
Sizin o araştırmaları yapanlarda gene başk bir gay, travesti, lezbiyendir.

Normal sağlıklı bir birey'in kendi cinsine ilgisi tamamen hastalıktır tıp ilminde, ama sizinki gay ilmi oluyor onu da anlıyorum buyrun gay siteleri evet haklısınız. Gösterdiğiniz yer zaten sonucu veriyor.

Dinimizce, bu tür sapıklıklar yasaklanmıştır. Bu apaçık belirtilmiştir.
Bu tür sapıklıklara düşen kavimlerde helak olmuştur. Bu yeterli cevap değil mi?
Siz bunları anlamıyor veya Allah inancınız yok ise, o sizin sorununuz.

Ancak geçmişimiz bize geleceğe herzaman ışık tutacaktır.

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Avrupalı ülkelerin medeni olduğunu söyleyenler

medeniytlik bu mu ?

M

Metalirik

Misafir
Ek : Biz Müslüman bir topluluğuz.

Her ne kadar dejenere edilmiş ve edilmeye çalışılsakta ve ahlak olgumuzu çökertmeye çalışsalarda..( ki burada bile bunları savunanlar var..)

Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve bu tür sapkınlıkları da dinimizin bize buyurdugunu söylüyoruz.

Bu bir sapıklıktır. Allah bu yola düşenleri ıslah etsin..

"Kavimlerin Helakı" ni bir araştırın sonra konuşun gayler için çok bilenler..
Tabi Allah inancınız varsa..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
pembekedi' Alıntı:
kendinizle çakışıyosunuz. hem napiyim allah böyle yaratmış beni diyip böyle olmak normal mi diyosunuz hem de napiyim allah yasaklamış bunu diyosunuz o yüzden böyle düşünmem çok normal diyosunuz.

özellikle eşcinsellik üzerine kurulmuş sitelere bakabilirsiniz hem yerli hem yabancı ve bu konudaki haber arşivlerine bakabilirsiniz. 1993 yılında homoseksüellik patolojik bozukluk grubundan çıkartıldı ve bir fenomen olarak kabul edildi. bilimadamları bebeğin henüz anne karnındayken androjen yani kadınlık hormonunu (erkekler için) daha fazla sahip olduğunu açıklandı. başka bi neden olarak ödipus kompleksi gösterildi. çocuk bi sebepten dolayı karşı cinse korku duyduğunda ortaya çıkan mekanizma sonucu homoseksüelliğin oluştuğu görüldü.
ewt haklısın, zaten cenin rahme dişi özelliklere sahip olarak düşer, zamanla formasyona uğrayarak, dişi veya eril olur. uzuvları gelişir veya olduğu gibi kalır. bir rahatsızlık olan hemafroditlik te bunun sonucudur.

bir insanın kendi hemcinsine ilgi duyması da gerek hormonsal gerek psikolojiktir. psikolojik kısmını size anlamanız için Nusret Kaya nın yazdığı "evrenin dili" adlı kitap yeterli olacaktır. bu konuyu da teolojik olarak incelemek bizlere düşersede, arkadaşımızında belirttiği gibi geçmişte çeşitli kavimlerde toplu olarak yaşanan bir şey olarakta görülmüştür. lakin bir insanın tercihi o yönde ise eleştirmek, günah demek size değil ahirette yaradana düşer. ayrıca bilimi reddetmek din kitaplarınıda reddetmeye benzerki, Kur'an gelmiş geçmiş en büyük bilim ve ilim kitaplarındandır. ama bu sizin okuduğunuzu anlamanızla alakalı bir şey.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz fazla cinsel olacak ama bir insan cinsel olarak(sadece üreme olayını diyorum düşünce yapısı değil) erkekse kadına düşkün ve kadınsa erkeğe düşkünse bunda hiçbir sorun yok.Dinde bundan bahsedilmiyor bile.(Dediğim gibi sadece fizikselse yani düşünce ile alakası olmadan).Ama erkekse ve erkek fiziksel özelliği taşıyorsa ama kadın gibi davranıp düşünüyorsa bu psikolojiktir.Genlerle alakası yoktur.Geçmiş yaşamdan kalma sorunlar beyinde tutulmuştur.İşte bunlar sapkınlık içindedir.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Psikolojik rahatsizlik,sevgisiz,sorunlar gibi etkenlerden cinsel sapkinliklar olabiliyor.Bu sadece erkeklerde degil kizlar icinde gecerli,e tabi bide bunun yaradilis olarak da yani pembekedi nin dedigi gibi genetik olma ihtimalide var.

Ben sanmiyorumki bir erkek durup dururken ´ya erkeklikten sikildim birazda homoseksuel olayim´ dedigini.Ön yargili olmamak lazim,ancak bizim milletimizin toplum kurallarina göre cok cok ters.

B

bedafocb

Misafir
Eşcinsellik hakkında tıpda birçok fikir öne sürüldü...fakat önemli olan nokta şu ki bilimsel veri olarak öne sürülen herşeyin %100 olarak doğru olduğu kabul edilemez.Bir hastalığın sebebi şudur diye bir makale yayınlanıyor.Daha sonra bir başkası araştırıyor başka bir sebep buluyor sebep budur diyor.Bir çok hastalığın tedavisi her yıl değişikliğe uğruyor...
Yıllarca eşcinsellik patolojik olarak kabul edildi.Ama son yıllarda bunun değişmeye uğradığı doğru.Tabii aksini legalpara edenler de var...Ama onların "doğru" olarak kabul ettiklerinin doğru olma ihtimali nedir ki?...1-2 yıl sonra değişmeyeceğine kim garanti verebilir?...Sonuçta bilimi yapan sonuçta insanlardır.İnsanların yanılma ihtimali yüksektir.Ben bir müslümansam kaynak kitap olarak Kur'an ı referans alırsam eşcinselliğin KESİN patolojik olduğu kanısına varıyorum...

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
medyada tek kural vardır ilgi çeksin yeter buda ilgi çeken bir konu va gündeme geliyor

F

fenerli

Misafir
Direkt bu konu ile alakalı değil belki fakat yazmak istedim

Bülent Ersoy ameliyattan bir süre sonra oynadığı kendisini anlatan bir filmde içerisinde bir sahnede küçük bir önlüklü ilkokul öğrencisi yanındaki annesine soruyor "Anne, Bülent Ersoy erkek mi, kadın mı diye"

20-25 sene önce bu ülkede Bülent Ersoy kabul edilmesine rağmen, halen daha bu ülkede türban diye birşey sorun haline getiriliyor, istanbulda üniversitelerin önünde gördüğüm eşarbını çıkarma takma gibi manasız bir uygulama beni üzüyor.

Homoseksüel durumları tartışana kadar önce, çok daha basit ama çözüme ulaştırılmayan konuları sonuçlandıralım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Bu tartismanin bir sonu yok, konuyu kapatiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5