İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.htaccess bu kodu eklemenin sakıncası varmı

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Umarım doğru yere eklemişimdir soruyu,
silinen sayfaların ana sayfaya yönlenmesi için .htaccess içine aşağıdaki kodu eklemenin Google açısından bir sakıncası olur mu? Teşekkür ederim

ErrorDocument 404 /index.php

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o silinen sayfalaraın googlenin indexlediği
linklere tılandığında ana sayfasınıza yönlenir,

google amca, bir süre sonra olmayan içeriği zaten
kendi indexlerinden silecektir.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o silinen sayfalaraın googlenin indexlediği
linklere tılandığında ana sayfasınıza yönlenir,

google amca, bir süre sonra olmayan içeriği zaten
kendi indexlerinden silecektir.

Hocam ne işe yaradığını biliyorum, google bir süre sonra indexleri de siler onu da biliyorum, bağzı makalelerde okudum google açısından sakınca olabilir diye, emin olmak istedim

şöyle söyleyeyim yaklaşık 1500 sayfası indexlenmiş bir sitem var bunun kodlama yapısı dahil değiştiriyorum, yeni sayfalar indexlenene kadar, google den gelen hiç bir ziyaretçiyi kaçırmak istemiyorum o maksatla kullanacağım ama sorun olur mu bilmiyorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eski sisteminizde bulunan linkler yeni sistem ile karışmıyorsa onları hata sayfalarına ve hata sayfalarını da index'e yönlendirirseniz bir sorun olmaz. Hatta daha iyi olur. Google eski sayfalarınızın silindiğini anlar ve ona göre davranır. Yönlendirme ile de ziyaretçi kaybına uğramazsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5