HON Heroes of Newerth (yeni Dota)

herbalife_tr

0
İyinet Üyesi
Katılım
22 Kasım 2003
Mesajlar
364
Reaction score
0
Konum
tekirdağ
:tili Merhaba arkadaşlar size bir oyunu tanıtıcam.

Bu oyun oynadığınız W3 warcraft 3 te oynadığınız dota oyunun aynısı. Fakat bu güncel bir oyun portalı olduğu için warcraft 3 e gereksinim duymadan sizi oyunun içerisine katıyor. Bu oyun sayesinde ne w3 indemeye ne bölüm indirmeye nede wepla eurobattle.net gibi serverlara gereksinim duymazsınız.

Bu oyunun dotadan farkı devamlı yenileniyor ve güncellesiyor olması. Aynı dota gibi eski herolarla oynabiliceginiz gibi itemlerde aynı zihniyetle ve cok daha kolay bir sekilde yapılıyor.

Heroes Of Newerth DotA’dan ilham alınarak yapılmış, oynanışın yanısıra grafik açığı olan oyuncuları doyurmak için tasarlanmış bir oyun. DotA bir warcraft 3 haritası ve 7.19 mb fakat HoN tek başına bir oyun ve 4.45 gb aradaki farkı düşünün.

HoN heroları DotA herolarından esinlenip modelleri animasyonları bazılarının skilleri değiştirilmiş herolardır yeni herolarıda vardır özenti olduklarını açıkça yazıp bu herolara Unique derler.

HoN sesleri ise sesi kalın ve artistik bir amcamız tarafından yapılmış.

Oyun başlarken ‘Lets get it on!’
Birisi ölünce disconnect atarsa ‘Rage Quit!’
Her kişi hero aldığında ‘Hero İsmi!’ (mesela rikimaru aldığınızda DotA’cı amcamızın Rikimaruu diye bağırması gibi bu amcamızda sinsi bir sesle Night Hound diyor.)
Double Killde ‘Double Tap!’
Triple Killde ‘H-h-h hat Trick!’
Ultra Killde ‘Quad K-k-kill!’ (Süperdir.)
Rampagede ‘Annihilation!’

HoN hostluk bakımında onu kur bunu kur port aç istemez.

Create Game der, Kendi serverlarından birini seçer. Bana All Random Shuffle Players “Auto Balance” 5v5 Forest Of Caldavar Haritası’nda bir oyun kur dersiniz o kurar.

HoN’da Psr sistemi,KD sistemi,Stat sitemi, Hero yuzdesi, Replay Sistemi, Hero Listesi , Recommended İtem Listesi gibi sistemler vardır bunları açıklayayım.
1.PSR Sistemi: Açılımı Public Skill Rating dir. Oyuncular oyuna 1500 Psr ile başar. Stat gamelere girdiğinizde karşıdaki kişilerin ve takımınızın Psr ına bakılarak takımlar otomatik kurulur. İsterseniz lock isteyip arkadaşınızla aynı takımla kalabilirsiniz. Psr dengesine bağlı olarak her oyun başı kazanırsanız alacağınız psr ve kaybederseniz gidecek psr size söylenir.

2.KD Sistemi: Kill Death oranıdır. Stat gamelerde aldığınız tüm kill, death, assist, creep kill, creep deny, tower destroy, tower deny, exp. min, gold min istisnasız kaydedilir ve profilinizde gözükür. KD niz kill/death olarak hesaplanır

3.Hero Yuzdesi: Oynadığınız heroların yuzdesi profilinizde yazar.

4.Replay Sistemi: Oynadığınız oyunlar profilinizde görünür isteyen replay indirebilir. Replayler oyundan izlenir ileri geri durdurma seçeneği vardır DotAda geri gidemediğimiz için uğraşırız bu da insanı sıkıntıya sokar.

5.Hero Listesi: Oyun içinde tüm heroların stat resim skill listesi vardır bakabilirsiniz.

6.Recommended İtem Listesi : Heronuza önerilen itemler bir shop olarak size oyunda sunulur.

7.Auto Balance: Ab seçeneği aktifse oyuncular Psr yuzdesi olarak iki takıma dengeli dağıtılır.

8.No Stat Game: Statlarınız kaydedilmez DotA gibi boşboş amaçsız oynayabilrsiniz

9.Vurduğunuz ministun damage,dedenin ulti damage,Blocklanan damage hep yazar herşey açık açık gorunur, Mirananın okunun sn si yazar

Hero ve İtem Farkları: http://honwiki.net/wiki/DotA_vs_HoN GOZ ATIN BURAYA

Oyun 30 dolardır ki eğer ki alıştıysanız kesinlikle alırsınız. Ve kesinlikle tavsiye ederim.

TUŞLAR OPTIONS TAN AYARLANABILIR QWER DIR ALT+ QWE ASD ILEDE ITEMLER CALISTIRILABILIR

İnternet şuan biraz yavaş ama 10 No Stat game atabileceğiniz Trial Key uygulamasıyla 2 Key vereceğim buraya koyacağım oynarsınız.

Ayrıca pudge 1 levelda 1100 range hook atar, hook geri gelirkende çeker, ulti atınca her 1 saniyede 100 max hp kazanırsınız o yüzden %30 devourer (pudge) oynamışlığım var

İsterseniz youtube dan videolarını izleyin çok güzel bir oyundur.

Sırayla çömelenler () Axe-Legionarre, Zeus-Thunderbringer , Dazzle-Demented Shaman , Scout (Kardel gondar karışımı), Blood Hunter-Bloodseeker, Leshrac-Torturer, Sonuncuyu tahmin edin, Ayaktakiler Arachna (Traxex e yakın) , Electrician (Unique)

İtem listesi :
imgres


Hero listesi :
imgres


Ücretsiz oynayabileceğiniz herolar :
* Valkyrie
* Monkey King
* Gemini
* Chronos
* Swiftblade
* Zephyr
* Engineer
* Fayde
* Parasite
* Thunderbringer
* Wretched Hag
* Martyr
* Puppet Master
* Plague Rider
* Pharaoh


Oyuna üyelik ücretsizdir. üye olup ve oyunu kurup oynamaya başlayabilirsiniz.

Referans'ım ile üye olmak için:

http://heroesofnewerth.com/ref.php?r=UG2ULE8N

Referanssız üye olmak için :

http://heroesofnewerth.com/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst