İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting müşterilerimi devretmek istiyorum

Harzem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Şu anki hosting müşterilerimi devretmek istiyorum. Bununla ilgili bir süre önce bir konu açmıştım, ama şimdi devir şartları değişmiş durumdadır.

Ayrıntılı bilgiyi, ilgilenen olursa email ile gönderirim. Özet bilgiler şöyle:

Müşteri sayısı: 80 civarı
Ortalama bir paket: 1 GB alan, 40 GB trafik, yıllık 100 TL.
Ortalama trafik kullanımı 1%-10% civarı. Birkaç tane site dışında %60'ı geçen yok.
Müşterilerin ilk kayıt zamanı: 3 yıl ile 2 ay arasında değişiyor.
Yıllık toplam gelir: 7280 TL
Devir için istediğim ücret: neredeyse ücretsiz - 5 TL (sembolik)
Devirin gerçekleştirilme süresi: Önümüzdeki 4 gün içinde.
Devir ücretine domain adresi, site tasarımı, sunucu donanımı vs dahil değildir, zaten bunları devretmiyorum, sadece müşterileri devrediyorum.

Şartlar:
- Tüm müşteriler cPanel üzerindedir. cPanel sunucuları dışında hiçbir şart altında devir etmeyeceğim.
- Hemen hemen tüm siteler forumdur. Bu yüzden tek sunucuya koyarsanız sunucunuz kaldırmaz, o yüzden 2 veya fazla sunucuya dağıtabilecekseniz müşterileri devir alabilirsiniz. Yoksa sunucu donanımı yüzünden zarar edersiniz. Eğer mesela 5 cPanel sunucunuz varsa ve her biri 16 forum alabilecek kapasitedeyse, yeni sunucu almanıza gerek kalmadan müşterileri devir alabilirsiniz.
- Şu anki sunucumuz Quad Core Q9300 ve 4 GB ram kullanıyor ve neredeyse dolu durumda. Daha düşük bir makine kaldırmaz.
- Müşterilerin çoğu uzun süredir bizimle, iyi hizmet verirseniz sizi bırakmazlar.
- Müşterilerin en yakın ödeme tarihleri 2 aydan 11 aya kadar değişiyor. Lütfen bunu dikkate alın. "Yakın dönemde biten müşterileri devir alırım" gibi tekliflerle ilgilenmiyorum, uzun-kısa süreli tüm müşterileri devredeceğim.
- Devir için 5 TL istiyorum. Çünkü ücretsiz devir teklifi ile gelip, müşterileri devir alacağım diyerek sunucu şifrelerini alıp herhangi bir şekilde zarar verilmesini engellemek istiyorum. banka havalesi ile 5 TL gönderilirse en azından resmi olarak kiminle ilgilendiğimi biliyor olurum.

Eğer bu şartlar altında ilgileniyorsanız lütfen bana [email protected] adresinden ulaşın.

Dediğim gibi, diğer ayrıntılı bilgileri email ile görüşebiliriz. Email atarken sahip olduğunuz hosting şirketini belirtmeyi unutmayın.

Şimdiden teşekkürler.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar

P.m gecmis bulunmaktayim konu ile alakali olarak.Ilgilenirseniz sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi