İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting firmasındanki ftp dosya barındırma sıkıntısı

crayz88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar geçen sene bir firmadan hosting kiraladım . yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum ftp üzerinde yaklaşık 300 mb dosyam vardı . dün girdim baktım ftp nin içine attığım dosyalar yok hepsi silinmiş . firmanın hosting sözleşmesine girdim 2mb üzeri sıkıştırılmış , 5 mb üzeri resim 10 mb üzeri herhangi bir dosyayı barındıramazsınız yazıyor . ben hosting işlerinde pek fazla bilgili birisi değilim ama şimdi merak ettiğim konu ben bu hostingi kiraladım ftp sini dilediğim gibi kullanamıyorum yıl olmuş 2013 . 8 sene önce herhangi bir oyunun boyutu 2gb . şu an pc ye yeni bir oyun yüklemek istesem 15-20 gb . 10 mb dosya sınırı mı olur . bu olağan bir şey mi yoksa böyle sınırı olan bir firma var mı . teşekkürler

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Öyle birşey söz konusu değildir. Zaten alanınız ilk başda sınırlandırılır 10.000 MB Alan verilmişse 10.001 MB yükleyemezsin ftp'ye.. Dosyalarınızın silinmesi bir hosting firmasına yakışıcak birşey değildir, böyle durumlarda siteniz suspend edilir ve ulaşım engellenir. Yedeklerinizi ilgili firmanizdan tekrar isteyebilirsiniz bu hakkınız vardır.

Not: Eğer dosyaları download ettirme amaçlı kullanıyorsanız ve hosting firmanızın down konumuna izin vermiosa bu durum karşısında var olan dosyalar kaldırılır.

crayz88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ftp sınırsız dosya yükleme limiti yok . geçen ay site ip adresimin değiştirildiğini fark ettim . daha sonra dosyaların silindiğini fark ettim . 2 ay önce istediğim boyutta dosya atabiliyordum sorun yoktu ben de anlamadım valla

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hosting firmasıyla neden görüşmüyorsunuz? Belki yanlışlık olmuştur ya da başka sebebi vardır.

crayz88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosting firmasıyla görüştüm sunucuna dosya barındıramıyormuşum . yaw ben böyle bir şey görmedim limitsiz hosting alıyorum ama ftp yi dilediğim gibi kullanamıyorum. o zaman niye veriyorsunuz ki sınırsız disk alanını benim kurduğum script sonuçta 1 terabyte değil . usta adamlara ne yazsam yok şöyle yok böyle işi evirip çevirip sunucu almaya bağlıyorlar . yani benim de sonuçta iyinet gibi hit bir sitem yok ki kardeşim ne yapam ben sunucuyu. ya attığım destek taleplerine gelen cevapları bir görseniz pes dersiniz . bide alta oto mesaj koymuşlar ki .

"Sayın crayz88 biz sizi ..."

"Saygılarımla"

ne yapam farklı hostinglere bakam bir yabancı hostingleri araştırıyorum siz tabi daha bilirsiniz burda işinin hakkını veren saygın üyeler var bir yardım ederseniz makbule geçer .

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Limitsiz denen hostinglerde durum böyle maalesef. Limitsiz diye bir şey olmadığı için bunu çok insan işine geldiği için inanmak istiyor. Limitsiz diye bir şey yoktur yalancı vardır bence :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5