İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hosting böyle yapar mı??

biryerdeyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben hosting almadan önce burada epey bir vakit geçirdim ama genelde reklamdan başka birşey bulamadım. En son yabancı bir siteden hosting paketi aldım (powweb.com) bu sitenin günlük 5gb trafik limiti var günde 1.5'unu ya kullanıyorum ya kullanmıyorum.. 2gb alanım var 200 ünü belki kullanıyorum.. extra daha bir ton zırvalık var hiçbirini kullanmıyorum.. daha önce 3 kez script hatası nedeniyle site kapandı bir sürü mail attım açtırdım (2 kez sıfırdan site kurdum scriptlerin ne olduğunuda hala anlamış değilim) en son bi kaç gün önce yeniden disabled oldum sebepse şöyle bişey;

"günlük limitinizin zaten üzerinde kulanıyorsunuz, bugün siteniz yarım milyon istek aldı (hit demek istiyor herhalde).. bu sebeple http erişiminizi kapadık. shared hostingler bu kadar hiti karşılayamaz dedicated hosting tutmanızı öneririz"

böyle bir ihtar/bahane olabilir mi ya?

bu bahsettiği yarım milyon sanırım çoğul hit.. tekil de 2500-3100 arası.
dediğim gibi günlük 5 gb trafik limitim var 1.5 belki kullanıyorum.
ben servera mp3 yüklemiyorum film yüklemiyorum 5gb ı başka türlü nasıl doldurabilirim onu da merak etmiyorum değil hani.

bu bahsettiğim dünyanın en popüler hosting firmalarından biri ama berbat bir hostingdi daha yeni yeni adam olmaya başladılar derken durum bu..
üstelik 1 yıllık peşin para alıyorlar ve benim süremin dolmasına daha 10 ay var!..
bu durumda ne yapılabilir tecrübeli arkadaşlar bir çözüm önerin lütfen!

G

Gazanfer

Misafir
Merhaba. Talihsiz olaydan dolayı geçmiş olsun.

Ne yazık ki bu tür olaylara çok sık rastlanıyor. Bunun pek çok sebebi olabilir. 1000 siteyi aynı servera doldurup cpu load çok artınca en ağır siteleri atıyor olabilirler, sizi dedicated'a geçirmek için bahane yaratıyor olabilirler, diğer sponsor isteğinizde belirttiğiniz mp3 linkleri yüzünden başları derde girmiş olabilir (evet malesef durum biraz abartıldı, mp3 barındırılmayan, sadece link verilen server sahipleri de uyarı alıyor.), pek çok şey olmuş olabilir yani.

Tavsiyem 10 aylık paranızı geri istemeniz, vermezler ise WHT başta olmak üzere bütün hosting forumlarına durumu bildirmeniz. Büyük ihtimalle paranızı kısa sürede alırsınız, almasanız bile olay public'e yansıdığı için powweb cezasını fazlasıyla çekmiş olur, emin olun.

İyi çalışmalar.

biryerdeyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıkçası benimde niyetim paramı geri almak çünki bu serverdan çok çektim hatta 36 gün olduğunda iade istedim ama kabul etmediler.. dediğim gibi daha yeni yeni düzelmeye başlamıştı ki bu olay oldu. inşallah dediğin gibi para iadesi yaparlar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Biryerdeyim,

Servis saglayiciniz boyle yapar, yapmaya da hakki vardir. Girip kontrol etmedim ama butun saglayicilarin sozlesmelerinde Sistem kaynaklarini rahatsiz edici derecede kullanan paylasimli sitelere hizmet kesme hakki elde tutulur. Mp3 veya film yuklemeniz onemli degil, hatta transfer limitinizi de doldurup doldurmadiginiz onemli degil, burada soz konusu olan sanirim CPU veya Memory kullanimidir. Yani kullanilan yazilim belli bir zamanda cok kisi yuklendigi zaman genel performansi dusurecekse bu sitenin erisimi kesilir.

Bu tarz cok hit alan veya kaynak kullanan site sahiplerine dedicated server onermek normal ve mantikli birseydir. Aksi takdirde, (ne kadar odediginizi tam bilmemekle beraber) bu tarz plan dagiticilari 5-6 USD aylik fiyatla yarim milyon hit alan 5-6 site koydugunda makina performansi dusmeye baslar, oysaki onlarin hesabi en az 100-150 site/server.

G

Gazanfer

Misafir
Elbette buna hakları var, ancak müşteriyi mağdur duruma düşürmeden bunu yapmanın yolları varken, 10 ayı daha olan accountu para iadesi yapmadan kapatmak pek doğru bir davranış değil.

Yapılması gereken, size 10 değil 12 aylık paranızı geri vermeleri aslında. Çünkü siz nereden bilebilirsiniz? Müşteri server yükünü hesaplamak zorunda kalmamalı kesinlikle. Kendi yanlış hesapları yüzünden müşteriyi zor durumda bırakıyorlar. Madem ileri görüşlü değiller ya da böyle zor durumlar için bir b planları yok, bunun bedelini onlar ödemeliler, müşteri değil. Yıllık ödeme kabul etmesinler o halde.

biryerdeyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız Angelo ben hosting şirketi ararken özellikle mp3 yasağı olup olmadığına baktım. Hatta powweb forumlarında moderatörlerin mp3' hakkındaki sorulara "yasaklı" cevaplar vermediğini görünce içim rahat bir şekilde aldım. Çünki ben zaten oraya sadece siteyi yükleyecektim. Zaten bana gelen mailde de mp3 den bahsedilmiyor direk hit yüksekliğinden bahsediliyor. Tabi ki 1000 hit alanda aynı parayı veriyor 500.000 alanda ama bu sitenin sistemi tek plan üzerine ve ben verdikleri sınırların 1/3 üne bile ulaşabilmiş değilim.

Ayrıca mysql server ayrı olmasına rağmen adamlar database ime başka bir hostingden ulaşmama izin vermiyor üstelik domainimi değiştiremiyorum.

Burda ben yardım almaktan ziyade diğer arkadaşlara da ders olması için bu konuyu açtım. çünki yukarda da dediğim gibi ben hosting ararken Türkçe kaynakların hiçbirinden verimli bilgi alamadım. Malesef bu gibi ayrıntıların önemini henüz öğreniyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mp3 ile ve size verilen sinirlarin 1/3'unu kullanmamaniz ile olay alakali degil.Bir onceki mesajimdan alinti.

"Mp3 veya film yuklemeniz onemli degil, hatta transfer limitinizi de doldurup doldurmadiginiz onemli degil, burada soz konusu olan sanirim CPU veya Memory kullanimidir"

Sonuc itibariyla karsilikli bir akit soz konusu, paranizi geri iade etseler dahi 10 ay edeceklerdir, onu bile edeceklerini sanmiyorum, uzgunum ama yillik odeyerek ve sozlesme sartlarini kabul ederek buna uygunluk gostereceginizi taahhut etmis bulundunuz.

Gazanfer Bey: Tabii dedikleriniz basit semada guzel gorunuyor ancak yillik odeyince aylik ucretten indirim oluyor veya bazi bonuslar oluyor, bunlari da hesaba katarak gecmis doneme ait kullanilan seylerin geri alinmasi veya fiyatlarin yeniden hesaplanmasi soz konusu olabilir. Bu durumda odeme planini yillik sablon uzerinden hesaplayip hepsini birden geri vermek pek mantikli degil, buyuk bir sirketi bu sekilde yonetemezsiniz. Zaten bu yuzdendir ki tuketicilerin vazgecme sureleri 30 gun ile sinirlidir.

Genel olarak dusuncem, powweb, lunarpages, site5 gibi GIGA plan dagiticilari 1500-2000 tekil hitli siteler icin degil kucuk ve orta olcekli basit siteler icin hosting dagitmaktadir, bu da sozlesmelerde belirtiliyor. Yapabilecegimiz bir sey yok maalesef. Bu sirketlerin kotulugu veya iyiligi icin bir faktor degil.

biryerdeyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası ben artık paradanda geçtim database'imi nasıl taşıyacağımı ve domainimi kurtarmanın yollarını aramaya başladım.
Bu türden sorunlar çıkarmayacak bir hosting öneriniz var mı arkadaşlar?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hosting onerisinden cok urun olarak VPS veya dedicated server bakmalisin.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Türkiye'de herhangi bir sebepten hostinginden ayrılmak isteyip parasını alan olmuş mu ki?
Bence ilk kez çalışılacaksa 3 aylık paket alınıp denenmeli. Peşin 1 senelik vermeyip ki bu durumda cepte görülüyorsunuz, böyle kısa sürelerde daha faydalı sonuçlar alınır diye düşünüyorum..

S

Selam

Misafir
SELAM

arkadaslar bende powwebdeb aldım hostu ama vbulletını kuramadım daha dogrusu config.php dosyasını oraya gore ayarlayamıyorum ordakı database yolunu gırmem lazımmıs normalde database olusturuyordum ve db bılgılerını configde edıtlıyordum kuruyordum dıger hosttta bunda olmuyor dbyı gormuyor nasıl yaparım lutfen yardım cıkmazlardayım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi