İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting ve Ticaret.

M

mcanli

Misafir
Arkadaşlar merhaba.

Foruma her girişimde yukarıda bulunan reklamı gördüğümde merak ettiğim için bu konuyu açtım.

AMD64 3000+
512MB RAM 80GB HDD
100Mbit Unmetered
Windows 2003 Standard
HELM Windows Only

199$ x 12 = ~2400$

Fdcservers fiyatını örnek olarak alırsak. 15$ ve 30$ arasında değişen fiyatlar mevcut.

2400 / 30 = 80 müşteri
2400 / 20 = 120 müşteri
2004 / 15 / = 160 müşteri demek.

Ancak satılan paketlerin özellikleri gözönünde bulundurulsa bu kadar müşteriyi aynı serverda barındırmak mümkün ancak o serverın verdiği performanstan şüphe etmemek mümkün değil.

Bu işe girenlerin bu hesabı yapıp yapmadıklarını, bu şartlarda nasıl olurda müşteriye "sorunsuz hizmet vermekteyiz" diyebildiklerini ve malum ticaret yapıyor nasıl oluyorda yaklaşık 2400 dolar gibi bir meblayı çıkarıp kar ettiklerini,

%20 kar etmeye çalıştığını düşünürsek 2400 x 1,20 = 2880 - 2400 = 480 $ * 1,35 = Yıllık kar 650 YTL / 12 = 55 YTL Aylık

sonuçta hesap bu mudur? Merak etmekteyim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla sorma, hangi siteye girsem ana sayfada Dual Xeon sunucular devrede diyor. Ama hep ayni laf "devrede". Bir de allah AMD'ye zeval vermesin, 64 bit cikti cikali, dual xeonlarin bazilari AMD 64 sunuculari "devreye" soktu. Sanki bilmiyoruz Xeonlar 64Bit 3000'ler kaca satiliyor da gerizekali gibi bakiyoruz vay be Dual Xeon'da yillik 10 dolar. Yaklasik 747 bin kisiye satarsam kahvehaneciler derneginden bir sertifika alabilirim. Onunla da com tr bile alirim. Bir cok kisiyi Athlon 2600 prosesorlere koyuyorum, kimsenin giki cikmadi, 100 gun dokunmadan calisiyor. Kus mu konduruyorsun Dual Xeon islemci takalim, olay Ram'de biter. Kafa az calisiyor/calismiyor. Bu forum son gunlerde aktif biz de cok eglenmeye basladik, yaz tatili heralde baya bos vakit olunca insanlar sariyor.

E

Ekze

Misafir
Angelo : Nazar değdirdin kendi sunucuna. Olan oldu siteler açılmıyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Biz farketmedik oyle birsey, problemin suruyorsa bana ulas.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin server biraz pahali gibi ram i iyi degil hemde amd 200 dolar. Sanirim unmetered olmasindan pahali. Bandwith siniri olan ayni fiyata cok daha iyi serverler bulabilirsin. Bandwth siniri olsa bile bir suru mp3 yada sitesi host etmedikten sonra o bandwith cok kolay yeter.
hosting isi karli. Bende bu yilin basinda girdim. Hic bir yerde reklam yapmiyorum sadace musteriler arkadaslarina filan soyleyerek musteri buluyorum. Benim hesabi yaparsak benim 54 musteri var su anda yillik 3,210 dolar getiriyor. bunlarin hepsi bir reseller hesabinda; oda aylik 35 dolar: 35*12: 420 dolar.

hosting isinde herkes olmayani satiyor, cok fazla bandwith ve web alani veriyor. Cunku hemen hemen kimse cok fazla kullanmiyor onlari ama gozu de ac her seyi fazla istiyor.

Hedef kitlen ney oda onemli. Benim musteriler genelde kisisel sitelerini yada kucuk is web sitelerini host yapiyorlar, yani cogunun gunde 100 tekil ziyaretcisi yok.

mcanli' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba.

Foruma her girişimde yukarıda bulunan reklamı gördüğümde merak ettiğim için bu konuyu açtım.

AMD64 3000+
512MB RAM 80GB HDD
100Mbit Unmetered
Windows 2003 Standard
HELM Windows Only

199$ x 12 = ~2400$

Fdcservers fiyatını örnek olarak alırsak. 15$ ve 30$ arasında değişen fiyatlar mevcut.

2400 / 30 = 80 müşteri
2400 / 20 = 120 müşteri
2004 / 15 / = 160 müşteri demek.

Ancak satılan paketlerin özellikleri gözönünde bulundurulsa bu kadar müşteriyi aynı serverda barındırmak mümkün ancak o serverın verdiği performanstan şüphe etmemek mümkün değil.

Bu işe girenlerin bu hesabı yapıp yapmadıklarını, bu şartlarda nasıl olurda müşteriye "sorunsuz hizmet vermekteyiz" diyebildiklerini ve malum ticaret yapıyor nasıl oluyorda yaklaşık 2400 dolar gibi bir meblayı çıkarıp kar ettiklerini,

%20 kar etmeye çalıştığını düşünürsek 2400 x 1,20 = 2880 - 2400 = 480 $ * 1,35 = Yıllık kar 650 YTL / 12 = 55 YTL Aylık

sonuçta hesap bu mudur? Merak etmekteyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M

mcanli

Misafir
Herkesin bu işe neden girdiğini merak ettiğim için sordum.
Host işi ile ilgilenmediğim için yukarıda belirtilen server ne bana aittir ne de bana ait olacaktır. :)
Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi