İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting satışı hk.

ReBeLLiouS.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar ücretli kendi vps sunucumuzda hem sitemizi barındırırken bunun yanında hosting ve reseller gibi satış yapmak istiyorum, sizlerin bilgilerine ihtiyacımız var, her hangi bir belge gerekirmi kişisel olarak aylık ödemeli hosting ve reseller satışı yapmak istiyorum, ys belge falan sıkıntısı yoksa tabi...

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Faaliyet belgesi almanız gerekir ticari anlamdada kullanıcaksanız
+ olarak ciddi iş yapıcam derseniz vergi mükellefi olmanız gerekir

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bence ys belgeniz olmadan bulaşmayın, sonradan r10 da orda burda isminizi karalarlar, elbetbirgün kapatmak zorunda kalırsınız
Edit: Ys yi zaten her başvurana veriyorlar.

Yusuf_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önce yürekli olmalısınız , bu işe girip 100 lira kazanacağınızı düşünüyorsanız , 100 lira zarar edebileceğinizide düşünmelisiniz.Sabırlı olmalısınız , kendinizi değil sadece müşterinizi düşünmelisiniz

Size önerim buydu.

Almanız gereken belgeler işe sadece Yer sağlayıcılığı belgesidir.

Bunun yanında sitenize tasarımda yaptırmanız gerekmektedir.

Benden size bi öneri daha , istikrarlı olmanız gerekiyor , okul bitti bu yaz bari bu işi yapayım diye düşünmeyin 3 ayda anca zarar ederseniz :)

ReBeLLiouS.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ciddi iş yapacam sayılmaz, ucuz fiyata kendi vpsmizden hosting,reseller hesabı satacaz, her an hizmeti iptal etme durumumuz olabileceği için aylık ödeme alıcaz o yüzden cok uygun fiyata sağlamayı düşünüyoruz...

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ciddi iş yapacam sayılmaz, ucuz fiyata kendi vpsmizden hosting,reseller hesabı satacaz, her an hizmeti iptal etme durumumuz olabileceği için aylık ödeme alıcaz o yüzden cok uygun fiyata sağlamayı düşünüyoruz...

bu şekilde düşünüyorsanız hiç girmeyin derim bu işe. sonuçta tamam parasını aylık alacaksınız. hizmet verdiğiniz kadar zaman içinde ücret alacaksınız. ama mantıklı olmaz. çünkü siz mesela ben bu ay kapatıyorum dediğinizde müşteriniz olan kişi bu sefer başka sunucu arayışına giricek. tekrardan yedek yüklicek. domaini yönlendircek zaman kaybı müşteri için. kapatmayı düşüyorsanız hiç değmez. ne sizin açınızdan ne de müşteri açısından. tabi karar yinede sizin ve müşterilerinizin :D

ReBeLLiouS.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yok okul falan ilgisi yok sürekli olarak web sitemizi barındırdığımız vps sunucuya diyorum, 6 aydır vps sunucu kullanıyoruz, bu vps sunucuda biz barındığımız sürece yanında para da kazanalım diye düşündüm yani. Umarım anlatabildim...

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bulaşmamanız hem diğer vergi veren firmalar hemde müşteriler için daha iyi olur kanaatindeyim.

Shift

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba kardeşim inşallah bu yolda ayağın sekmeden yürürsün.

Bende sağlayıcı olarak bir kaç fikir vermek isterim.

Ne sağlayıcılar görüyoruz ofisi var şirketi var ama adamlara ulaşmak mümkün değil teknik bilgileri yok v.s v.s

Eğer linux cpanel bilgin varsa kendine güveniyorsan işe atıl. Forumlarda müşteri toplamaya çalışma 2 günde adını çıkartırlar maddiyatın elverişliyse sağlam başla işe direk reklamlarla başla emin ol 1 ay olur 2 ay olur sunucu parasını kendi cebinden verirsin ama unutma muakkak sana 2 katı şeklinde getirisi olur. 7x24 hizmete desteğe dikkat et bu sektörde isen asosyal olmak zorundasınız. Zamanla anlayacaksın mesela ben 4 gündür dışarıya sigara almaktan başka bir sosyal günüm olmadı ortalam günlük 5 saat uyku ile duruyorum. Sabah 10 dan işe başlıyorum sabah 5 te uyuyorum tekrar sabah 10-11 işe başla bu şekilde devam ediyorsun.

VPS İle işe başlamamanızı öneririm sağlam firma ise VPS ilede olur kesintiler v.s artık günümüzde sistemler çok çok değişti yeni sanallaştırma yazılımları çıktı artık her konuda sunucuna tamamen hükmedebiliyorsunuz ve kesintiler sıfır şu anda. (Firmadan firmaya değişir)

Otomasyon olarak whmcs kesinlikle tavsiyemdir. Güzel bir tema ile canlı destek kullanarak işini yürütebilirsin çok güzel. ilk 2-3 ay msn kullan daha sonra msni kaldırıp sadece desteği gsm, ticket yapmanı öneririm. Müşterin arttıkça msnde başka birşeye bakamayacaksın kimi destek ister kimi geyik yapar v.s

Ha ayrıca biraz yol katedince ticket sisteminde dakikada aynı anda 20 tane ticket gelirse açık olarak şaşırma hepsini 1 saatte yanıtlarsın.

Yazımı kısa yazayım dedim ama uzadı gitti dahada uzayabilirdi bu işin hem iyi hemde kötü yanlarını düşünerek tartarak başka zira geri dönüşü olmayan uzun bir yol bekliyor seni. Şimdiden bu uzun yolunda başarılar dilerim. :alkış:

Hakan KALAY

LACRIMAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söyleyeceklerimi yanlış anlamamanızı rica ediyorum her an kapatabilme durmumuz olabilir diyorsunuz peki seo müşterileriniz olursa nasıl yapmayı düşünüyorsunuz aylık olarak alacak olabilirsiniz ama peki müşteri tam hit kazanmışken o ip üzerinden hizmet almayı bırakıp başka sunucuya geçmeyi kabul edermi. her sunucu değişiminde google de yer kaybı yaşanmaktadır bunu düşünüp hareket etmenizi tavsiye ediyorum bu işi ya ciddi bir şekilde yapmalısınız yada hiç yapmamalısınız ys belgesi almak zor değil zor olan sorun olduğunda teknik destek sağlayabilmek ve hizmetin sürekliliğini sağlamaktır.

ReBeLLiouS.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Direct admin paneli kullanıyorum ve bundan çok iyi anlıyorum, sadece bundan değil gerek teknik destek gerek taşıma işlemi, gerekse müşteri anlayışı kapanma durumu olur dediğim ise şöyle ki; eğer başka sunucuya taşıncak olursak bi süre kapanır taşıma işlemi gerçekleşir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5