İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.htaccess ile bir klasöre şifreli giriş yapma

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk olarak ".htpasswd" dosyası oluşturarak aşağıdaki satırları ekle, daha sonra şifreleme koymak istediğin klasörün içine at:
not: aralarda bosluk bırakma. diyelimki admin kullanıcı adın, maho da şifren olacak;
satırını dosyaya ekle.
bu işlemden sonra htaccess dosyasına komut yazmamız gerekecek:
AuthUserFile /share/isp/plusnet/www/uu/KULLANICI_ADI/htdocs/KLASOR_ADI/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/lisanssız
AuthName "Kullanici Sifresini Giriniz"
AuthType Basic

require valid-user
dikkat edersen ilk satır, senin .htpasswd dosyanın path'i. her serverda bu değişik oluyor, dolayısıyla kendi server path'ini yazman gerekir. uu yerine de kullanıcı adının ilk 2 karakterini yazacakmışsın.
Eğer AuthName kısmında boşluk bırakmayacaksan tırnak koymana gerek yok. Şayet koyacaksan, şu şekilde tırnak koyman gerekiyor: "Kullanici Sifresini Giriniz"
not: benim de bilgim yoktu, ingilizceden çevirdim. olmazsa yaz buraya bir çözüm buluruz elbet :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir döküman daha buldum daha kolaymış, http://www.htmlbasix.com/passwordprotect.shtml adresine girip istenilen bilgileri gir.
username: kullanıcı adı
password: şifre
path to password file: dosya yolu (bende genelde /htaccess/
message for popup: ne mesaj versin.
daha sonra sana bir kod verecek
AuthType Basic
AuthUserFile /httpdocs/klasoradi/.htpasswd
AuthName "Password required"
require valid-user
şeklinde, bunu .htaacess dosyanın içine yaz. daha sonra .htpasswd dosyası oluştur ve aşağıdaki satırı ekle:
admin:ez7IrR/PJTXqE
çalışır umarım :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sifrelerin .htpasswd'e crypt edilerek yazilmasi gerekli, htpasswd uygulamasi var onun araciligiyla bu dosyalarin yenisinden yeni sifrelerle yaratilabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5