İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostu ve Domaini Değiştirmek

mmilamur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler. WordPress kurulu bir sitem var, bu siteyi tamamıyla taşımak istiyorum. Yani hem hostu değiştireceğim hem alan adını. Birkaç-defa denedim ama çeşitli sorunlarla karşılaştım. Ftp den yedek aldım, veritabanını yedekledim, sonra geri yüklemede veritabanını bir türlü sağlıklı bir şekilde yükleyemedim. Hem phpmyadmin hemde wordpressin içinden dışa aktarı kullanmıştım ama sonra tekrardan içe aktarı kullandığımda sorunlar çıktı.
Hiçbir kayba uğramadan sağlıklı bir şekilde nasıl taşıyabilirim sitemi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İnternette ayrıntılı anlatımlar bulunmakta ama wordpress'den biraz anlayan birine benziyorsunuz kısaca şu adımları uygulamanız hiç bir kayıpa uğramamanıza yardımcı olabilir.

sadece /wp-content klasörü yedeği alın.

phpmyadmin'den sql nin tamamının yedeğini alın.

Yeni sunucunuzda içe aktar seçeneğiyle veritabanını tekrar yükleyin.

Wordpressin sitesinden son versiyonu indirin sunucunuza atın. Kurulum yapmadan yedeğini aldığınız /wp-content klasörünü üstüne yazın.

Sonrasında wp-config.php dosyasını yeni sunucu veritabanı bilgileriyle değiştirin.

(NOT: kesinlikle kurulum yapmıyorsunuz.)

Kolay gelsin inş. işinize yarar bu bilgiler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5